Funkce ADsOpenObject(), ADsGetObject() a OpenDSObject() generují chybné dotazy DNS (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 258507 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Pokud je předán název serveru Active Directory Services Interface (ADSI) ADsOpenObject, ADsGetObject nebo funkce IADsOpenDSObject::OpenDSObject, neplatný dotazů SRV jsou odesílány do nakonfigurovaného serveru názvů (DNS). Tyto dotazy SRV obsahovat názvy hostitelů a má není odeslána do sítě. Toto chování nezpůsobuje žádné potíže, ale můžete generovat zvláštní provoz v síti. Pokud je volání vazbu bez serveru nebo pokud je název domény předán do funkce ADSI je žádný problém. Následující ukázková funkce například negeneruje neplatný dotaz, pokud je domain .com název domény:
ADsOpenObject("LDAP://domain.com/DC=domain, DC=com",...)
Generuje následující ukázková funkce a neplatný dotaz, pokud je server název serveru:
ADsOpenObject("LDAP://server/DC=domain, DC=com",...)
Neplatný dotaz, který je generován je:
_ldap._tcp.My-site._sites.dc._msdcs. server

Příčina

Neplatný dotaz odeslán během procesu určování, zda je název serveru nebo název domény předán v názvu.

Ldap_open/ldap_init (nazývané nepřímo ADsOpenObject, ADsGetObject nebo OpenDSObject) je volána s názvy serveru, má nijak vědět, zda je v argumentu název serveru nebo název domény. V těchto případech vlastnosti DsGetDcName funkce nazývá zobrazíte, pokud je parametr domény. Při argument není název domény, ale spíše je název serveru, volání lokátoru řadiče domény generuje nesprávné SRV záznamu dotazů na základě názvu serveru. Chcete-li tento problém vyřešit, je přidán příznak nazývá LDAP_OPT_AREC_EXCLUSIVE, které mohou být předána ldap_set_option před k volání připojení. Tento příznak označuje klienta LDAP, že parametr je název serveru, takže žádná volání lokátoru by měl být pursued. Tento nový příznak však není vystavena v ADSI.

Řešení

Tento problém vyřešíte pomocí nejnovější aktualizace service pack pro systém Windows 2000. Další informace naleznete následujícím článku znalostní databáze Microsoft Knowledge Base:
260910Jak získat nejnovější aktualizaci Service Pack pro systém Windows 2000
Chcete-li tento problém vyřešit, byla přidána nová příznak ADS_SERVER_BIND, v iads.h. Pokud předaný název serveru, použijte tento příznak nové s OR s čtvrtý parametr funkce ADsOpenObject a OpenDSObject. Pokud je předán název serveru, protože žádný mechanismus předat ADsGetObject nové příznak použít ADsOpenObject namísto ADsGetObject.

Tato oprava poskytuje základ pro řešení problému. Neplatný dotazy však můžete odebrat pouze v případě, že programy volat tyto funkce použít nové příznak.

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt.Tento problém byl poprvé opraven v systému Windows 2000 Service Pack 1.

Další informace

Další informace o současné instalaci systému Windows 2000 a oprav hotfix pro systém Windows 2000 naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
249149Instalace systému Microsoft Windows 2000 a oprav pro systém Windows 2000

Vlastnosti

ID článku: 258507 - Poslední aktualizace: 21. února 2007 - Revize: 3.4
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbhotfixserver kbbug kbfix kbqfe kbwin2000sp1fix KB258507 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:258507

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com