ADsOpenObject(), ADsGetObject(), OpenDSObject() işlevleri hatalı DNS sorgularını verebilir:

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 258507 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Geçersiz SRV sorguları, bir sunucu adı, Active Directory Hizmetleri arabirimi (ADSI) ADsOpenObject, ADsGetObject veya IADsOpenDSObject::OpenDSObject işlevi geçirilir, yapılandırılmış etki alanı adı sistemi (DNS) sunucusuna gönderilir. Bu SRV sorguları, ana bilgisayar adlarını içerir ve ağa gönderilmelidir. Bu davranış, herhangi bir sorun neden olmaz, ancak ek ağ trafiği oluşturabilir. Çağrı sunucusuz bağlamayı veya etki alanı adı için ADSI işlevleri geçirilir hiçbir sorun yok. Örneğin, aşağıdaki örnek işlevi domain .com bir etki alanı adı, geçersiz bir sorgu oluşturmaz:
ADsOpenObject("LDAP://domain.com/DC=domain, DC=com",...)
Aşağıdaki örnek işlevi oluşturur ve bu server bir sunucu adı, geçersiz bir sorgu:
ADsOpenObject("LDAP://server/DC=domain, DC=com",...)
Oluşturulan geçersiz sorgudur:
_ldap._tcp.My-site._sites.dc._msdcs. server

Neden

Geçersiz sorgu, bir sunucu adı veya bir etki alanı adı geçirildi adı olup olmadığını belirleme işlemi sırasında gönderilir.

Sunucu adları (dolaylı olarak ADsOpenObject, ADsGetObject veya OpenDSObject denir) ldap_open/ldap_init çağrıldığında, bağımsız bir sunucu adı veya etki alanı adı olup olmadığını bilmenin bir yolu yoktur var. Bu gibi durumlarda DsGetDcName işlevi parametresi, bir etki alanı olup olmadığını görmek için çağrılır. Bağımsız değişken bir etki alanı adı değildir, ancak yerine bir sunucu adı, etki alanı denetleyicisi konumlandırıcı çağrısı yanlış SRV kaydı sorguları sunucu adına göre oluşturur. Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, bağlantı çağrısına önce ldap_set_option için geçirilebilir, LDAP_OPT_AREC_EXCLUSIVE adlı bir bayrak eklenir. Bu bayrak için LDAP istemcisi; bu nedenle, konum belirleyici çağrı yok pursued parametreyi bir sunucu adı gösterir. Ancak, bu yeni bayrak ADSı'DE açık değil.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows 2000 hizmet paketini edinin. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir
Bu sorunu çözmek için <a0></a0>, içinde iads.h ADS_SERVER_BIND, yeni bir bayrak eklenmiş. Bir sunucu adı geçilen bu yeni bayrak OR ADsOpenObject ve OpenDSObject işlevlerin dördüncü parametresiyle birlikte kullanın. Yeni bayrak için ADsGetObject iletmek için bir mekanizma olduğundan bir sunucu adı olarak geçirilir ADsOpenObjectADsGetObject yerine kullanın.

Bu düzeltme, sorunu gidermek için temel sağlar. Ancak, yalnızca yeni bayrak bu işlevleri çağıran bir program kullanıyorsanız, geçersiz sorgularını kaldırabilirsiniz.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.Bu sorun ilk olarak Windows 2000 Service Pack 1'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Windows 2000'i ve Windows 2000 düzeltmelerini aynı anda yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
249149Microsoft Windows 2000 ve Windows 2000 Düzeltmelerini Yükleme

Özellikler

Makale numarası: 258507 - Last Review: 21 Şubat 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhotfixserver kbbug kbfix kbqfe kbwin2000sp1fix KB258507 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:258507

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com