Dağıtım grubu Outlook'tan Exchange 2010 veya Exchange 2013 posta kutusuyla yönetemez

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2586832 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirti

Microsoft Exchange Server 2010 yüklendikten sonra Microsoft Outlook kullanıcısı Yöneticiler olarak listelendikleri grupların üyeliğini değiştirmek mümkün olmayabilir. Bunu yapmak çalıştıklarında aşağıdaki hata iletisini alırlar:

Dağıtım listesi üyeliğine yapılan değişiklikler kaydedilemiyor. Bu işlemi bu nesne üzerinde gerçekleştirmek için yeterli izniniz yok.

Bu resmi kapatBu resmi aç
Outlook hata iletisi.
Neden

Bu davranış birden çok nedeni vardır.

Neden 1

Bu davranış tasarım Exchange Server 2010 ve Exchange Server 2013 gereğidir. Rol tabanlı erişim denetimi (RBAC) ve onu eşlik ilişkili kendi kendine rolleri Exchange Server 2010'da tanıtıldı. Müşterilerin Grup Yönetimi ile ilgili sorunları neden beklenmedik bir şekilde engellemek için Grup Yönetimi kendi kendine rolü şimdi varsayılan olarak kapalı olarak ayarlanır.

Bu sorunu gidermek için bkz:Çözüm 1.

Neden 2

Dağıtım grupları, diğer dağıtım ve güvenlik grupları tarafından yönetilmek üzere yapılandırılır. Ne yazık ki, Exchange 2010 RBAC modeli benimsenen, artık diğer grupları yönetmek için bir grup olabilir. Exchange 2010 ve Exchange 2013, grup yöneticileri ve bireysel kullanıcılar yerine bir grup listesi gerekir.

Bu sorunu gidermek için bkz: Çözüm 2.

Neden 3

Outlook istemcisi bir Exchange 2010 veya 2013 Exchange posta kutusuna bağlandığında, dizin bağlantısı şimdi istemci erişimi sunucusu (CAS) rolünü içeren bir Exchange sunucusu üzerinden yönlendirilir. CAS sunucuları Grup Yönetimi için çağrıları durdurur ve sonra bunları RBAC işler. RBAC altyapısı kullanıcı bu grubun yönetebilirsiniz belirlerse, tamamlanması arama sağlar. Ancak, Outlook istemcisinde yapılandırılan En yakın GC kayıt defteri değeri varsa, Outlook Exchange CA sunucusu üzerinden gitmek yerine genel katalog sunucusu üzerinden devam eder. Posta kutularını Exchange 2010 ve daha sonraki sürümleri ile en yakın genel katalog ve DS sunucusu kayıt defteri değerleri desteklenmiyor.

Bu sorunu gidermek için bkz:Çözüm 3.

Neden 4

Diğer kullanıcının düzenlemeye çalıştığınız grup adını yetkisiz karakterler içeriyorsa, izinleri doğru şekilde yapılandırılmış olsa bile, Outlook'tan düzenleyemezsiniz.

Bu durumu sınamak için Exchange PowerShell başlatın ve sonra aşağıdaki komutu çalıştırın:

Get-distributiongroupgrup_adı>
NotGrup_adı> placheholder kullanıcı düzenleyemezsiniz grubu temsil eder.

Kabuk Grup doğrulama başarısız olduğunu bildiren bir hata iletisi döndürüyorsa, Grup sorun gidermek ve bu doğrulama geçtiğinden emin olun.

Bu sorunu gidermek için bkz: Çözüm 4.

Neden 5

Değiştirmeye çalıştığınız grubu evrensel bir grup olması gerekir. CA yeniden yönlendirme ve RBAC engine yerel veya genel grupları değiştiremezsiniz.

Bu sorunu gidermek için bkz:Çözüm 5.

Neden 6

Düzenlemeye çalıştığınız grup varsayılan genel adres listesi üyesi değilse, bu hata da tetiklenir.

Bu sorunu gidermek için bkz:Çözüm 6.

Çözüm

Çözüm 1

Exchange 2010'da zaten olduğum grupları yönetme

Çözüm 2

Exchange 2010 grupları grupları yönetme

Çözüm 3

Outlook belirli bir genel katalog sunucusu veya en yakın genel katalog sunucusu nasıl yapılandırılır

Çözüm 4

Exchange 2007 Scripting köşe: düzeltme-diğeradı

Çözüm 5

Genel grupları evrensel grupların dönüştürme

Çözüm 6

Adres listelerini yönetme

Özellikler

Makale numarası: 2586832 - Last Review: 25 Haziran 2013 Salı - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Exchange Server 2010 Enterprise
  • Microsoft Exchange Server 2013 Enterprise
Anahtar Kelimeler: 
kbmt KB2586832 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2586832

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com