Makale numarası: 258773 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makalede donanımla ilişkili sorununuz anlatılmıyorsa, donanım hakkında daha fazla makale görüntülemek için aşağıdaki Microsoft Web sitesine bakın:
http://support.microsoft.com/default.aspx/w98?sid=460
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

™zet

Bu makalede, Windows Millennium Edition (Me), Windows 98 veya Windows 95 çalıştıran bir bilgisayarda Evrensel Seri Veri Yolu (USB) desteğinin nasıl etkinleştirileceği anlatılmaktadır. USB desteğini etkinleştirmek için, aşağıdaki koşulların her ikisinin de geçerli olduğunu doğrulayın (bu koşullar, bu makalenin "Ek Bilgi" bölümünde ayrıntılı olarak anlatılmaktadır):
  • Windows'un USB denetleyicilerini destekleyen bir sürümünü kullanıyor olmalısınız.
  • Desteklenen bir USB denetleyicisi kullanıyor olmalısınız.
NOT: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Sorun giderme bilgileri içermemektedir. Bu makalede anlatılmayan bir sorunla ilgili sorun giderme bilgileri arıyorsanız, aşağıdaki Microsoft Knowledge Base makalesinde listelenen anahtar sözcükleri kullanarak Microsoft Knowledge Base'de yeniden arama yapın:
242450 Microsoft Knowledge Base Anahtar Sözcükler Kullanılarak Nasıl Sorgulanmalı (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Daha fazla bilgi

Windows'un USB Denetleyicilerini Destekleyen Bir Sürümünü Kullanıyor Olmalısınız

Windows Me, Windows 98 ve Windows 95'in bazı sürümlerinde, USB denetleyicileri ve hub desteği sağlanmaktadır. Windows 95 kullanıyorsanız, Windows 95 sürümünüzün USB denetleyicileri ve hub desteği sağlayıp sağlamadığını belirleyin. Windows 95 sürümünüzün USB denetleyicileri ve hub desteği sağlayıp sağlamadığını belirleme hakkında ek bilgi için, Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
253756 Windows 95'te Evrensel Seri Veri Yolu Desteğinin Kullanılabilirliği (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)
247969 Dış USB Hub'lar için Windows 95 OSR2.x Desteği (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)
NOT: Windows 95 sürümünüz USB denetleyicileri ve hub desteği sağlamıyorsa, Windows 98 veya Windows Me yükleyin ya da en güncel sürücüyü USB denetleyicinizin üreticisinden edinin ve yükleyin. Ayrıca, USB sürücülerini Windows 95 OEM Service Release 2.1 (OSR2.1) CD-ROM'unuzdan yükleyemezseniz, Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:

192193 Windows USB Sürücülerini OSR2.1 CD-ROM'unda Bulamıyor (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Desteklenen Bir USB Denetleyicisi Kullanıyor Olmalısınız

Windows Me veya Windows 98 kullanıyorsanız, desteklenen bir USB denetleyicisi kullanıp kullanmadığınızı belirleyin. Bunu yapma hakkında ek bilgi için, Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
184400 Windows 98 ve Windows Me'de Desteklenen Evrensel Seri Veri Yolu Ana Bilgisayar Denetleyicileri (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)
Windows Me, Windows 98 veya Windows 95'in USB desteği sağlayan bir sürümünde desteklenen bir USB denetleyicisini kullanıyorsanız, USB desteği varsayılan olarak etkinleştirilir ve başka bir işlem yapmanız gerekmez.

Windows 95'te desteklenmeyen bir USB denetleyicisi kullanıyorsanız, en güncel sürücüyü USB denetleyicinizin üreticisinden edinin ve yükleyin. Bunun nasıl yapılacağı konusunda bilgi için, USB denetleyicinizin üreticisine başvurun veya USB denetleyicinizle birlikte gelen belgelere bakın. USB denetleyicinizin üreticisine başvurma hakkında ek bilgi için, Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
65416 Donanım ve Yazılım Satıcıları İletişim Bilgileri, A-K
60781 Üçüncü Taraf Donanım ve Yazılım Satıcıları İletişim Listesi, L-P (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)
60782 Üçüncü Taraf Donanım ve Yazılım Satıcıları İletişim Listesi, Q-Z (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Özellikler

Makale numarası: 258773 - Last Review: 13 Temmuz 2006 Perşembe - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandigi durum:
  • Microsoft Windows Millennium Edition
  • Microsoft Windows 98 İkinci Sürüm
  • Microsoft Windows 98 Standard Edition
  • Microsoft Windows 95
Anahtar Kelimeler: 
kbhardware kbhowto KB258773

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com