"Birlikte Aç" listesinden programları kaldırma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 258860 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Kayıtlı bir dosya türünü farenin sağ düğmesiyle tıklattığınızda, dosyayı açmak için bir program seçmek için Birlikte Aç komutunu kullanabilirsiniz. Seçili dosya türünü açmak kullandığınız program tamamlanmasa bile kullandığınız her program bu dosya türü için Birlikte Aç listesine eklenir. Birlikte Aç iletişim kutusunda Microsoft Paint (SPaint.exe) seçerseniz, metin (.txt uzantılı bir dosya) belgesi açtığınızda, Boya metin belgelerini açamaz olsa da örneğin, Paint programını tüm metin belgeleri için Birlikte Aç listesinde listelenir. Bu makale Birlikte Aç listesinden programları kaldırmayı anlatır.

Daha fazla bilgi

Uyarı: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, kayıt düzenleyicisinin hatalı kullanımından kaynaklanan sorunları çözebileceğinizi garanti etmez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

Her dosya türü için Birlikte Aç listesindeki programlar, dosyanın kayıtlı programından veya programlarından bağımsız olarak çalışır. Öğeleri bu listeden kaldırmak için aşağıdaki kayıt defteri anahtarını bulun.
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ Explorer\FileExts\.uzantısı\OpenWithList
Not: Yukarıdaki kayıt defteri anahtarının bir yoldur, için kaydırılmıştır Okunabilirlik.

Burada uzantısıBirlikte Aç listesinde değiştirmek istediğiniz dosya türünün dosya uzantısıdır. Birlikte Aç listesinden kaldırılacak programı temsil eden bu anahtar değerini silin.

Özellikler

Makale numarası: 258860 - Last Review: 12 Mayıs 2013 Pazar - Gözden geçirme: 6.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbenv kbfaq kbhowto kbui kbmt KB258860 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 258860

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com