Cmd.exe kısayol aynı davranışı "Çalıştır" komut satırı olarak var Not

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 258948 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Başlama yeri değerini ayarlamak, Microsoft bir varsayılan kısayol'den <a2>Farklı Çalıştır</a2> komutunu kullandığınızda "% HOMEDRIVE %% HOMEPATH %" (bir ortak için varsayılan Windows 2000 tarafından oluşturulan kısayolları), komut çalışmaz ve bir "dizin adı geçersiz" hata iletisine neden olur. Birincil kullanıcı hesabının, ikincil (genellikle yerel yönetici) kullanıcı ayrıcalıklarına sahip bir sunucu paylaşımından eşleşen bir giriş klasörü varsa bu durum oluşabilir.

Çözüm

Bu davranışa geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, Farklı Çalıştır komutunu kısayol özelliklerini görüntüleme ve Başlangıç'yolunu değiştirmesini Boş bırakılmasına izin kullanmadan önce yol silebilirsiniz.

Ayrıca, her iki yönetici parolaları aynı olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Yerel Yöneticiler, kendi bilgisayarlarında yönetimsel görevleri tamamlamak için farklı bir hesap kullanabilirsiniz.

Durum

Bu davranış tasarım yüzündendir.

Daha fazla bilgi

Bu davranış hakkında ek bilgi için Windows 2000 Yardımı'na bakın: Başlat ' ı tıklatın, Yardım ' ı tıklatın, Ara sekmesini tıklatın, runas yazın, Başlıkları Listele'yi tıklatın ve sonra Kullan'ı çalıştır bir programı yönetici olarak başlatmak için konuyu çift tıklatın.

Özellikler

Makale numarası: 258948 - Last Review: 20 Şubat 2007 Salı - Gözden geçirme: 3.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhotfixserver kbqfe kbfix kbprb kbwin2000presp2fix KB258948 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:258948

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com