Windows Performans Seçenekleri'nin açıklaması

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 259025 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bu makalede, Windows performans seçeneklerini açıklar. Görüntülemek veya Windows 2000'de bu seçenekleri değiştirmek için Başlat ' ı tıklatın, Ayarlar ' ın üzerine gelin, Denetim Masası ' nı tıklatın, Sistem'i çift tıklatın, Gelişmiş sekmesini tıklatın ve sonra Performans Seçenekleri ' ni tıklatın. Windows XP'de bu seçenekleri görüntülemek için <a0></a0>, Başlat ' ı tıklatın, Denetim Masası ' nı tıklatın, Sistem'i çift tıklatın, Gelişmiş sekmesini tıklatın ve performans altında Ayarlar ' ı tıklatın.

Daha fazla bilgi

Kullanabileceğiniz performans seçenekleri, Windows'u, ön plan programları veya arka plan hizmetleri için en iyi. Varsayımlar şunlardır: arka plan hizmetleri numarasını görece az ve daha fazla CPU süresi ile daha verimli olacaktır ve program sunucuları veya masaüstü bilgisayarlarda, etkileşimli programlar daha klavye girişi için yanıt ve daha fazla iş parçacığı (çok sayıda binler Terminal Services in Applicarion Server mode) hizmet sağlamak için daha kısa bir zaman dilimleri ile daha verimli olacaktır.

"Hisse" terimi, bir iş parçacığı olacak her zaman dilimi için zaman unitless bir ölçümüdür "içerik anahtarı" oluşana kadar çalışma ve başka bir iş parçacığı (veya aynı program içinde içinden başka bir program) çalıştırmak için seçilir. Bu bir bağlı CPU işlem işlemci monopolizing gelen engeller. Şu anda Windows'ta 3 hissesinin 10 milisaniye (tek işlemci) veya 15 milisaniye (çok işlemcili Pentium) eşit olduğu. Bu, bilgisayarınız için seçtiğiniz donanım özet düzeyi (HAL) bağlıdır. Özgün donatım üreticisi (OEM) HAL'lere farklı bir değer olabilir. 36 Hissesinin sabit bir zaman dilimleri, şu anda arka plan hizmetleri (tipik olarak sunucu bir yüklemesinde seçebilirsiniz gibi) seçili olduğunda kullanılır.

Durum Ön uygulamaları seçeneğini etkinleştirdiğinizde, daha karmaşık hale gelir. Bu, "değişken quantum" kavramını tanıtır. Bu durumda, arka plan görevlerini ön plan görevleri tarafından alınan hissesinin'den farklı bir hisse alırsınız. Ayrıca, her iki hissesinin bir iş parçacığı, bir bilgisayar için arka plan hizmetleri almak daha kısa kümeleridir. Şimdilik, bir arka plan işlemi bir hisse 3 alır ve bir ön plan işlem bir hisse 9 alır Bu nedenle, bir süreölçerin süresi dolmadan önce iş parçacığının çalışacak süreyi hesaplayabilirsiniz.

Windows Saat dilimi ayarlarını ek olarak, arka plan işlemleri üzerinde Ön uygulamaları seçeneği 2 içinde bir işlem artırma oluşur. Bu artırma, Görev Yöneticisi'nde görünür değil yalnızca geçerli iş parçacığı önceliği, geçerli olduğunu unutmayın. Iş parçacığının geçerli öncelik gözlemek için sürüyor önceliği artırma Bkz: Sistem izleyicisi'ni kullanabilirsiniz. Ayrıca, Microsoft Windows NT ayrıca, kullanıcı modu alt çağrısından döndürerek veya klavye girişi alırken bir g/Ç çağrısından döndürdüğünde hemen bir iş parçacığının önceliğini artırma gibi diğer olaylara dayalı ek öncelik ayarlamaları (genellikle 2) kullandığını unutmayın. Ön uygulamaları seçeneği etkinken, çalışan bir işlemi için geçerli iş parçacığı önceliği 8 ' 12'ye de genellikle boasted. Klavye artırma de iş parçacıkları hızlı klavye girişi için yanıt işlemi artırma 2'ye sınırlı olduğundan, neden olur. Bu ayar, tüm işlem iş parçacıklarının hemen uygulanır.

Yukarıdaki tartışma hiçbiri öncelik sınıfı veya sınıf iş kavramı uygulanır. Arka plan hizmetleri seçeneği yalnızca seçili iş için iş planlama çizelgeleme sınıfları Windows Advanced Server ve iş nesneleri işleri davranışını denetlemek için kullandığı Datacenter Server için kullanılır. Sınıfları iş planlama çizelgeleme hakkında ek bilgi için lütfen Microsoft Developers Network belgelerine bakın.

Özellikler

Makale numarası: 259025 - Last Review: 28 Şubat 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
  • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbinfo KB259025 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:259025

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com