<a1>Önyükleme</a1> (NYB) virüs Içel

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 259341 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Basit bir ana önyükleme kaydı (MBR) virüs Ankara önyükleme (NYB) virüs var. Bu işlem, gizli bir virüsü ve virüs bulaşmış bir disketi yeniden başlatıldığında, kısaltılmış. Virüsü önceden B1 Stoned.i bilinen ve 1995'de keşfedilmiştir. Bu virüsün MBR'YE zarar görmemiş bir kopyasını oluşturur ve bunu sabit disk sürücüsündeki sıfır, sıfır, 17, kesimi silindir tarafındaki depolar ve sonra kendisini MBR özgün konumda yerleştirir. MBR okuma girişimi 17 kesime yeniden yönlendirilip; NYB gizli bir virüs çünkü algılamasını engellemek için bu yöntemi kullanır.

Daha fazla bilgi

Bu virüsün viral kodunun tutulacağı disket üzerinde kök dizinin son kaydı kullanır. Bu alana yazılan tüm veriler kaybolur. Bu virüsün ile iki yüklerini vardır:
  • Her 512 dışında bir diskete erişimlerini, sistem, sürücünün fiziksel sürücü zarar sonunda müşteri adayları sürekli taranacak virüsü neden olur.
  • Sürücü, gece yarısından tam ikinci yazılır, virüsü herhangi kaydedilmemiş verilerin kaybolmasına neden olan bir Sistem çöküyor.
Virüsler, bir <a0>virüsten koruma yazılımı</a0> programıyla sistemden kaldırılması önerilir.

Özellikler

Makale numarası: 259341 - Last Review: 27 Ocak 2007 Cumartesi - Gözden geçirme: 1.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 98 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo kbvirus KB259341 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:259341

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com