Outlook'ta bir temsilci eklemeye çalıştığınızda "temsilci ayarları doğru kaydedilmedi" hatası

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2593557
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Eklemek veya bir temsilciyi kaldırmak için Microsoft Outlook'u kullandığınızda, temsilci eklendiğinde veya silindiğinde değil. Ayrıca, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:

Temsilci ayarları doğru kaydedilmedi. %1 Adına gönderme listesi etkinleştirilemiyor. Bu işlemi bu nesne üzerinde gerçekleştirmek için yeterli izne sahip değil.

Neden

Bir temsilci eklediğinizde, Outlook ayrıca "adına gönder" izni varsayılan olarak temsilciye dener. Bu izin, Active Directory'deki kullanıcı nesnesinin publicDelegates özniteliği yazılır.

(Ya da her ikisini de) aşağıdaki nedenlerden biri için "Belirtiler" açıklanan sorun oluşabilir.

 • Outlook istemcisinin bağlandığı genel katalog (GC) sunucusu etki alanınıza yerel değil.

  Outlook istemcisi, etki alanınıza yerel olmayan bir GC bağlıysa, publicDelegates özniteliği Active Directory'de, kullanıcı nesnesine yazılamaz.

 • SELF nesne Kişisel bilgileri yazma hakkı, Active Directory kullanıcı nesnesi yok.

Çözüm

Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl değiştireceğinizin anlatıldığı adımlar içermektedir. Ancak, kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Daha fazla koruma için değiştirmeden önce kayıt defterini yedekleyin. Daha sonra bir sorun çıktığında kayıt defterini geri yükleyebilirsiniz. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:

Yedekleme ve geri yükleme Windows kayıt defterinde 322756 nasıl

Outlook, "adına gönder" izni gerek kalmadan temsilci eklemek etkinleştirmek üzere yapılandırılabilir.

Bize "adına gönder" izni gerek kalmadan temsilciler eklemenize olanak tanıyan için Outlook'u yapılandırmak için "Benim adıma düzelt" bölümüne gidin. Kendi başınıza yapmayı tercih ediyorsanız "Kendim düzeltmek istiyorum" bölümüne gidin.

Benim adıma düzelt

Outlook'un otomatik olarak "adına gönder" izni vermek gerek kalmadan temsilciler eklemenize olanak tanıyan yapılandırmak için Bu sorunu düzelt bağlantısını tıklatın. Daha sonra Dosya Yükleme iletişim kutusunda Çalıştır ' ı tıklatın ve sihirbazdaki adımları izleyin.

Windows 7 veya Windows 8 için

Microsoft Fix it
Bu sorunu düzelt
Microsoft Düzelt 20093Windows Vista, Windows XP, Windows Server 2008 veya Windows Server 2003

Microsoft Fix it
Bu sorunu düzelt
Microsoft Düzelt 50689Not Bu sihirbaz yalnızca İngilizce olabilir. Ancak, otomatik düzeltme, Windows'un diğer dil sürümleri için de kullanılabilir.

Not Sorunun yaşandığı bilgisayarda değilseniz, otomatik düzeltmeyi bir flash sürücüye veya CD'ye kaydedebilir, böylece sorunun yaşandığı bilgisayarda çalıştırabilirsiniz.

Not Görüşleriniz bizim için önemlidir. Görüşünüzü veya bu çözümle ilgili sorunları bildirmek için "Benim adıma düzelt" Web günlüğüne bir yorum yazın veya bize bir e-posta iletisi gönderin.

Kendim düzeltmek istiyorum

Kendinizi "adına gönder" izni vermek gerek kalmadan temsilci eklemek için etkinleştirmek için Outlook'u yapılandırmak için şu adımları izleyin:

 1. Outlook'tan çıkın.
 2. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni başlatın. Bunu yapmak için aşağıdaki yordamlardan durumunuza uygun olanını kullanın.

  Windows Vista
  1. Başlat' ı tıklatın, Aramaya Başla kutusuna regedit yazın ve ENTER tuşuna basın.
  2. Yönetici parolası girmeniz veya onaylamanız istenirse, parolayı yazın veya devam' ı tıklatın.

  Windows XP

  1. Başlat'ı ve ardından Çalıştır'ı tıklatın.
  2. Yönetici parolası girmeniz veya onaylamanız istenirse, parolayı yazın veya devam' ı tıklatın.
 3. Aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarını bulup tıklatın:

  HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\x.0\Outlook\Preferences

  İlkeleri kullanıyorsanız, aşağıdaki alt anahtarı tıklatın:

  HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Office\x.0\Outlook\Preferences

  Not:x.0
  yukarıdaki kayıt defteri anahtarı Outlook sürümünü gösterir. Lütfen aşağıdaki değerlerden birini kullanın.

  Outlook 2013: 15,0
  Outlook 2010: 14.0

  Outlook 2007: 12.0
  Outlook 2003:
11.0

 • 3. Adımda belirtilen alt anahtarı seçtikten sonra Düzen menüsünden Yeni ' yi tıklatın ve ardından DWORD değeri' ni tıklatın.
 • IgnoreSOBErroryazın ve Enter tuşuna basın.
 • IgnoreSOBErrorsağ tıklatın ve sonra Değiştir' i tıklatın.
 • Değer verisi kutusuna 1yazın ve Tamam' ı tıklatın.
 • Dosya menüsünde, Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkmak için Çık ' ı tıklatın.

  Kayıt defteri değerini ekledikten sonra kendi kullanıcı nesne için yazma izinlerini genel katalog sunucusuna gerek kalmadan, bir temsilci ekleyebilirsiniz. Bunu yaptığınızda, olay izlemenize yardımcı olması için Windows uygulama günlüğüne aşağıdakine benzer bir ileti kaydedilir:

  Kaynak: Outlook
  Kategori: yok
  Olay Kimliği: 27
  Türü: Hata
  Kullanıcı: yok
  Bilgisayar_adı bilgisayar:

  Açıklama:
  Hata göz ardı SOB

  Daha fazla bilgi

  Toplantıyla ilgili iletiler "adına gönder" izni gerekli değildir. Microsoft Exchange Server özellikle başka bir kullanıcı adına bir toplantı isteği gönderme "adına gönder" izni olmasını gerektirir. Bu nedenle, "adına gönder" izni bile olmadan temsilciler başarıyla takvimin sahibi adına toplantı istekleri gönderebilir.

  Ancak, adına sahip bir toplantıyla ilgili ileti gönderme "adına gönder" izni olmayan temsilci kullandığınızda, işlem başarısız olur. Örneğin, bir temsilci "patron" bilgilendirici bir ileti göndermeye çalıştığında, işlem başarısız olur. "Adına gönder" izni olmayan başarıyla verildi olmasıdır.

  Başka bir kullanıcı, posta kutusu "adına gönder" izni vermek istiyorsanız, Exchange sunucusunda bunu yapabilirsiniz. Bunu yapmak için Exchange Server 2003, Teslim kısıtlamaları düğmesini kullanın posta kutusu özelliklerini Exchange Genel sekmesinde. Exchange Genel sekmesi hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:

  Server 2007, Exchange "adına gönder" izni verme konusunda daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:

  http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb124406 (EXCHG.80).aspx

  Server 2010, Exchange "adına gönder" izni verme hakkında bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:

  http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb124255.aspx

  Bu sorunla ilgili ek geçmiş için IgnoreSOBError kayıt defteri değerini ilk olarak nerede kullanılmıştır özgün düzeltme makalelerine bakın.

  Outlook 2007'de bir temsilci eklemeye çalıştığınızda 950794 hata iletisi: "temsilci ayarları doğru kaydedilmedi"
  http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;TR;269238EN-US; 950794

  Outlook 2003'te bir temsilci eklemeye çalıştığınızda 946208 hata iletisi: "temsilci ayarları doğru kaydedilmedi"
  http:
 • Not Bu, doğrudan Microsoft destek kuruluşu tarafından oluşturulan bir “FAST PUBLISH” makalesidir. Buradaki bilgiler, ortaya çıkan sorunları gidermek üzere olduğu gibi sağlanmaktadır. Mümkün olduğu kadar hızlı sunulmasının bir sonucu olarak malzemelerde yazım hataları bulunabilir ve bunlar bildirimde bulunulmadan daha sonra düzeltilebilir. Diğer hususlar için Kullanım Koşulları’na bakın.

  Özellikler

  Makale numarası: 2593557 - Last Review: 13 Eylül 2013 Cuma - Gözden geçirme: 2.0
  Anahtar Kelimeler: 
  kbmt KB2593557 KbMttr
  Machine-translated Article
  ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
  Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2593557

  Geri Bildirim Ver

   

  Contact us for more help

  Contact us for more help
  Connect with Answer Desk for expert help.
  Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com