XADM: Nástroj Isinteg není opravě Mailbox počet zboží

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 259675 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Tento článek byl archivován. Je nabízen v takovém stavu, v jakém je, a nebude již nadále aktualizován.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Program Administrator Exchange Server správcům zobrazení statistiky poštovní schránky, které patří uživatelům serveru klepnutím na kartu Prostředky Mailbox (umístěné ve vlastnostech soukromého úložiště informací). Jeden ze sloupců, která je zobrazena na kartě Prostředky Mailbox je celkem číslo Položky, což je celkový počet položek, které patří do poštovní schránky. Někdy může být nekonzistence mezi hodnotu, která je uvedena v Celkem číslo Položky na kartě Mailbox Resources a celkový počet položek, které jsou ve skutečnosti viditelné při přihlášení k této stejné poštovní schránce s klientem, například Microsoft Outlook.

Chcete-li opravit této nekonzistence, může správce spustit Exchange Server Information Store Integrity Checker (Isinteg.exe) v režimu opravy proti soukromé úložiště na serveru. Však po dokončení Nástroj Isinteg potrvá nekonzistence mezi kartu Mailbox prostředky a poštovní schránky, jako je zobrazena od klienta.

Příčina

K tomuto problému může dojít, protože Exchange Server Information Store Integrity Checker (Isinteg.exe) nepodporuje identifikace nebo oprava nekonzistencí v Celkem číslo Položky sloupec pro poštovní schránky.

Řešení

Tyto potíže vyřešíte instalací nejnovější aktualizace Service Pack pro Exchange Server 5.5. Další informace získáte v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
191914XGEN: Jak získat nejnovější aktualizace Exchange Server 5.5
K dispozici jsou Vám následující soubory ze sekce Ke Stažení:
x 86:
Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
Download
Download Q248838engi.exe now
Alfa:
Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
Download
Download Q248838enga.exe now
Další informace o tom, jak stahovat soubory podpory společnosti Microsoft, naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
119591Jak získat soubory podpory společnosti Microsoft ze serverů služeb online
Microsoft tento soubor zkontroloval na výskyt virů. Společnost Microsoft použila aktuální antivirový software, který byl k dispozici v den uveřejnění tohoto článku. Soubor je uložený na zabezpečených serverech neumožňujících neoprávněné změny souborů.

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v Microsoft Exchange Server verze 5.5. Tento problém byl poprvé opraven v Exchange Server 5.5 Service Pack 4.

Další informace

Tato oprava je závislá sestavení 5.5.2651.23 Store.exe program. Pokud používáte starší než sestavení 5.5.2651.23 na sestavení, nejprve inovovat verzi Store.exe program nejnovější je k dispozici. Po dokončení inovace spusťte a zastavte službu Information Store Exchange Server povolit inovace schématu provedené po sestavení 5.5.2651.23. Po schématu po dokončení inovace spusťte nástroj Isinteg.exe opravit počítá položky poštovní schránky pomocí příkazového řádku následující příkaz:
isinteg - pri - opravit - isinteg.log podrobné -l - test poštovní schránky
Příčina hodnota počet nesprávně zvyšující položky označeny a opraven. Poznámka: Tato oprava je součástí nejnovější sestavení Store.exe program. Upgrade na nejnovější program Store.exe, který je k dispozici namísto sestavení, která je uvedena v následujícím článku znalostní báze:
235528XADM: Položku Mailbox a počty velikost jsou nesprávné
Je také důležité Všimněte si, že mnoho typů položek jsou uloženy v poštovní schránce, z nichž některé nejsou viditelné v aplikaci Outlook. Nejběžnější viditelné položky jsou zprávy, položky kalendáře, položky deníku položek úkolů a kontakty. Jiné typy objektů jsou však uloženy v poštovní schránky, například zobrazení, které nejsou viditelné. Po použití programu Isinteg k opravě hodnoty počet zboží, může stále existovat rozpor mezi počet viditelných položek a počet položek poštovní schránky. Toto je být očekávání.

Vlastnosti

ID článku: 259675 - Poslední aktualizace: 11. února 2014 - Revize: 4.2
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Exchange Server 5.5 Standard Edition
Klíčová slova: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbhotfixserver kbqfe kbbug kbexchange550presp4fix kbexchange550sp4fix kbfix kbgraphxlinkcritical kbqfe KB259675 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:259675

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com