Mac için Excel Excel'de başlangıç klasörlerini kullanma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 259921 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Mac için Microsoft Excel'de başlangıç klasörlerini iki yolla kullanır:
 • Başlangıçta Excel dosyalarını yüklemek için
 • Şablonlar için bir başvuru konumu olarak
Fiili Başlangıç klasörü konumları, hangi kullandığınız Excel sürümüne bağlı olarak değişebilir. Excel başlangıç konumları hakkında daha fazla bilgi için "Ek bilgi" bölümüne bakın.

Daha fazla bilgi

Excel'in başlangıç sırasında kullandığı klasörler

Excel, Excel, varsayılan konumuna yüklerseniz, aşağıdaki yoldan dosyaları açar. Bu yollar, hard disk sabit disk sürücünüze adıdır.
 • Microsoft Excel 2004 for Mac
  hard disk/ Uygulamalar/Microsoft Office 2004/Office/Başlangıç/Excel
 • Microsoft Excel X for Mac
  hard disk/ Uygulamalar/Microsoft Office X/Office/Başlangıç/Excel
 • Microsoft Excel 2001 for Mac
  hard disk/ Microsoft Office 2001/Office/Başlangıç/Excel
  Microsoft Excel 98 Macintosh Edition
  hard disk/ Microsoft Office 98/Office/Başlangıç/Excel
 • Öteki başlatma dosyası yeri kutusunda belirtilen klasör. Mac için Excel X ve sonraki sürümleri Excel menüsünde Tercihler ' i tıklatın ve öteki başlatma dosyası yeri kutusunu görmek için tercihleri iletişim kutusundaki Genel sekmesini tıklatın. Excel 98 for Mac ve Excel 2001 for Mac, Tercihler, Araçlar menüsünden Seçenekler'i tıklatın ve sonra öteki başlatma dosyası yeri kutusunu görmek için Seçenekler iletişim kutusundaki Genel sekmesini tıklatın.

Excel'in başlangıç sırasında kabul edilen dosya türleri

Normal başlangıç klasörlerini Excel şablonlarını ve eklentilerini yüklemek için kullandığınız, ancak bunları çalışma kitaplarını yüklemek için de kullanılabilir. Bu üç tür dosyaları, bir başlangıç klasöründen yüklediğinizde, bunlar aşağıdaki önemli özelliklere sahiptir.

Templates

 • Excel'i başlattığınızda, Başlangıç klasörüne yerleştirdiğiniz şablonları yüklenmez. Ancak, Excel 98 for Mac ve Excel 2001 for Mac, şablonlar Dosya menüsünden Yeni ' yi tıklatarak kullanabilirsiniz.
 • Çalışma kitabı şablonuna kaydedin ve bunu bir başlangıç klasörü konuma koymak, ek bir yeni çalışma kitaplarını açtığınızda, <a0>Excel ve</a0>'ı başlattığınızda, çalışma kitabındaki varsayılan çalışma kitabını olur. Bir başlangıç klasörü konuma koymak için çalışma kitabı adlı bir şablon kaydederken, .xlt dosya adı uzantısını kaldırın.
 • Sayfası adlı bir şablon olarak kaydetmek ve bunu bir başlangıç klasörü konuma koymak, Ekle menüsünden çalışma sayfası ' nı tıklatarak yeni bir çalışma kitabında eklediğinizde, çalışma kitabındaki varsayılan çalışma sayfası olur. Bir başlangıç klasörü konuma koymak için sayfası adlı bir şablon kaydederken, .xlt dosya adı uzantısını kaldırın.

  Not Bilgisayarınızda birden çok çalışma sayfası adlı çalışma kitabı şablonu, Ekle menüsünden çalışma sayfası ' nı tıklatın, çalışma sayfalarının sayısı yerleştirin. Tek sayfalık bir çalışma sayfası şablon olarak kaydetmek genellikle daha uygundur.
 • Mac için Excel X ve sonraki sürümleri, oluşturduğunuz tüm ek özel şablonları kullanmak için bunları aşağıdaki klasöre koy gerekir:
  Uygulamalar/Microsoft Office version Templates/My şablonları
  Sonra şablonlar kullanmak için <a0></a0>, Dosya menüsünde Proje Galerisi ' ni tıklatın ve My Templates grubu</a1>'ı tıklatın.

Eklentiler

 • Başlangıç klasörüne yerleştirdiğiniz eklentiler, Excel'i, başlatın ama belleğe yüklenir ve herhangi bir otomatik makro çalıştırıldığında normal olarak görünmüyor.
 • Hangi yöntemi kullanırsanız eklentinin sağlar tarafından daha sonra bu eklentileri kullanabilirsiniz (diğer bir deyişle, bir menü öğesini veya araç çubuğu düğmesi).

Çalışma kitaplarını

 • Başlangıç klasörüne yerleştirdiğiniz çalışma kitaplarını yüklenir ve çalışma kitabını, bir gizli durumda kaydedildiği sürece, Excel'i başlattığınızda görünür. Örneğin, kişisel makro çalışma kitabı Excel genellikle hard disk / Microsoft Office 98/Office/Başlangıç/Excel klasörü gizli durumda yükler, bir genel makro çalışma kitabı ' dir.

Diğer başlangıç dosyası konumunun hatalı kullanımı

 • Diğer başlangıç dosyası konumu kullandığınızda, hangi tanınabilir bir dosya türü vardır (örneğin, şablonlar, eklentiler ve çalışma kitaplarını) bir dosya yolu belirtmek önemlidir.
 • Excel bir başlangıç klasöründe tanınmayan dosya türleri bulursa bir hata iletisi alabilirsiniz. En sık karşılaşılan hata iletisi şudur:
  Bu dosya biçimi tanınmıyor.

Varsayılan dosya konumunu kullanma

 • Diğer başlangıç dosyası konumu ek olarak varsayılan dosya konumu da Excel 98 for Mac ve Excel 2001 for Mac seçenekleri iletişim kutusundaki Genel sekmesinde ya da sonraki bir Mac için Excel sürümlerinde <a1>Tercihler</a1> iletişim kutusundaki Genel sekmesinde ayarıdır Bu ayar, bir başlangıç klasöründen farklıdır; klasör konumu, ayarlar, Excel'in açtığınızda veya Dosya menüsünü kullanarak dosyayı kaydetme işaret etmek istediğiniz.

Referanslar

Mac ve sonraki sürümler için Excel X

Başlangıç klasörlerini hakkında daha fazla bilgi için Yardım menüsünde <a1>Excel Yardımı</a1>'nı başlangıç klasörlerini yazın, Ara ' yı tıklatın ve sonra görüntülemek için bir konuyu tıklatın.

Excel 2001 for Mac

Başlangıç klasörlerini hakkında daha fazla bilgi için Office Yardımcısı ' başlangıç klasörlerini yazın, Ara ' yı tıklatın ve sonra görüntülemek için bir konuyu tıklatın.

Excel 98 Macintosh Edition

Başlangıç klasörlerini hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Yardım menüsünde içindekiler ve Dizin'i tıklatın. Macintosh işletim sistemi 8. 0 ' önceki bir sürümünü kullanıyorsanız, Balon Yardım menüsünde içindekiler ve dizin'i tıklatın.
 2. Excel Yardımı ' nda dizin ' i tıklatın ve sonra aşağıdaki metni yazın:
  başlangıç klasörleri
 3. Konular Göster ' i tıklatın. Denetim Microsoft Excel'in başlattığınızda neler konuyu tıklatın ve ardından Git'i tıklatın.
Istediğiniz bilgileri bulamazsanız Office Yardımcısı'na sorun.

Özellikler

Makale numarası: 259921 - Last Review: 27 Ocak 2007 Cumartesi - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Excel 2004 for Mac
 • Microsoft Excel X for Mac
 • Microsoft Excel 2001 for Macintosh
 • Microsoft Excel 98 for Macintosh
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto KB259921 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:259921

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com