Xl97: Jak používat spouštěcí složky Excel

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 259926 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Pomocí spouštěcí složky dvěma způsoby:
 • Načtení souborů aplikace Excel při spuštění

  - a -

 • jako referenční umístění pro šablony
Umístění skutečné spouštěcí složky se může lišit v závislosti na jaké verzi aplikace Excel používáte. Další podrobnosti o umístění spouštěcí Excel naleznete v části "Další informace" dále v tomto článku.

Další informace

Složky používajícím Excel při spuštění

Pokud nainstalujete uzavřený výchozí umístění, soubory otevřeny s odkazy z následujících cest:

Microsoft Windows 95 a Microsoft Windows 98

 • C:\Program Files\Microsoft Office\Office\Xlstart
 • Složky určené v poli alternativní umístění spouštěcích souborů na kartě Obecné v dialogovém okně Možnosti (v nabídce Nástroje klepněte na příkaz Možnosti).

Microsoft Windows NT 4.0

 • C:\Program Files\Microsoft Office\Office\Xlstart
 • Složky určené v poli alternativní umístění spouštěcích souborů na kartě Obecné v dialogovém okně Možnosti (v nabídce Nástroje klepněte na příkaz Možnosti).

Microsoft Windows 2000

 • C:\Program Files\Microsoft Office\Office\Xlstart
 • Složky určené v poli alternativní umístění spouštěcích souborů na kartě Obecné v dialogovém okně Možnosti (v nabídce Nástroje klepněte na příkaz Možnosti).

Typy souborů akceptované během spuštění Excel

Obvykle použití spouštěcích složek načíst Excel šablony a doplňky, ale můžete také použít k načtení sešity. Načtení těchto tří typů souborů ze spouštěcí složky mají následující charakteristiky důležité.

Šablony

 • Šablony <*.xlt> umístěte do spouštěcí složky nejsou načteny při spuštění aplikace Excel, ale používat šablony klepnutímNový v nabídce soubor.
 • Pokud uložíte sešit s názvem sešit.xlt a umístit do spouštěcí složky sešitu při spuštění aplikace Excel a otevřete libovolné další nové sešity se stane výchozí sešit.

Doplňky

 • Doplňky <*.xla>, umístěte do spouštěcí složky se obvykle nezobrazují při spuštění aplikace Excel, ale jsou načteny do paměti a spustit libovolné Automatická makra.
 • Potom můžete použít tyto doplňky podle jakoukoli metoda doplněk poskytuje (tj nabídky zboží nebo nástrojů tlačítka).

Sešity

 • Sešity <*.xls> umístěte do spouštěcí složky jsou načteny a zobrazí se při spuštění aplikace Excel, pokud je sešit uložen ve skrytém stavu. Například sešit osobního makra <Personal.xls> je sešit globálního makra, Excel obvykle načte ze složky XLStart ve skrytém stavu.

Nesprávné použití alternativního umístění spouštěcích souborů

 • Při použití alternativní spouštěcí umístění souboru, je důležité zadat cestu souboru, ve kterém jsou typy souborů rozpoznatelný (například šablony, doplňky a sešity).
 • Pokud aplikace Excel nalezne ve spouštěcí složce nepodporované typy souborů, může se zobrazit chybová zpráva. Nejčastější chybová zpráva je tato:
  Tento soubor nemá podporovaný formát.

Použití výchozího umístění souborů

 • K umístění souboru alternativní spouštěcí nastavení výchozí umístění souboru je také na kartě Obecné v dialogovém okně Možnosti. Toto nastavení se liší od spouštěcí složky; Nastaví umístění složky, které chcete v aplikaci Excel přejděte na příkaz při otevření nebo uložení souboru pomocí nabídky soubor.

Odkazy

Další informace o spouštěcích složek v nabídce Nápověda klepněte na příkaz obsah a rejstřík, klepněte na kartu Rejstřík v nápovědě aplikace Excel, zadejte následující text
spuštění, složky
a potom poklepejte na vybraný text přejděte na téma "Řízení co se stane při spuštění aplikace Microsoft Excel". Pokud nelze najít potřebné informace se zeptat pomocníka Office.

Vlastnosti

ID článku: 259926 - Poslední aktualizace: 27. srpna 2002 - Revize: 1.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Excel 97 Standard Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbhowto KB259926 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:259926
Právní omezení pro obsah znalostní báze týkající se produktů, jejichž podpora byla ukončena
Tento článek byl napsán o produktech, pro které společnost Microsoft již neposkytuje nadále podporu. Článek je tedy nabízen v takovém stavu, v jakém je, a nebude již nadále aktualizován.

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com