XL97: Nasıl Excel başlangıç klasörleri kullanılır

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 259926 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Microsoft Excel başlangıç klasörlerini iki yolla kullanır:
 • Başlangıçta Excel dosyalarını yüklemek için

  -ve-

 • Şablonlar için bir başvuru konumu olarak
Fiili Başlangıç klasörü konumları, hangi kullandığınız Excel sürümüne bağlı olarak değişebilir. Excel başlangıç konumları hakkında daha fazla bilgi için lütfen bu makalenin "Daha fazla bilgi" bölümüne bakın.

Daha fazla bilgi

Başlangıçta Excel kullanan klasörleri

Excel, Microsoft Excel, varsayılan konumuna yüklerseniz, aşağıdaki yoldan dosyaları açar:

Microsoft Windows 95 ve Microsoft Windows 98

 • C:\Program Files\Microsoft Office\Office\Xlstart
 • Genel sekmesinde <a0>Seçenekler</a0> iletişim kutusuna <a1>öteki başlatma dosyası yeri</a1> kutusunda belirtilen klasöre (Araçlar menüsünde Seçenekler ' i tıklatın).

Microsoft Windows NT 4.0

 • C:\Program Files\Microsoft Office\Office\Xlstart
 • Genel sekmesinde <a0>Seçenekler</a0> iletişim kutusuna <a1>öteki başlatma dosyası yeri</a1> kutusunda belirtilen klasöre (Araçlar) menüsünde, Seçenekler ' i tıklatın).

Microsoft Windows 2000

 • C:\Program Files\Microsoft Office\Office\Xlstart
 • Genel sekmesinde <a0>Seçenekler</a0> iletişim kutusuna <a1>öteki başlatma dosyası yeri</a1> kutusunda belirtilen klasöre (Araçlar) menüsünde, Seçenekler ' i tıklatın).

Excel başlangıç sırasında kabul edilen dosya türleri

Normal başlangıç klasörlerini Excel şablonlarını ve eklentilerini yüklemek için kullandığınız, ancak bunları çalışma kitaplarını yüklemek için de kullanılabilir. Bu üç tür dosyaları, bir başlangıç klasöründen yüklediğinizde, bunlar aşağıdaki önemli özelliklere sahiptir.

Templates

 • Başlangıç klasörüne yerleştirdiğiniz <*.xlt> şablonları yüklenmez, Excel'i başlatın, ancak tıklatarak şablonları kullanabilirsiniz.Dosya menüsünde Yeni.
 • Kitap.xlt adlı bir çalışma kitabını kaydedin ve onu Başlangıç klasörüne yerleştirin, Excel'i başlattığınızda ve ek bir yeni çalışma kitaplarını açtığınızda bu çalışma kitabındaki varsayılan çalışma kitabını olur.

Eklentiler

 • Başlangıç klasörüne yerleştirdiğiniz eklentiler <*.xla> Excel'i, başlatın ama belleğe yüklenir ve herhangi bir otomatik makro çalıştırıldığında normal olarak görünmüyor.
 • Hangi yöntemi kullanırsanız eklentinin sağlar tarafından daha sonra bu eklentileri kullanabilirsiniz (diğer bir deyişle, bir menü öğesini veya araç çubuğu düğmesi).

Çalışma kitaplarını

 • Başlangıç klasörüne yerleştirdiğiniz çalışma kitaplarını <*.xls> yüklenir ve çalışma kitabını, bir gizli durumda kaydedildiği sürece, Excel'i başlattığınızda görünür. Örneğin, <Personal.xls> kişisel makro çalışma kitabı, Excel'in genelde XLStart klasöründen gizli durumda yüklediği bir genel makro çalışma kitabı ' dir.

Alternatif başlangıç dosya konumu yanlış kullanımı

 • Diğer başlangıç dosyası konumu kullandığınızda, hangi tanınabilir bir dosya türü vardır (örneğin, şablonlar, eklentiler ve çalışma kitaplarını) bir dosya yolu belirtmek önemlidir.
 • Excel bir başlangıç klasöründe tanınmayan dosya türleri bulursa bir hata iletisi alabilirsiniz. En sık karşılaşılan hata iletisi şudur:
  Bu dosya biçimi tanınmıyor.

Varsayılan dosya konumunu kullanma

 • Diğer başlangıç dosyası konumu ek olarak varsayılan dosya konumu da Genel sekmesinde <a0>Seçenekler</a0> iletişim kutusuna ayardır. Bu ayar, bir başlangıç klasöründen farklıdır; klasör konumu, ayarlar, Excel'in açtığınızda veya Dosya menüsünü kullanarak dosyayı kaydetme işaret etmek istediğiniz.

Referanslar

Başlangıç klasörlerini hakkında daha fazla bilgi için Yardım menüsünde içindekiler ve dizin'i tıklatın, Excel Yardımı'nda <a2>dizin</a2> sekmesini tıklatın, aşağıdaki metni yazın.
başlatma, klasörler
ve "Denetim Microsoft Excel'in başlattığınızda neler" konuya dönmek için seçili metni çift tıklatın. Gereksinim duyduğunuz bilgileri bulamazsanız Office Yardımcısı'na sorun.

Özellikler

Makale numarası: 259926 - Last Review: 27 Ağustos 2002 Salı - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Excel 97 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto KB259926 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:259926
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com