Netscape kullanıcıları 128-bit sertifika kimlik doğrulaması ile Web sayfaları erişemiyor.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 260266 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Tüm kullanıcıların Microsoft ınternet ınformation Services (IIS) 6.0 yükseltmenizi öneririz Microsoft Windows Server 2003 üzerinde çalışan. IIS 6.0, Web altyapı güvenliği önemli ölçüde artırır. IIS güvenliği ile ilgili konular hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/technet/security/prodtech/IIS.mspx
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

40 Bit Güvenli Yuva Katmanı (SSL) sertifikayı bir 128-bit SSL yükselttikten sonra Web sayfalarına erişmek mümkün olmayabilir <a1>sertifika</a1> (VeriSign). Netscape 40 bit ile bağlanmaya çalıştığınızda, aşağıdaki hata iletisi görüntülenir ve bağlantı yapılır:
Güvenlik kitaplığı, bir hatayla karşılaştı. Bu siteye güvenli bir şekilde bağlanamıyor olabilir olacaktır.

Neden

Server Gated Cryptography (SGC) sertifika 128-bit VeriSign sertifikasıdır; Netscape arasındaki güvenli bağlantılar neden istemciler ve Microsoft ınternet ınformation Services (IIS) sunucularına çalışmaz. SGC yeniden ciro gerçekleştirildiğinde, anlaşma başarısız.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows 2000 hizmet paketini edinin. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir

Yükleme yönergeleri

Düzeltmeyi uyguladıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız sonra 128 bit yüksek şifreleme olmayan verme desteği sağlamak için aşağıdaki komutu çalıştırın:
%systemroot%\system32\export\encinst
Bu komutu çalıştırdığınızda, komut isteminde görüntülenen yok bir iletiyle döndürür. Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra düzeltmeleri Crypt32.dll ve Schannel.dll yüklenir.

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır.

Bu sorun ilk olarak Windows 2000 Service Pack 1'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Windows 2000'i ve Windows 2000 düzeltmelerini aynı anda yükleme hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
249149Microsoft Windows 2000 ve Windows 2000 Düzeltmelerini Yükleme
Sertifika bir SGC sertifikası) olup olmadığını belirlemek için en iyi sertifika aracını kullanarak bir sertifikayı görüntülemek için yoldur. Gelişmiş Anahtar kullanımı satır, aşağıdaki girdilerden birini veya her ikisini içeren Ayrıntılar bölmesinde, sertifikayı SGC etkin ise:
Bilinmeyen anahtar Usage(2.16.840.1.113730.4.1)
Bilinmeyen anahtar Usage(1.3.6.1.4.1.311.10.3.3)

Özellikler

Makale numarası: 260266 - Last Review: 10 Şubat 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 4.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbbug kbfix kbqfe kbwin2000sp1fix KB260266 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:260266

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com