Reset Windows 2000 etki alanı denetleyicisinin makine hesap parolalarını Netdom.exe nasıl kullanılır?

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 260575 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Duyuru
Bu makalede, Windows 2000 için geçerlidir. 13 Temmuz 2010 üzerinde Windows 2000 Destek sonlandırıyor.Windows 2000 End-of-Support Solution Center, Windows 2000'den geçiş stratejisini planlama bir başlangıç noktasıdır. Daha fazla bilgi için Microsoft Support Lifecycle Policy "konusuna bakın.
Duyuru
Bu makalede, Windows 2000 için geçerlidir. 13 Temmuz 2010 üzerinde Windows 2000 Destek sonlandırıyor.Windows 2000 End-of-Support Solution Center, Windows 2000'den geçiş stratejisini planlama bir başlangıç noktasıdır. Daha fazla bilgi için Microsoft Support Lifecycle Policy "konusuna bakın.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Her Windows tabanlı bir bilgisayar hesabının kullanılması için geçerli ve önceki parolaları içeren bir makine hesabı parola geçmişini korur. Ne zaman iki bilgisayarı birbirine ve bir değişiklik geçerli parola kimlik doğrulaması girişiminde değil, ancak ara alınan, Windows sonra önceki parolasını kullanır. Parola değişiklikleri sırasını iki değişiklik aşıyor, katılan bilgisayarlarla iletişim kuramıyor olabilir ve hata iletileri alabilirsiniz (ne zaman, "Erişim engellendi" hata iletileri çoğaltma oluşma Active Directory).

Bu davranış, aynı etki alanının etki alanı denetleyicileri arasında çoğaltma için de geçerlidir. Yineleme etki alanı denetleyicilerinin iki farklı etki alanlarında bulunuyorsa, güven ilişkisi daha yakından incelemeniz.

Makine hesap parolası Active Directory Kullanıcıları ve Bilgisayarları ek bileşenini kullanarak değiştiremezsiniz; ancak Windows Destek Araçları'nda bulunan Netdom.exe aracını kullanarak parolayı sıfırlayabilirsiniz.

Netdom aracını hesabının yerel bilgisayarda ("yerel gizli" olarak bilinir) parola sıfırlamaları ve bu değişiklik, aynı etki alanında bulunan bir Windows etki alanı denetleyicisinde bilgisayarın bilgisayar hesap nesnesi için yazar. Aynı anda bu yeni parolayı her iki basamağa yazma, en az sağlar işlemde yer alan iki bilgisayar eşitlenir ve diğer etki alanı denetleyicilerine değişikliği almak için Active Directory çoğaltması başlatılır.

Aşağıdaki yordam, bir makine hesabı parolasını sıfırlamak için netdom komut kullanmayı açıklamaktadır. Bu yordamı etki alanı denetleyicilerinde en yaygın olarak kullanılır, ancak herhangi bir Windows için de geçerlidir hesabın makine.

Netdom uzaktan kullanamazsınız, çünkü araç, parolayı değiştirmek istiyorsanız Windows tabanlı bilgisayardan çalıştırmalısınız. Ayrıca, yönetim yerel olarak hem bilgisayar hesabı nesnesindeki Netdom aracını çalıştırmak için Active Directory'de izinleriniz olmalıdır.

Bir makine hesabı parolasını sıfırlamak için Netdom aracını kullanma

 1. Support\Tools Windows Destek araçlarını yüklemek Windows CD-ROM'undaki etki alanı denetleyicisindeki parolayı sıfırlamak istediğiniz klasör.
 2. Parolasını sıfırlamaya çalıştığınız için bir Windows etki alanı denetleyicisi, Kerberos Anahtar Dağıtım Merkezi durdurmak gerekli olduğu servis ve kümesi, bir başlangıç türü el ile olarak ile devam etmeden önce adım 3.

  Not: yeniden başlatın ve parola başarıyla sıfırlandı doğrulayın sonra Kerberos Anahtar Dağıtım Merkezi yeniden hizmet ve başlangıç türünü otomatik olarak ayarlayın. Böylece, etki alanı denetleyicisiyle hatalı bir bilgisayar hesabı parolasını Kerberos bileti için başka bir etki alanı denetleyicisine bağlanmaya zorlar.
 3. Bir komut isteminde aşağıdaki komutu yazın:
  netdom resetpwd/server: Replication_Partner_Server_Name /userd: domainname \ administrator_id yönetici_kimliği/passwordd: *
  Yerel bilgisayar ve domainname ile aynı etki alanındaki bir etki alanı denetleyicisi tam DNS veya Netbıos adını Replication_Partner_Server_Name olduğu \ administrator_id Netbıos etki alanı adı ve yönetici KIMLIĞINI sırasıyla ise, Güvenlik Hesapları Yöneticisi (SAM) hesap adı kimlik bilgileri biçimlendirebilirsiniz.

  "*" Için değer / PasswordD: parametresi, parolayı komut gönderildiğinde gizli karakterler kullanılarak yazılmalıdır belirtir. Örneğin yerel bilgisayarın (bir etki alanı denetleyicisi olur) Sunucu1 ve eş Windows etki alanı denetleyicisi adı sunucu2. Sunucu1 aşağıdaki parametrelerle Netdom aracını çalıştırın, parolanın yerel olarak değiştirildiğinde ve aynı anda Sunucu2'ın yazılır ve değişikliği diğer etki alanı denetleyicilerine çoğaltma yayar:
  netdom resetpwd /server:server2 /userd: mydomain \administrator/passwordd: *
 4. Parolasını (Bu örnekte Sunucu1) değiştirilmiş olan sunucuyu yeniden başlatın.

Özellikler

Makale numarası: 260575 - Last Review: 31 Ekim 2006 Salı - Gözden geçirme: 5.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbacl kbgpo kbhowto kbhowtomaster KB260575 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:260575

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com