Poprawka: Me.Value jest oceniany niepoprawnie używanego do dostępu właściwość wartość pola tekstowego w raporcie SSRS 2008, jeśli raport ma nagłówek strony lub stopka strony

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 2608108 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Na tej stronie

Microsoft rozprowadza poprawki Microsoft SQL Server 2008 Service Pack 2 (SP2) jako jeden plik do pobrania. Ponieważ poprawki są zbiorcze, każde nowe wydanie zawiera wszystkie poprawki i wszystkie aktualizacje zabezpieczeń, które zostały zawarte w poprzednich SQL Server 2008 SP2 wydania aktualizacji.

Symptomy

Rozważmy następujący scenariusz:
  • Masz raport Microsoft SQL Server 2008 Reporting Services (SSRS 2008), który zawiera pole tekstowe. Raport zawiera w nagłówku lub stopce strony.
  • Możesz użyć Me.Value do programu access Wartość Właściwości pola tekstowego.

    Na przykład ustawić wyrażenia Wskazówka narzędzie pola tekstowego = IIF (IsNothing(Me.Value) 'True', 'False').
  • Uruchom raport.
W tym scenariuszu Me.Value może być niepoprawnie przyjmować wartość NULL.

Rozwiązanie

Zbiorcza aktualizacja informacji

Zbiorczy pakiet aktualizacji 6 dla programu SQL Server 2008 z dodatkiem SP2

Poprawka usuwająca ten problem został wydany w zbiorczego pakietu aktualizacji 6. Aby uzyskać więcej informacji dotyczących sposobu uzyskiwania tego pakietu aktualizacji zbiorczej dla programu SQL Server 2008 z dodatkiem SP2 kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
2582285 Zbiorczy pakiet aktualizacji 6 dla dodatku Service Pack 2 dla programu SQL Server 2008
Uwaga Ponieważ kompilacje kumulują się, każde nowe wydanie aktualizacji zawiera poprawki i wszystkie aktualizacje zabezpieczeń, które zostały zawarte w poprzednich SQL Server 2008 SP2 wydania aktualizacji. Zaleca się, aby rozważyć zastosowanie najnowszej wersji aktualizacji, zawierający tę poprawkę. Aby uzyskać więcej informacji kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
2402659 Program SQL Server 2008 buduje wydane po wydaniu dodatku Service Pack 2 dla programu SQL Server 2008

Obejście problemu

Aby obejść ten problem, użyj jednej z następujących metod:
  • Zamień Me.Value z TextboxName.Value w wyrażeniu.
  • Usuń wszystkie strony, nagłówki i stopki strony w raporcie.

Stan

Firma Microsoft potwierdziła, że jest to problem występujący w produktach firmy Microsoft wymienionych w sekcji "Dotyczy".

Właściwości

Numer ID artykułu: 2608108 - Ostatnia weryfikacja: 19 września 2011 - Weryfikacja: 1.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
  • Microsoft SQL Server 2008 Reporting Services
Słowa kluczowe: 
kbqfe kbfix kbexpertiseadvanced kbsurveynew kbmt KB2608108 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to:2608108

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com