Domainprep yardımcı programı Exchange Enterprise Servers grubu ve Exchange Domain Servers grubu yeni bir kapsayıcıya taşınan çalışmaz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 260914 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Kurulum komutunu çalıştırdığınızda, Exchange Enterprise Servers, Exchange Services ve Exchange Domain Servers grubu kullanıcı kapsayıcıda yoksa, Kur çalışmayabilir ve aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
0X80072030
Exchange Enterprise Servers, Exchange Services ve Exchange Domain Servers grubu, kullanıcı kapsayıcısı için geri taşıyın ve sonra da domainprep komutunu yeniden deneyin, Kur başarıyla tamamlandı.

Bir etki alanı için Microsoft Exchange 2000 Server yüklemesini hazırlamak için domainprep komutunu çalıştırdığınızda, Exchange Enterprise Servers ve Exchange Domain Servers grupları oluşturulur. Yükleme sırasında Active Directory Bağlayıcısı (ADC) Exchange hizmetleri grubu oluşturuldu.

Sistem Görevlisi başlatılmazsa, ancak onu "Başlangıç" bir durumda da görebilirsiniz. Aşağıdaki olay uygulama olay günlüğüne her dakika günlüğe kaydedilir:

Olay türü: uyarı
Olay kaynağı: MSExchangeSA
Olay kategorisi: Genel
Olay KIMLIĞI: 9157
Tarihi: 11 23/2003
Süre: 08: 38 14:
Kullanı.: Yok
Bilgisayar: EXCHANGE1
Açıklama: Microsoft Exchange Sistem Görevlisi, Active Directory'deki Exchange Yapılandırma nesnelerini okumak için yeterli haklara sahip değil. Çoğaltmanın tamamlanması ve bilgisayar hesabının, "Exchange Domain Servers"</a0> güvenlik grubunun üyesi olduğundan emin olmak için denetleyin için bekleyin.

Neden

Bu sorun, Kur, bu grupları yalnızca varsayılan kullanıcı kapsayıcısı için arar nedeniyle oluşur. Bu gruplar varsayılan kullanıcı kapsayıcısı yoksa, Kur grupları yok belirler.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Microsoft Exchange 2000 Server ve Microsoft Exchange Server 2003, Exchange Domain Servers grubu Exchange Enterprise Servers ve Exchange Services varsayılan kullanıcı kapsayıcısı olmasını gerektirir. Bu gruplar varsayılan kullanıcı kapsayıcısı yoksa, bileşenleri eklemek veya kaldırmak için Kur programını çalıştıramazsınız.

Bu gruplar taşırsanız, Kur'u çalıştırmayı denediğinizde aşağıdaki hata iletisine benzer bir hata iletisi alırsınız:
Microsoft Exchange 2000 bir bilinmeyen bir yükleme sorunu vardır.
Setup.log dosyasında aşağıdaki hata da benzer bir hata günlüğe kaydedilir:
Kur, bileşen "Microsoft Exchange 2000" Önkoşullar denetlerken bir hatayla karşılaştı: 0X80072030 (8240): sunucuda böyle bir nesne yok.
Uygulama olay günlüğüne aşağıdaki olay kaydedilir:

Olay türü: hata
Olay kaynağı: MSExchangeSA
Olay kategorisi: Genel
Olay KIMLIĞI: 9188
Kullanı.: Yok
Bilgisayar: sunucu adı
Açıklama:
Microsoft Exchange Sistem Görevlisi grubunun üyeliği okunamadı ' cn Exchange Domain Servers, cn = kullanıcılar, = dc etki alanınızdaki = '. Hata kodu: '80072030'.

Yerel bilgisayar grubunun bir üyesi olup olmadığını denetleyin. Yüklü değilse, tüm Microsoft Exchange hizmetleri durdurmak yerel bilgisayar gruba el ile ekleyin ve tüm hizmetleri yeniden başlatın.

Daha fazla bilgi için http://search.support.microsoft.com/search/?adv=1 adresini tıklatın.

Güvenlik grupları, kullanıcı hesaplarının ve bilgisayar hesapları için varsayılan kapsayıcılarını yeniden yönlendirme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
324949Windows Server 2003 etki alanlarında kullanıcı ve bilgisayar kapsayıcılarını yeniden yönlendirme (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)
Not 324949 Bilgi Bankası makalesindeki adımları izlerseniz, el ile iki grubun varsayılan kullanıcı kapsayıcısı için geri taşımanız gerekir. Taşımak istediğiniz iki grubu Exchange Domain Servers grubu ve Exchange Enterprise Servers Group ' dir.

Özellikler

Makale numarası: 260914 - Last Review: 25 Ekim 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 5.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Exchange Server 2003 Enterprise Edition
  • Microsoft Exchange Server 2003 Standard Edition
  • Microsoft Exchange 2000 Server Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbbug kberrmsg kbpending KB260914 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:260914

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com