Makine hesabı kilitleme, birincil etki alanı denetleyicisinde sorunlara neden olabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 260930 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Makine hesabı oturum açma girişimleri, Windows 2000 tabanlı etki alanı denetleyicileri arasında çalışmayabilir. Etki alanı denetleyicisinin makine hesap parolası değiştirildi ve bu hesabı yanlış parola ile oturum açmak için yeterli başarısız denemeleri yapılan bu davranış oluşabilir.

Makine hesabı, normal bir kullanıcı hesabı gibi çok olduğu halde, diğer etki alanı denetleyicilerinin ağdaki bilgisayarlar arasındaki iletişimi kolaylaştırmak için etki alanı denetleyicileri tarafından kullanılır. Bu hesap, genellikle computername $ biçimindedir ve yönetici tarafından düzenlenemez.

Makine hesabı ile sunucu tarafından yeterli başarısız oturum açma denemesi yapılırsa, hesap devre dışı olur. Doğru parolayı sonra da son hesap, girişim başarılı olmaz, oturum açmak için kullanılır.

Bu hesabın devre dışı sonra hesabı etkinleştirmek için Windows 2000 kullanıcı arabiriminde bir yolu yoktur. Ayrıca hesabın gerçekten devre dışıdır, söylemek zor olabilir.

En kötü Durum senaryosunda, etki alanı denetleyicilerine çoğaltılmasını engelledi.

Neden

Microsoft Windows NT 4. 0 ', danışma belgesi olan kilitleme Yoksay, yalnızca güvenli kanal kurulumları için makine hesabı kullanılır. Windows 2000'de, bilgisayarlar, Kereberos oturum açmalar kilitleme ayarları kullanma makine hesabı için kullanın.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Microsoft Windows 2000 hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir

Durum

Microsoft bu sorunun Microsoft Windows 2000'de bulunduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows 2000 Service Pack 1'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 260930 - Last Review: 23 Ocak 2014 Perşembe - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbbug KB260930 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:260930

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com