Düzeltme: DTS "Gönder" posta, posta kutusu dolgular ve Outlook başlatılamıyor veya Bkz: e-posta iletilerini sil

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 261133 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
# HATA: 57661 (SQLBUG_70)
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Iletileri göndermek için SQL Server veri dönüştürme Hizmetleri (DTS) posta Gönder görev kullanan bir paketi oluşturduğunuzda, DTS hata iletileri gibi raporlar için gönderenin posta steadily doldurur:
Posta kutusu dolu olduğundan paketi yürütülemiyor.
Ancak, gönderenin SentItem Microsoft Outlook klasörü için gözden geçirin ve posta kutusu boyutunu denetleyin, posta kutusu boyutu 0 KB; hiçbir şey gönderenin posta Outlook'un noktasını da görünümü olan.

Exchange Server yönetim konsolundan gönderenin posta kutusu boyutunu denetleyin, posta kutusu doğru boyutunu görüntüler. Ancak, bu iletiler, Outlook ve Exchange Server gizlidir çünkü posta kutusunu Doldur iletileri göremezsiniz.

Neden

Outlook ve Exchange istemcileri, Exchange Server bilgi deposu kök dizinin altındaki tüm öğeleri görüntüleyemezsiniz. DTS posta Gönder, ileti gönderir sonra DTS ileti Exchange sunucusunda posta kutusu (kaynağı olan) gönderenin kök klasöründe saklar. Bu nedenle, Outlook istemcisi gönderenin görüntüleyemez ve bu iletileri silmek.

Pratik Çözüm

MDB Viewer, Microsoft Exchange hizmet programı, posta kutusu doldurduğu gizli bir e-posta iletilerini görüntülemek için kullanın. MDB Görüntüleyicisi'ni, bu iletileri silmek için de kullanabilirsiniz.

DTS posta Gönder tarafından kullanım için yapılandırılan posta kök klasörüne denetlemek için şu adımları izleyin:
 1. Aşağıdaki dosyalar, Outlook'un yüklü olduğu bir bilgisayara kopyalayın:

  • Mdbvu32.exe
  • Propvu32.dll
  • Statvu32.dll
  • Tbvlu32.dll
  • Xvport.dll

  Mdbvu32 yardımcı programı'nı ve ilgili DLL dosyalarını Exchange Server 5.5 CD-ROM'undaki \Server\Support\Utils\I386 klasörü veya \Server\Support\Utils\Alpha klasöründe bulabilirsiniz.
 2. Bir profil kullanıcının posta kutusu için profil varsayılan profil olarak seçilir ve bir kullanıcı (izni, kullanıcının posta kutusuna bulunan) başarıyla istemci iş istasyonuna oturum açmasını varolduğundan emin olun.
 3. Outlook şu anda iş istasyonunda çalışmıyor emin olun.
 4. MDB Görüntüleyicisi MDBVU32.exe yürütülebilir dosyayı çift tıklatarak başlatın.
 5. MAPILogonEx iletişim kutusu açıldığında <a0>MAPI açık profili</a0> onay kutusunu seçin ve Tamam ' ı tıklatın.
 6. <a0>Profil Seç</a0> iletişim kutusunu görüntüler, önceki adımlarda oluşturduğunuz profili seçin ve Tamam ' ı tıklatın.

  Not: Profil Seç</a0> iletişim kutusu görüntülenmezse, büyük olasılıkla zaten profile oturum açtınız. Istemci ve profile oturum çıkın ve yeniden deneyin.
 7. MDB Görüntüleyicisi sınama uygulaması menüsünde MDB ' ı tıklatın ve OpenMessageStore seçeneği.
 8. Seç ileti deposu için Aç iletişim kutusunda, <a1>Görevlisi</a1> (sunucu) görünen adı seçin ve ' ı tıklatın. (Açık modu varsayılan olarak bırakmak istediğiniz en iyi Access varsayılan.)
 9. MDB Görüntüleyicisi sınama uygulaması menüsünden MDB ' ı tıklatın ve Kök klasörü aç</a1>'ı tıklatın.

  Bu adımda, DTS tarafından kullanılan kök dizininde "DTStest1" DTS tarafından gönderilen ileti bulunan bakın. Kök dizin, istemci tarafı gizlenir, bu nedenle, Outlook'u kullanın. Bu iletinin göremez, ancak bu bile alıcıya gönderilen sonra posta kutunuzdaki depolanır. Bu nedenle açıklıyor posta kutusu dolu, ancak Outlook bu posta kutusunda hiçbir şey görmemeniz.
 10. MAPI_FOLDER ROOT penceresi içinde İşlem kullanılabilir adlı ikinci kutuyu seçin. Işlem seçin ve İşlevi Çağır</a1>'ı tıklatın. LpFld_DeleteMEssages adlı işlevi seçin ve İşlev çağrısı kök dizinindeki Seçili iletiyi silmek için tıklatın.

Durum

Microsoft bu sorunun, SQL Server 7.0 için onaylamıştır. Bu sorun, Microsoft SQL Server 7.0 için ABD Service Pack 3'te düzeltilmiştir. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
274799INF: Microsoft SQL Server 7.0 ve Microsoft Data Engine (MSDE) 1.0 Service Pack 3 nasıl elde edilir
Daha fazla bilgi için, birincil destek sağlayıcınıza başvurun.

Daha fazla bilgi

Posta Gönder görev DTS GUI tasarımcısında kullanıyorsanız, posta gönderilmiş öğeler klasöründe varsayılan olarak kaydedilmedi. DTS GUI geçerli sürümünde bu davranışı değiştirmek için bir seçenek yok. Ancak, Microsoft Visual Basic kodunu kullanarak davranışı değiştirebilirsiniz:
Dim myPackage As New DTS.Package
Dim oCustomTask3 as DTS.SendMailTask
Set oTask = myPackage.Tasks.New("DTSSendMailTask")
Set oCustomTask3 = oTask.CustomTask
oCustomTask1.SaveMailInSentItemsFolder = False
				
Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
308758Düzeltme: SQL Aracısı posta e-posta için kök dizini, kaynak posta kutusu yazılmaya neden olabilir

Özellikler

Makale numarası: 261133 - Last Review: 23 Şubat 2014 Pazar - Gözden geçirme: 3.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SQL Server 7.0 Standard Edition
 • Microsoft Exchange Active Server Components 5.0, Ne zaman ne ile kullanilir:
  • Microsoft Windows NT 4.0
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbbug kbfix kbsqlprog KB261133 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:261133

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com