Windows XP ve Windows 2000'de standart TCP/IP yazıcı bağlantı noktasını eklediğinizde hata "Hata TCP MIB kitaplığı yükleme"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 261302 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Duyuru
Bu makalede, Windows 2000 için geçerlidir. 13 Temmuz 2010 üzerinde Windows 2000 Destek sonlandırıyor.Windows 2000 End-of-Support Solution Center, Windows 2000'den geçiş stratejisini planlama bir başlangıç noktasıdır. Daha fazla bilgi için Microsoft Support Lifecycle Policy "konusuna bakın.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Ekle standart TCP/IP yazıcı bağlantı noktası kullandığınızda Sihirbazı Microsoft Windows XP veya Microsoft Windows 2000'de, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
TCP MIB kitaplığı yüklemesinde hata.
Tamam ' ı tıklattığınızda aşağıdaki ek hata iletisini alırsınız:
Belirtilen bağlantı noktası eklenemiyor. Işlem tamamlanamadı.
Tamam ' ı tıklattığınızda Ekle standart TCP/IP yazıcı bağlantı noktası Sihirbazı kapanır ve hiçbir bağlantı noktası eklenir.

Neden

Bu davranış bir üçüncü taraf sürüm Wsnmp32.dll Ntprint.dll, Tcpmib.dll, mgmtapi.dll oluşabilir veya Snmpapi.dll dosyası %SystemRoot% klasörüne kopyalanır.

Çözüm

Bu davranışı gidermek için <a0></a0>, yeniden adlandırmak veya %SystemRoot% klasöründe aşağıdaki dosyaları silin. Bu dosyaları öncelik %SystemRoot%</a0> \System32 klasöründeki Microsoft tarafından sağlanan dosya denetimini ele.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

System32 denetleme önce kök sistem klasörü için bazı dinamik bağlantı kitaplıkları (DLL) ekleme standart TCP/IP yazıcı bağlantı noktası Sihirbazı denetler klasör.

Özellikler

Makale numarası: 261302 - Last Review: 30 Ekim 2006 Pazartesi - Gözden geçirme: 5.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kb3rdparty kberrmsg kbprb KB261302 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:261302

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com