Zdarzenie o identyfikatorze 9877 kod błędu "0x80041606", gdy używasz programu Outlook w trybie online do wyszukiwania słów kluczowych w programie Exchange Server 2010

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 2616127 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Symptomy

Rozważmy następujący scenariusz. Domyślnie wyszukiwanie programu Exchange jest włączona dla bazy danych skrzynek pocztowych w środowisku Microsoft Exchange Server 2010. Program Microsoft Outlook w trybie online służy do wyszukiwania skrzynki pocztowej słowo kluczowe lub wyrażenie, które zawiera pojedynczą literę i jedną cyfrę. W tym scenariuszu pojawi się następujący komunikat o błędzie mimo istnienia dopasowania dla słowa kluczowego w skrzynce pocztowej:
Nie znaleziono odpowiedników dla"słowo kluczowe".

Ponadto następujące zdarzenie jest rejestrowane w dzienniku aplikacji:
Rejestrowanie nazwy: aplikacji
Źródło: Magazyn skrzynek pocztowych MSExchangeIS
Data: Data
Identyfikator zdarzenia: 9877
Kategorii zadań: Indeksowanie zawartości
Poziom: błąd
Słowa kluczowe: klasyczne
Użytkownik: n/d!
Komputer: Komputer
Opis:
Funkcja indeksowania zawartości 'CISearch::EcGetRowsetAndAccessor' odebrał kod błędu nieoczekiwanych z MSSearch.
Bazy danych skrzynek pocztowych: Bazy danych skrzynek pocztowych
Kod błędu: 0x80041606
UWAGA: 0X80041606 = QUERY_E_TOOCOMPLEX

Przyczyna

Ten problem występuje, ponieważ mechanizm wyszukiwania ma limit wyszukiwania Prefiks zakodowane 200 000 węzłów dla wyszukiwania pojedynczego znaku. Podczas wyszukiwania Prefiks przekracza ten limit, funkcja wyszukiwania QUERY_E_TOOCOMPLEX.W związku z tym 0x80041606 jest rejestrowane jako część 9877 identyfikator zdarzenia. Domyślnie wszystkie wyszukiwania, które używają program Outlook w trybie online w środowisku programu Exchange 2010 są wyszukiwania prefiks. Za pomocą jednej cyfry lub litery powoduje, że system do wyszukiwania wszystkich numerów lub słowa rozpoczynający się z pojedynczej cyfry lub litery całej bazy danych cały skrzynki pocztowej. Jeżeli zostanie osiągnięty domyślny limit 200 000 węzłów, wyszukiwanie zwraca błąd.

Uwaga Aby wyszukać słowo lub frazę zawierającą jednej cyfry lub litery jest najczęstszym sposobem osiągnięcia limitu 200 000 węzłów. Istnieją również inne przyczyny mniej powszechne, takie jak wprowadzanie bardzo skomplikowanych wyszukiwań z wielu operatorów and Ors i go pozbawieni. Dodatkowo złożone kombinacje zakresów dat i terminów wyszukiwania, wiele wpisów w polu do i z pól lub kombinacji to wszystko może spowodować limit zostanie osiągnięty.

Rozwiązanie

Aby rozwiązać ten problem, należy zainstalować następujący pakiet zbiorczy aktualizacji:
2608646 Opis pakietu zbiorczego aktualizacji 6 dla programu Exchange Server 2010 z dodatkiem Service Pack 1
Ważne Niniejszej sekcji, metodzie lub zadanie zawiera kroki dotyczące modyfikowania rejestru. Jednak niepoprawne zmodyfikowanie rejestru może spowodować poważne problemy. W związku z tym wykonaj następujące kroki ostrożnie. W celu dodatkowej ochrony wykonaj kopię zapasową rejestru przed przystąpieniem do modyfikacji. Dzięki temu można przywrócić rejestr w przypadku wystąpienia problemu. Aby uzyskać więcej informacji na temat wykonywania kopii zapasowej i przywracania rejestru kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
322756 Jak wykonać kopię zapasową i przywrócić rejestr w systemie Windows

Po zainstalowaniu pakietu zbiorczego aktualizacji, aby ustawić maksymalną liczbę węzłów ograniczenie kwerendy do 1 000 000 dla Ciebie, przejdź do "Automatyczne rozwiązywanie problemu" sekcja. Jeśli wolisz, aby samemu ustawić maksymalną liczbę węzłów ograniczenie kwerendy, przejdź do "Pozwól mi to rozwiązać samodzielnie" sekcja.

Automatyczne rozwiązywanie problemuAby automatycznie ustawić maksymalną liczbę węzłów ograniczenie kwerendy, kliknij przycisk Fix it przycisk lub łącze. Kliknij Uruchom w oknie dialogowym Pobieranie pliku i wykonaj kroki podane w kreatorze narzędzia Fix it .
Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
assets fixit1
Rozwiąż ten problem
Microsoft Napraw 50810
Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
assets fixit2

Notatki
 • Ten kreator może być tylko w języku angielskim. Jednak poprawka automatyczna działa również w innych wersjach językowych systemu Windows.
 • Jeśli nie jesteś na komputerze, którego dotyczy problem, zapisz program Fix it na dysku flash lub dysku CD i uruchom go później na komputerze, którego dotyczy problem.

Następnie przejdź do "Czy to rozwiązało problem?" sekcja.Pozwól mi to rozwiązać samodzielnie

Po zainstalowaniu pakietu zbiorczego aktualizacji, wykonaj następujące kroki, aby ustawić maksymalną liczbę węzłów ograniczenie kwerendy do 1 000 000 (liczba dziesiętna):
 1. Sprawdź, jak wiele zdarzeń ID 9877 z 0x80041606 zdarzenia w dzienniku aplikacji zostanie odebrane na określonym serwerze skrzynek pocztowych programu Exchange Server 2010 w ubiegłym miesiącu a rekordu numeru.
 2. Kliknij przycisk Start
  Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
  przycisk Start
  , w polu Rozpocznij wyszukiwanie wpisz regedit , a następnie naciśnij klawisz ENTER.
 3. Zlokalizuj i kliknij następujący klucz rejestru:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\ExchangeServer\v14\ExSearch
 4. Kliknij menu Edycja, wskaż polecenie Nowy, a następnie kliknij klucz.
 5. Typ MaxRestrictionNodes, a następnie naciśnij klawisz ENTER.
 6. W obszarze MaxRestrictionNodeskliknij menu Edycja, wskaż polecenie Nowy, a następnie kliknij Wartość DWORD.
 7. Wpisz służyćr, a następnie naciśnij klawisz ENTER.
 8. Wpis rejestru powinna teraz wyglądać następująco:

  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\ExchangeServer\v14\ExSearch\MaxRestrictionNodes\Server
 9. Kliknij przycisk Edytuj, a następnie kliknij polecenie Modyfikuj.
 10. W polu Dane wartości wpisz 1000000 (Liczba dziesiętna).
  Uwaga Wartość domyślna wpisu MaxRestrictionNodes jest 200000 (liczba dziesiętna) przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w rejestrze.
 11. Zamknij Edytor rejestru.
Notatki
 • Po ponownym uruchomieniu usługi indeksującego wyszukiwania programu Microsoft Exchange, sprawdź we wniosku o następujące identyfikatory zdarzeń:
  • Identyfikator zdarzenia 130 nie można przekonwertować identyfikatora MailboxDB Guid czytać w z klucza rejestru MaxRestrictionNodes na identyfikator Guid
  • Identyfikator zdarzenia 131 nie można otworzyć klucza rejestru MaxRestrictionNodes
  • Identyfikator zdarzenia 132 nie można ustawić właściwości MaxRestrictionNodes w indeksatorze
 • Po odebraniu dowolne z tych zdarzeń, być może wprowadzono klucz rejestru lub wartość DWORD niepoprawnie. Albo użytkownik może nie mieć poprawna nowy klucz lub wartość DWORD. Wprowadzić niezbędne poprawki, a następnie ponownie uruchom usługi indeksowania wyszukiwania programu Microsoft Exchange. Wyszukaj wszystkie wystąpienia nowych identyfikatorów 130, 131 i 132 zdarzeń.
 • Poszukaj w dzienniku aplikacji, tygodniowe i miesięczne zależy od liczby 9877 identyfikator zdarzenia z powodu błędu 0x80041606 w dzienniku aplikacji.
 • Jeśli nadal otrzymujesz znaczna liczba tych zdarzeń, można zwiększyć wartość przyrostowo 2000000 (liczba dziesiętna).
 • Nie zwiększyć wartość powyżej 2000000 (liczba dziesiętna), ponieważ może to zmniejszyć wydajność serwera.
 • Jeśli wzrosły wartość 2000000 (liczba dziesiętna) i nadal pojawiają się niektóre z tych zdarzeń, tygodniowy lub miesięczny, jest to oczekiwane zachowanie. To zachowanie może być spowodowane przez użytkowników wykonywanie bardzo skomplikowanych wyszukiwań (zobacz w sekcji "Symptomy", aby uzyskać więcej informacji).

Czy to rozwiązało problem?

 • Sprawdź, czy problem został rozwiązany. Jeśli problem został rozwiązany, to koniec pracy z tą sekcją. Jeśli problem nie został rozwiązany, możesz kontakt z pomocą techniczną.
 • Będziemy wdzięczni za opinie. Aby przekazać swoją opinię lub zgłosić jakiekolwiek problemy dotyczące tego rozwiązania, zostaw komentarz na "Automatyczne rozwiązywanie problemu"blogu lub wysłać do nas adres e-mail wiadomość.

Stan

Firma Microsoft potwierdziła, że jest to problem występujący w produktach firmy Microsoft, które są wymienione w sekcji "Informacje zawarte w tym artykule dotyczą".

Więcej informacji

Aby uzyskać więcej informacji na temat wyszukiwania programu Exchange odwiedź następujące witryny firmy Microsoft:
Ogólne informacje na temat wyszukiwania programu Exchange
Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak wyłączyć lub włączyć wyszukiwanie programu Exchange odwiedź następujące witryny firmy Microsoft:
Ogólne informacje o tym, jak wyłączyć lub włączyć wyszukiwanie programu Exchange
Aby uzyskać więcej informacji na temat wpisu MaxRestrictionNodes odwiedź następujące witryny firmy Microsoft:
Ogólne informacje o wpisie MaxRestrictionNodes

Właściwości

Numer ID artykułu: 2616127 - Ostatnia weryfikacja: 9 września 2013 - Weryfikacja: 3.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Exchange Server 2010 Service Pack 1 na następujących platformach
  • Microsoft Exchange Server 2010 Enterprise
  • Microsoft Exchange Server 2010 Standard
Słowa kluczowe: 
kbqfe kbfix kbsurveynew kbexpertiseinter kbmt KB2616127 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł został przetłumaczony przy użyciu oprogramowania firmy Microsoft do tłumaczenia maszynowego i może być poprawiony przy użyciu technologii Community Translation Framework (CTF). Firma Microsoft udostępnia artykuły tłumaczone maszynowo, poprawione przez społeczność, a także tłumaczone przez tłumaczy profesjonalnych, aby zapewnić dostęp do wszystkich artykułów w bazie wiedzy w wielu językach. Artykuły tłumaczone maszynowo i poprawione mogą zawierać błędy pisowni, składniowe i gramatyczne. Firma Microsoft nie ponosi odpowiedzialności za żadne nieścisłości, błędy ani szkody spowodowane przez niepoprawne tłumaczenia zawartości ani przez korzystanie z niej przez klientów. Więcej o strukturze CTF: http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/pl.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to: 2616127

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com