Olay Kimliği hata kodu: "0x80041606" Outlook'u Çevrimiçi modda aramak için Exchange Server 2010'daki bir anahtar sözcük için kullandığınızda 9877

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2616127 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Aşağıdaki senaryoyu düşünün. Varsayılan olarak, posta kutusu veritabanı bir Microsoft Exchange Server 2010 ortamında Exchange arama etkin. Microsoft Outlook'u Çevrimiçi modda kullanabilmesini tek bir harf veya tek bir basamak içeren bir posta kutusunu aramak için kullanın. Bu senaryoda, posta kutusuna anahtar sözcük eşleşmeleri olsa bile aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
İçin eşleştirme bulunamadı"anahtar sözcük".

Ayrıca, uygulama günlüğüne aşağıdaki olay kaydedilir:
Oturum adı: uygulama
Kaynak: MSExchangeIS posta kutusu deposu
Tarih: Tarih
Olay Kimliği: 9877
Görev kategorisi: İçerik dizini oluşturma
Düzey: hata
Anahtar sözcükler: Klasik
Kullanıcı: yok
Bilgisayar: Bilgisayar
Açıklama:
İçerik dizin oluşturma işlevini 'CISearch::EcGetRowsetAndAccessor' MSSearch bir olağandışı ve beklenmeyen hata kodu aldı.
Posta kutusu veritabanı: Posta kutusu veritabanı
Hata kodu: 0x80041606
NOT: 0X80041606 = QUERY_E_TOOCOMPLEX

Neden

Exchange arama 200.000 düğümleri tek karakter arama için kodlanmış önek arama sınırlaması bulunduğundan bu sorun oluşur. Önek arama bu sınırı aşarsa, arama döner QUERY_E_TOOCOMPLEX.Bu nedenle, 0x80041606 olay kimliği 9877 bir parçası olarak kaydedilir. Varsayılan olarak, bir Exchange 2010 ortamında Outlook çevrimiçi modunu kullanan tüm aramaların önek aramalarıdır. Neden tek sayı veya harf kullanarak başlayan tüm numaraları veya sözcükleri bulmak sistem tek basamaklı sayı veya harf tam posta kutusu veritabanı arasında olur. 200.000 Düğümler varsayılan sınıra ulaşılırsa, arama hatası döndürür.

Not 200.000 Düğümleri sınırına ulaşmak için en sık kullanılan bir sözcük veya tümcecik tek basamaklı sayı veya harf içeren arama yapmak yoludur. Ayrıca birçok kaldırmalı, Ors, çok karmaşık aramalarla girmek gibi daha az genel olan diğer nedenleri, vardır ve NOTs. Ayrıca, tarih aralıklarını ve arama terimleri, Kime ve Kimden alanlarında birçok girişi karmaşık birleşimleri veya bütün bunları birlikte erişilmesi gereken sınır neden olabilir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için aşağıdaki güncelleştirme toplamasını yükleyin:
2608646 Exchange Server 2010 Service Pack 1 için Güncelleştirme Toplaması 6'in açıklaması
Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl değiştireceğinizin anlatıldığı adımlar içermektedir. Ancak, kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Daha fazla koruma için değiştirmeden önce kayıt defterini yedekleyin. Daha sonra bir sorun çıktığında kayıt defterini geri yükleyebilirsiniz. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756 Yedekleme ve Windows kayıt defterini geri yükleme hakkında

Bize 1.000.000 sizin için sorgu sınırlaması düğümleri maksimum sayısını ayarlamak için güncelleştirme toplaması yüklendikten sonra Git "Benim adıma düzelt" bölümüne gidin. Maksimum sorgu sınırlaması düğümleri kendiniz belirlemek isterseniz, Git "Kendim düzeltmek istiyorum" bölümüne gidin.

Benim adıma düzeltSorgu kısıtlaması düğüm sayısının otomatik olarak ayarlamak için Fix it düğmesini veya bağlantısını. Daha sonra Dosya Yükleme iletişim kutusunda Çalıştır ' ı tıklatın ve Düzelt sihirbazındaki adımları izleyin.
Bu resmi kapatBu resmi aç
assets fixit1
Bu sorunu düzelt
Microsoft Düzelt 50810
Bu resmi kapatBu resmi aç
assets fixit2

Notlar
 • Bu sihirbaz yalnızca İngilizce olabilir. Ancak, otomatik düzeltme, Windows'un diğer dil sürümleri için de kullanılabilir.
 • Sorun olan bilgisayarda değilseniz Düzelt çözümünü bir flash sürücüye veya CD'ye kaydedin ve sonra sorunun yaşandığı bilgisayarda çalıştırın.

Daha sonra Git "Bu işlem sorunu düzeltti mi?" bölümüne gidin.Kendim düzeltmek istiyorum

Güncelleştirme toplamasını yükledikten sonra 1.000.000 sorgu sınırlaması düğümlerin sayısı (ondalık) ayarlamak için şu adımları izleyin:
 1. Kaç olay kimliği 9877, 0x80041606 uygulama günlüğündeki olayları, geçen ay içinde belirli bir Exchange Server 2010 posta kutusu sunucusunda almış ve kayıt numarası yapmak doğrulayın.
 2. Başlat'a tıklayın
  Bu resmi kapatBu resmi aç
  Başlat düğmesi
  , Aramaya Başla kutusuna regedit yazın ve ENTER tuşuna basın.
 3. Aşağıdaki kayıt defteri anahtarını bulun ve tıklatın:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\ExchangeServer\v14\ExSearch
 4. Düzenle' yi tıklatın, Yeni' nin üzerine ve anahtar' ı tıklatın.
 5. Türü MaxRestrictionNodes, ve sonra ENTER tuşuna basın.
 6. MaxRestrictionNodesaltında Düzenle' yi tıklatın, Yeni' nin üzerine ve sonra DWORD değeri' ni tıklatın.
 7. Hizmetryazın ve ENTER tuşuna basın.
 8. Şimdi kayıt defteri girdisi aşağıdakine benzemelidir:

  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\ExchangeServer\v14\ExSearch\MaxRestrictionNodes\Server
 9. Düzenle' yi tıklatın ve sonra Değiştir' i tıklatın.
 10. Değer verisi kutusuna 1000000 (Ondalık).
  Not Herhangi bir değişiklik yapmadan önce MaxRestrictionNodes girdisinin varsayılan değeri kayıt defterine 200000 (ondalık) vardır.
 11. Kayıt Defteri Düzenleyicisinden çıkın.
Notlar
 • Microsoft Exchange Arama Dizin Oluşturucusu hizmeti yeniden başlatıldıktan sonra uygulama aşağıdaki olay kimlikleri için kontrol edin:
  • Olay Kimliği MailboxDB Guid dönüştürme başarısız oldu 130 MaxRestrictionNodes kayıt defteri anahtarının altında bir GUID okunan
  • Olay kimliği 131 MaxRestrictionNodes kayıt defteri anahtarını açma başarısız oldu
  • Olay Kimliği 132 oluşturucuda MaxRestrictionNodes özellik ayarlama başarısız oldu
 • Bu olaylardan herhangi biri alıyorsanız, kayıt defteri anahtarı veya DWORD değeri yanlış girmiş olabilirsiniz. Veya, yeni bir anahtar veya DWORD değeri doğru yazılmış değil. Gerekli düzeltmeleri yapın ve sonra Microsoft Exchange Arama Dizin Oluşturucu hizmetini yeniden başlatın. Olay kimlikleri 130, 131 ve 132 yeni tüm örneklerini arayabilir.
 • Haftalık ve aylık uygulama günlüğüne hata 0x80041606 uygulama günlüğüne olay kimliği 9877 sayısına bağlıdır bakın.
 • Bu olaylar çok sayıda almaya devam ediyorsanız, 2000000 (ondalık) değerine kademeli olarak artırabilirsiniz.
 • Bu sunucu performansını düşürebilir çünkü değer (ondalık) 2000000 ötesinde artırmaz.
 • 2000000 (Ondalık) değerine artırmıştır ve bu olayların haftalık veya aylık birkaç almaya devam, bu beklenen bir davranıştır. (Daha fazla bilgi için "Belirtiler" bölümüne bakın) çok karmaşık aramalar gerçekleştiren kullanıcılar tarafından bu davranışa neden.

Bu işlem sorunu düzeltti mi?

 • Sorunun giderilmiş olup olmadığını denetleyin. Sorun düzeltilmişse, bu bölümle işiniz bitti demektir. Sorun düzeltilmemişse, aşağıdakileri yapabilirsiniz: Destek hizmetlerine başvurma.
 • Görüşleriniz bizim için önemlidir. Görüşünüzü veya bu çözümle ilgili sorunları bildirmek için lütfen ilgili yorum "Benim adıma düzelt"blog veya bize gönderin bir e-posta ileti.

Durum

Microsoft bu sorunun, "Aşağıdakilere uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Exchange arama hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
Exchange arama hakkında genel bilgiler
Exchange arama etkinleştirmek veya devre dışı bırakma hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
Exchange arama etkinleştirmek veya devre dışı bırakma hakkında genel bilgiler
MaxRestrictionNodes girdisi hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
MaxRestrictionNodes giriş hakkında genel bilgiler

Özellikler

Makale numarası: 2616127 - Last Review: 9 Eylül 2013 Pazartesi - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Exchange Server 2010 Service Pack 1, Ne zaman ne ile kullanilir:
  • Microsoft Exchange Server 2010 Enterprise
  • Microsoft Exchange Server 2010 Standard
Anahtar Kelimeler: 
kbqfe kbfix kbsurveynew kbexpertiseinter kbmt KB2616127 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2616127

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com