Bilgisayar hazırda bekletmeden geri döndüğünde sonra Aygıt Yöneticisi'nde eksik olan USB aygıtları

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 261643 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Evrensel seri yol (USB) aygıtları, bir bilgisayar hazırda bekleme durumundan devam sonra eksik olabilir. Aygıt Yöneticisi artık bağlı USB aygıt olarak listeleyebilir.

Neden

Bilgisayar hazırda bekleme durumundan devam ettiğinde, Windows 2000, genel bir sıfırlama ve sonra USB denetleyicisine sıfırlamak için bir bağlantı noktası verir. Bu bir başlatma sırasında bağlantı noktası sıfırlama başarısız olabilir ve USB denetleyicisi kendisine verilen tüm komutları yanıt vermeme olur. Bu davranış, anakart PIIX4(E) yonga kümesiyle ayarlamak 440BX/443BX yonga kullanıyorsa oluşabilir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows 2000 hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir
Bu düzeltmenin ingilizce sürümünde aşağıdaki dosya öznitelikleri olmalı veya daha yenisi:
  Date    Time  Version    Size  File name
  ----------------------------------------------------
  12/5/2000  07:02p 5.0.2195.3055  32,272 Uhcd.sys
				Not: bilgisayar "hazırda bekleme modundan çağrıldığında" yanıt vermeyen çeşitli USB aygıtları (fare, klavye) vardır. Bu durumda, sistem tümüyle yeniden başlatılması gerekir (gücü kapatın ve yeniden açın).

Durum

Bu davranış Windows 2000'de bir sorundan kaynaklanır. Bu düzeltme, bu durum karşılaşan bilgisayarlar için bir geçici çözüm ' dir. Bu sorun ilk olarak Windows 2000 Service Pack 2'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Windows 2000'i ve Windows 2000 düzeltmelerini aynı anda yükleme hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
249149Microsoft Windows 2000 ve Windows 2000 Düzeltmelerini Yükleme

Özellikler

Makale numarası: 261643 - Last Review: 7 Şubat 2014 Cuma - Gözden geçirme: 3.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kbwin2000presp2fix KB261643 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:261643

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com