Etki alanı adı çözücü istemci sunucu listesi yönetim özelliği açıklaması

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 261968 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Liste yönetimi sunucusu adı verilen Windows 2000 etki alanı adı Çözümleyici'de yeni bir özellik yok. Sunucu liste yönetimi, çözümleyici adaptability ve performansı artırmak için bunu ne kadar çabuk listesindeki ad sunucularının, ad sorgularını yanıtlar izleyerek yapar. Bu makalenin "Daha fazla bilgi" bölümünde liste yönetimi sunucusu'nasıl çalıştığını açıklayan bir örnek senaryo var.

Daha fazla bilgi

Bu örnek senaryosu, tek bir ağ bağdaştırıcısı ve üç DNS sunucuları, arama sırası bir istemci bilgisayarı kullandığınız durumlarda dayanır.

Örnek senaryo

Sorgu, sorgulanan bir ad, yalnızca ilk DNS sunucusuna gönderilir. Bu DNS sunucusu bir saniye içinde ad sorgusuna yanıt vermezse, sonra listenin sonuna yerleştirilir ve sonraki sunucunun adını sorgulanır. Üstündeki diğer sunucular için bir ad sorgusu, bir saniye içinde yanıt vermek de başarısız sürece, listenin altındaki ilk sunucuyu kalır. Bu durumda, diğer sunuculara da altındaki listenin altındaki ilk sunucuyu veya TCP/IP iletişim kuralı bir kez daha yeniden başlatma ya da bazı başka bir tür işlem bağdaştırıcıya bağlar kadar döndürülür.

Not: listenin altındaki ilk sunucuyu kalabileceği zaman sırasında yalnızca bu sunucu üzerinden çözümlenmiş adları için ad çözümlemesi başarısız olur.

Özellikler

Makale numarası: 261968 - Last Review: 30 Ocak 2014 Perşembe - Gözden geçirme: 3.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbinfo KB261968 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:261968

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com