Exchange Server'daki bir iletiyi izlemek için ileti izleme merkezi'ni kullanma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 262162 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Belirli bir sunucuda ileti izleme etkinleştirildikten sonra bir iletiyi izlemeniz gerekebilir. Bir sistem iletisi, ortak klasör veya e-posta iletisi izleme geçmişini görüntülemek için önce iletiyi izlemek istediğinizi belirtmeniz gerekir. Bir sistem iletisi izlediğiniz veya doğrudan izlemek için iletiye seçmek isterseniz, ileti KIMLIğI kullanın... Ileti KIMLIĞI bilmiyorsanız, sistem iletilerini el ile izleme günlükleri inceleyerek bulabilirsiniz. Yalnızca aşağıdaki konumda depolanan günlükleri izleme iletisindeki varsa iletileri bulma
Exchsrvr\ servername .log
Notservername, sunucunuzun adı için yer tutucudur.

Ortak klasör veya e-posta iletisi izleme iletileri eşleşen bir listesini edinmek için belirli arama parametreleri belirtebilirsiniz. Bu listeden, geçmişini görüntülemek için bu iletilerden birini seçebilirsiniz.

Daha fazla bilgi

Ileti izleme Merkezi'ni kullanarak bir iletiyi izlemek için <a0></a0>, aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Exchange System Manager'ı başlatın.
 2. Konsol ağacında, Araçlar ' ı çift tıklatın.
 3. Exchange 2000 Server
  Ileti izleme merkezi ' ni sağ tıklatın ve sonra izleme iletisi.

  Exchange Server 2003
  Ileti izleme merkezi ' ni tıklatın ve izleme iletisi</a1>'ı tıklatın.
 4. Exchange 2000 Server
  Genel sekmesinde sunucuları ' nın altında iletinin gönderilmiş veya teslim sunucusunun adını yazın. Kullanılabilir sunucular listesi göz atmak için Gözat ' ı tıklatın ve sonra da bir sunucu seçin.

  Exchange Server 2003
  Server yanındaki düğmeyi, iletinin gönderilmiş veya teslim sunucusunun adını yazın. Kullanılabilir sunucular listesi gözatmak için <a0></a0>, Server ' ı tıklatın, sonra da bir sunucu seçin ve Tamam ' ı tıklatın.
Bir iletiyi arama olanağı, yalnızca iletinin gönderilmiş veya teslim sunucusu belirtmeniz gerekir. Örneğin, bir iletinin belirli bir kullanıcının aramak için <a0></a0>, kullanıcının diğer adını yazın veya kullanıcının e-posta adresini bilmiyorsanız, Active Directory'de kullanıcı aramak için Gözat ' ı tıklatın. Ileti izleme merkezi'nde çok sayıda diğer arama seçenekleri vardır.

Özellikler

Makale numarası: 262162 - Last Review: 18 Şubat 2008 Pazartesi - Gözden geçirme: 4.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Exchange Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Exchange Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Exchange 2000 Server Standard Edition
 • Microsoft Exchange Server 5.5 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto kbinfo KB262162 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:262162

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com