Bir PXE etkin istemci başlatılırken "Ntldr hatalı mı" hata iletisi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 262243 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

PXE etkinleştirilmiş bir istemci uygulamasını başlattığınızda, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
NTLDR bozuk. Sistem önyükleme yapamazsınız.

Neden

Bu davranış oluşur driveletter \RemoteInstall\OSChooser\I386\NTLDR dosyası bozuk veya yanlış bir sürümü (örneğin, Ntldr dosyası Windows 2000 kaynak ortamdan) ile değiştirilir.

Herhangi bir dosya işlemi hata iletisi (örneğin, dosya sistemi sürücüsü nedeniyle veya yedekleme nedeniyle dosya bozulursa, yanlış dosya kopyalamak ve sorunları geri yüklerseniz. oluşmasına neden olabilir

Çözüm

Uzaktan Yükleme Hizmetleri (RIS) sunucusunda bu sorunu gidermek için %SystemRoot%\System32\RemInst\Oschoice.exe dosyayı Ntldr için yeniden adlandırın ve sonra da dosyayı driveletter \RemoteInstall\OSChooser\I386 klasörüne yerleştirin.

Daha fazla bilgi

Bir PXE istemcisi bir RIS sunucusu başarıyla kurduğunda, istemci için kullandığı bir Startrom.com dosyası verilen önyükleme. Startrom.com dosyası Ntldr dosyasını istekleri, böylece işletim sistemi yüklenebilir. Yükleyiciyi kullanılabilir durumda değilse, görüntü oluşturma işlemi başarısız olur.

Özellikler

Makale numarası: 262243 - Last Review: 5 Şubat 2014 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kberrmsg kbprb KB262243 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:262243

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com