"550 4.4.7 SIRA.Süresi doldu; iletinin süresi"bir dış etki alanına FOPE aracılığıyla bir e-posta iletisi gönderdiğinizde, ileti bir NDR iletisi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2625264 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir Microsoft Forefront çevrimiçi koruma Exchange (FOPE) ortamı için bir dış etki alanına bir e-posta iletisi gönderdiğinizde, aşağıdaki teslim edilmedi raporu (NDR) iletisi alırsınız:
550 4.4.7 SIRASI.Süresi doldu; iletinin süresi.

Neden

Sıradaki e-posta iletisini süresi dolduğundan, bu sorun oluşur. Bu durumda, gönderen sunucu geçiş veya e-posta teslim etmeye çalışır. Ancak, ileti süre sonu oluşmadan önce eylem tamamlanmaz.

Çözüm

Bu NDR iletisi genellikle alıcı sunucuda bir sorun gösterir.

Bu sorunu gidermek için aşağıdaki Microsoft TechNet makalelerinde anlatılan sorun giderme yöntemleri kullanın:

Daha fazla bilgi

Bu sorunu geçici ağ bağlantısı sorunları de oluşabilir. Bu NDR, sunucu kümesi sunucu sınırları, birini temel alarak iletiyi reddeder bir uzak sunucuda ileti üstbilgisi sınırına ulaşıldığında veya uzak sunucuyla iletişim sırasında bazı diğer iletişim kuralı zaman aşımı ortaya çıktığını gösteriyor olabilir.

Alıcı sunucu üzerindeki olası sınırları aşağıdakileri içerebilir:
 • İleti başlığı boyutu sınırları
  Bu iletide bulunan tüm ileti üstbilgisi alanlarının toplam boyutu için geçerlidir. İleti ve eklerinin boyutunu dikkate alınmaz. Üstbilgi alanları düz metin olduğu için üstbilgi boyutu Üstbilgi alanlarının toplam sayısını ve her üstbilgi alanındaki karakter sayısı tarafından belirlenir. Metnin her karakter tek bir bayt kullanır. Bazı üçüncü taraf güvenlik duvarı veya proxy sunucuları kendi ileti başlığı boyutu sınırları uygulayın. Bu üçüncü taraf güvenlik duvarı veya proxy sunucuları veya US-ASCII olmayan karakterler içeren ekli dosya adları 50 karakterden daha uzun olan ekli dosya adları içeren iletileri işleme ile ilgili sorunlar olabilir.
 • İleti boyutu sınırları
  Bunlar, toplam ileti boyutu için geçerlidir. Bu ileti üstbilgisi, ileti ve eklerinin içerir. İleti boyutu sınırlarını, gelen iletileri veya giden iletilere uygulanan. Belirtilen ileti boyutu sınırları karşı ileti işaretlendiğinde, alt değeri geçerli ileti boyutu veya özgün ileti boyutu üstbilgisi kullanılır. İçerik dönüşümü, kodlama ve işleme Aracısı iletinin boyutunu değiştirebilirsiniz.
 • Ek boyutu sınırları
  Bu iletide tek bir ek izin verilen en büyük boyutu için geçerlidir. İletide, toplam ileti boyutunu büyük ölçüde artırabilir fazla eki olabilir. Ancak, ek boyutu sınırı yalnızca belirli bir ek boyutu için geçerlidir.
 • Alıcı sayısı sınırlarını
  Bu ileti alıcıları toplam sayısı için geçerlidir. Bir iletiyi ilk oluşturulduğunda, Kime alıcıları var:, Cc:, bilgi ve Gizli: üstbilgi alanları. İleti teslimi için gönderildiğinde, ileti alıcılarının RCPT dönüştürülür: ileti zarfı içinde girdi. Bir dağıtım grubuna ileti gönderme sırasında tek bir alıcı sayılır.

Özellikler

Makale numarası: 2625264 - Last Review: 15 Haziran 2013 Cumartesi - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Forefront Online Protection for Exchange
Anahtar Kelimeler: 
vkbportal225 vkbportal231 vkbportal237 o365 vkbportal230 kbmt KB2625264 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2625264

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com