Internet Explorer 9 veya sonraki sürümlerde "Yalnızca güvenli içerik görüntüleniyor" bildirimi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2625928 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Internet Explorer 9 veya sonraki sürümlerinde bir Web sitesini görüntülerken, "yalnızca güvenli içeriği görüntüleniyor." ifadesini içeren bir ileti alıyorsunuz.

Neden

Bu ileti, sayfada hem güvenli hem de güvenli olmayan içerik olabileceğini bildirir. Güvenli ve güvenli olmayan içerik veya karma içerik bir Web sayfasının hem güvenli (https/ssl) hem de güvenli olmayan (http) web sunucusu bağlantılarını kullanarak öğeleri görüntülemeye çalıştığı anlamına gelir. Bu durum genellikle resimleri, başlıkları veya güvenli olmayan bir sunucudan gelen komut dosyalarını görüntüleyen çevrimiçi mağazalarda veya finans sitelerinde oluşur. Karışık içerik görüntülemenin riski, güvenli olmayan Web sayfasının veya komut dosyasının bilgilere güvenli içerik üzerinden erişebilmesidir.

Çözüm

Önemli: Internet Explorer varsayılan olarak güvenli olmayan içeriği engeller ve bunun olmasının belirtmeyi için ayarlayın. Bu ayarın değiştirilmesi bilgisayarınızda virüslü, sahte veya kötü niyetli saldırılara karşı savunmasız kalmasına neden olabilir. Microsoft bu ayarı değiştirmeye çalışmanızı önermez.  Bu ayarın değiştirilmesi kendi sorumluluğunuzdadır.

Windows 8

Windows 7 and Windows Vista

Not: Internet Explorer, bilgilerinizin güvenliğini korumak için güvenli olmayan içeriği engeller ve komut istemi varsayılan olarak ayarlanır. Bu ayar Etkinleştir değerine ayarlandığında, Web sayfası güvenli olmayan öğeleri kullanıyor olsa bile Internet Explorer, "Yalnızca güvenli içerik görüntüleniyor" istemini göstermez.


Daha fazla bilgi

Karışık içeriğe izin vermenin riskleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki Internet Explorer 9 Web günlüğü deftere bakın:
Tüketicileri Karışık Zararlı İçerikten Koruma

Özellikler

Makale numarası: 2625928 - Last Review: 29 Nisan 2013 Pazartesi - Gözden geçirme: 33.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Windows Internet Explorer 9
  • Windows Internet Explorer 10
Anahtar Kelimeler: 
kbmt KB2625928 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2625928

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com