Statik IP adresi Windows 2000 Katılımsız kurulum sırasında Retained.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 262688 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows 2000'in katılımsız yükleme sırasında yanıt dosyasının (Unattend.txt), statik ınternet Protokolü (IP) adresi bilgileriyle yapılandırılabilir. Işletim sistemi yüklemesi tamamlandıktan ve tüm ağ bileşenleri yüklendikten sonra bilgisayarın IP yapılandırmasını, katılımsız yanıt dosyasında belirtilen IP adresi bilgilerini kullanmak yerine bir dinamik ana bilgisayar Yapılandırma Protokolü (DHCP) istemcisi olarak yapılandırılmış olduğunu gösterebilir.

Neden

Bu davranış bilgisayarda bulunan bir kızılötesi aygıt bağlantı noktası, bir ağ bağdaştırıcısı gibi davranır ve bir bağdaştırıcı numarası atanmadan oluşur. Katılımsız yanıt dosyası parametrelerini ayarlar bir artış için bu numarayı belirli örneğine Bağdaştırıcısı (Adapter1 Adapter2 ve benzeri) başka bir bağdaştırıcının giriş olur ve üzerinde yanıt dosyasında belirtilen bilgileri artık doğru değil. Belirtilen bağdaştırıcı örnek ağ yapılandırması bulamadığından, hangi sonuçlarında DHCP adresleri atanmış varsayılan bilgileri kullanır.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows 2000 hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir
Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, yükleme tamamlandıktan sonra tüm ağ bileşenlerini yeniden yüklemek için Microsoft Windows 2000 Kaynak Seti'nde bulunan Netset.exe aracını kullanın.

Netset.exe kullanarak, bir komut isteminde aşağıdaki komutu yazın:
netset %systemroot%\system32\$winnt$.inf
Bu komut, TCP/IP yığını Katılımsız yanıt dosyasında yapılandırılmış parametrelerle yeniden yükler.

Not: bilgisayar bir etki alanına katmak için bu aracı çalıştırmadan önce bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekebilir.

Başlatılması gereken bir komutu belirlemek için [Guırunonce]</a0> parametresini kullanarak, yükleme sırasında Netset.exe aracı otomatikleştirebilirsiniz. Netset.exe aracını ve katılımsız Kur yanıt dosyası parametreleri hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Windows 2000 Resource Kit'e bakın.

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows 2000 Service Pack 2'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 262688 - Last Review: 29 Ocak 2014 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbhotfixserver kbqfe kbbug kbenv kbfix KB262688 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:262688

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com