Windows 2000 NAT mu Not Netlogon trafik Çevir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 263293 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft Windows NT 4.0, Microsoft Windows 95 veya Microsoft Windows 98 çalışıyorsa ve ağ adresi çevirisi (NAT) veya ınternet Bağlantı Paylaşımı (ICS) işlemini gerçekleştiren bir Windows 2000 tabanlı sunucu arkasında bulunan bir bilgisayardan bir etki alanında oturum açmaya çalıştığınızda, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Etki alanınız için etki alanı denetleyicisi ile bağlantı kurulamadı. Önbelleğe alınmış hesap bilgilerini kullanarak oturum açmış. Son oturum açmanızdan bu yana profilinizdeki değişiklikler kullanılabilir durumda değil.
Ayrıca, etki alanı denetleyicilerinden biri, bir NAT sunucusu bulunuyorsa, etki alanları arasında güven ilişkisi oluşturamıyorsunuz. Ancak, NAT sunucusu arkasında bir istemciden net use komutunu kullanarak ağ sürücülerine eşleyebilirsiniz. Istemci adı (istemci IP adresini değil) Netbıos üstbilgisi içerdiği için bu çalışır.

Koşullar ve hata iletileri bu makalede açıklanan değerlerden farklı olabilir, ancak bu her zaman çalışmaz Netlogon iletişim olduğunu unutmayın.

Windows 2000 etki alanı oturum açma için Netlogon kullanmadığından arkasında bir NAT sunucusu Windows 2000 tabanlı bir istemci kullanıyorsanız ve kullandığınız Windows 2000 tabanlı etki alanı denetleyicilerinin, etki alanına oturum açabilirsiniz.

Neden

Bir Windows 2000 tabanlı bir NAT sunucusu Netbıos TCP/IP üstbilgi bulunan istemci IP adresi düzenleyin.

Çözüm

Windows 2000 NAT desteklenmez Netlogon ve Kerberos çevrilemiyor. Bir NAT Windows 2000 tabanlı sunucu arkasında bulunan istemciler ve etki alanı kaynaklarına erişmesi gereken, Netlogon trafik için bir Yönlendirme ve Uzaktan erişim sanal özel ağ (VPN) tünel oluşturmayı düşünün veya istemcilerin Windows 2000'e yükseltme.

Özellikler

Makale numarası: 263293 - Last Review: 12 Şubat 2014 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kberrmsg kbnetwork kbprb KB263293 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:263293

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com