INF: Informácie o možnostiach konfigurovania SQL Mail

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 263556 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento článok popisuje správne nakonfigurovať pošta klient, tak to funguje s SQL Mail. Tento článok tiež popisuje niektoré spoločné úskalia, ktoré sa môžu vyskytnúť pri nastavovaní SQL Mail na prácu s Výmeny alebo Internet poštové servery.

V závislosti od verzie SQL Server používate SQL Mail a SQLAgentMail sa môže pripojiť so spoločnosťou Microsoft Server Exchange Server, Microsoft Windows NT poštou alebo Post Office Protocol (POP3) 3 servera.

SQL Mail umožňuje servera SQL Server na odosielanie a prijímanie e-mailov prostredníctvom vytvorenie pripojenia klienta podporované poštového servera. Pre SQL Mail správne fungovať, musia mať poštové konto dostupných podporovaných pošta Server a musí mať nainštalovaný a správne nakonfigurovaný SQL Server Mail aplikačné programové rozhranie (MAPI)-kompatibilný poštový klient, ako napríklad Program Microsoft Outlook, Microsoft Exchange Client alebo Microsoft Windows Messaging (pre systém Windows NT 4.0) v počítači servera SQL Server.

Server SQL Server podporu klient pošty závisí na verziu SQL Server a funkčnosti vyžaduje.

Server SQL Server 6.5 a SQL Server 7.0

SQL Mail zavádza jednoduchého rozhrania MAPI pripojenia spoločnosti Microsoft Server Exchange Server, Microsoft Windows NT poštou alebo Post Office Protocol (POP3) 3 servera.

SQL Server 7.0 použitím SQLAgentMail

SQLAgentMail ustanovuje buď jednoduché a rozšírené rozhranie MAPI pripojenie na server Microsoft Exchange Server, Microsoft Windows NT Mail alebo poštou Program Office server protokolu č. 3 (POP3).

SQL Server 2000

SQL Mail ustanovuje rozšírený MAPI spojenie s mail hostiteľ, zatiaľ čo SQLAgentMail zavádza samostatné pripojenie rozšíreného rozhrania MAPI. Obe SQL Mail a SQLAgentMail môžete pripojiť s programom Microsoft Exchange Server alebo poštou Program Office server protokolu č. 3 (POP3).

Poznámka: vzhľadom na obmedzenia len poskytovať rozšírenú podporu rozhrania MAPI SQL Server 2000 vyžaduje klienta Microsoft Outlook 2000 (alebo novšiu verziu).

Ďalšie informácie nájdete v článku číslo nižšie čím zobrazíte článok v databáze Microsoft Knowledge Base:
281293 OPRAVIŤ: SQL Mail 2000 potrieb klienta Microsoft Outlook 2000
Pred nakonfigurovaním SQL Mail, by mali testovať Profil použitý poštový klient overiť, že môžete použiť ho na odosielanie pošty a prijímanie e-mailov a z poštového servera.

Upozornenie: SQL Mail nie je plne podložených pri používaní na serveri SQL Server Zabezpečenia pred zlyhaním klastra kvôli obmedzenia MAPI nie je podporujúca klastrovanie. Ak ste používať SQL Mail s klastrov, podpora ustanovená SQL Mail zapnutá v "primeranej úsilie"základ bez záruky stability alebo dostupnosť.

Pre Ďalšie informácie zobrazíte kliknutím na nasledujúce číslo článku zobrazte článok v Microsoft Knowledge Base:
298723 Chyba: SQL Mail nie je plne podporovaný w/klastra virtuálnych serverov SQL Server

DALSIE INFORMACIE

Prehľad SQL Mail

SQL Mail umožňuje servera SQL Server na odosielanie a prijímanie e-mailov prostredníctvom vytvorenie pripojenia klienta s poštovým serverom. SQL Server verzie 6.5 používa jednu službu na spracovanie pošty. SQL Server 7.0 a SQL Server 2000 dve služby zvládnuť pošty:

 • Služby MSSQLServer: mail procesy pre všetky zásielky uložené procedúry využívajúce rozhranie Simple MAPI (SQL Server 6.5 a SQL Server 7.0) alebo rozšírené rozhranie MAPI (SQL Server 2000).

  - a -

 • SQLServerAgent: používa svoju vlastnú poštu spôsobilostí, ktoré sú nakonfigurované a prevádzkované oddelene od SQL Mail a používa jednoduché a rozšírené rozhrania MAPI.
Funkcie SQL Server Agent poštu ďalej SQLAgentMail na odlíšenie od SQL Mail funkcie poskytované služby MSSQLServer.

SQL Mail a SQLAgentMail vytvorenie pripojenia MAPI hostiteľa mail. SQL Mail a SQLAgentMail môžete pripojiť s programom Microsoft Exchange Server alebo poštového úradu Protokol 3 (POP3) servera. SQLMail a SQLAgentMail pre SQL Server 6.5 a SQL Server 7.0 môžete tiež pripojiť s Microsoft Windows NT Mail, ale toto konfigurácia nie je podporovaná pre SQL Server 2000. Spoločnosť Microsoft odporúča používanie serverov Exchange na spoľahlivosť kvôli obmedzenia a prihlásenie problémy protokolov POP3/SMTP. Spoločnosť Microsoft nepodporuje používanie SQL Mail komunikovať s poštové servery, ako Lotus Notes, Lotus cc: mail alebo Novell Programu groupWise, pokiaľ sa považujú servery využívajúce protokol POP3.

SQL pošta poštové aplikácie. Keď pošlete poštu, SQL Mail použitia súboru Mapi32.dll aby sa volanie API začať zara?ovacia služba MAPI služby Windows Messaging subsystému (Mapisp32.exe), poslať mail a potom vypnúť zaraďovacia služba. V staršie poštoví klienti, zara?ovacia služba MAPI nie je určený na použitie s NT služba. S tieto staršie MAPI navíjači odchádzajúcej pošty generované SQL Mail zostáva uviazol v priečinku Pošta na odoslanie, až kým otvorení poštového klienta. Problém bol stanovené v Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 3, ale bol neprevzaté do následné NT 4.0 service pack kvôli výrobku neznášanlivosti.

Pre ďalšie informácie, kliknutím na nasledujúce číslo článku zobrazte článok v Databázy Microsoft Knowledge Base:
159425 PRB: Hlásenie zablokované s SQLMail a klienta Exchange
Niekoľko problémov s konfiguráciou SQL Mail sú splatné Ak chcete použiť nesprávny súbor Mapi32.dll.

Pred nastavením SQL Mail

SQL Mail vyžaduje pripojenie pošty, poštovú schránku, poštového profilu a systém Windows NT účet ste použili na štarte aplikácie SQL Server. Tento systém Windows NT konto musí byť kontom domény, ak používate server Exchange ako poštový server. Môže byť miestny alebo doméne NT konta používate Server pošty POP3/SMTP.

Základný postup je prihlásiť sa na vaše Systém Windows NT server použitím konta ste použili pri štarte aplikácie SQL Server, nastaviť váš poštového profilu, testovacie pripojenie pošty a potom poskytovať tohto profilu elektronickej pošty na SQL Mail. Keď vyberiete názov profilu, skúste nezaradiť diakritike (ako sú napríklad pomlčky, libra príznaky, období a podobne) pretože môžu pracovať Výmena klientov (napríklad Outlook), ale nie s SQL Server 6.5 verzia SQL Mail. Z toho istého dôvodu profil názov nemôže byť dlhší ako 32 znakov.

Pre najlepšie výsledky, použite Microsoft Exchange Server na odosielanie a prijímanie SQL Mail. Microsoft Windows NT Mail je obmedzená mail program, ktorý bol zahrnutý s Microsoft Windows NT pred uvoľnením plne vybavený pošty služby poskytované produkt Microsoft Exchange Server riadku a nemôže byť použitý s SQL Mail 2000.

Ak používate tretia strana poštový server (napríklad Lotus Notes, Lotus cc: mail, Novell GroupWise a tak ďalej), musíte nakonfigurovať server pošty ako POP3 server. Microsoft nepodporuje pripojenie k tieto poštovými servermi používajúcimi nativní pošty slu ieb, ktorý môže byť nainštalovaný treťou stranou poštového klienta. Niektoré tretia strana poštoví klienti nepodporujú rozhrania MAPI, ktoré vyžaduje SQL poštou. Kontakt tretie strany predávajúceho alebo odkazujú na http://www.Microsoft.com/Exchange/default.mspxWebová stránka pre pomoc týkajúcu sa používania ich poštoví klienti alebo dostupnosť výmeny konektor integrovať oba výmeny a vá? Aktuálny poskytovateľ poštovej služby.

Ako nastaviť SQL Mail S výmenou

 1. Na serveri Microsoft Exchange nastaviť poštovú schránku pre používateľské konto, ktoré sa má použiť službu MSSQLServer . Toto konto musí byť kontom domény. Napríklad:
  Účet: DOMAIN1\SQLServerAccount
  Schránky: SQL1
 2. V počítači servera SQL Server prihlásiť do systému Windows NT s použitím rovnaké používateľské konto, ktoré sa má použiť službu MSSQLServer .

  V predchádzajúcom príklade v kroku 1 by byť:
  DOMAIN1\SQLServerAccount
 3. Nainštalujte klienta Exchange počítači servera SQL Server. keď, kedy spustený SQL Server 6.5 alebo SQL Server 7.0, môže to byť klientska aplikácia aby lode s programom Microsoft Exchange Server, Microsoft Outlook 98 alebo Microsoft Program Outlook 2000. Pridanie Oprava zabezpečenia programu Outlook pre program Outlook 2000 na zabrániť šíreniu e-mail vírusy spôsobí SQL Mail 6.5 alebo 7.0 zastaviť reagovať (zablokuje sa). Pretože program Outlook 2002 tiež zahŕňa túto funkciu zabezpečenia ho bude tiež spôsobiť SQL Mail 6.5 alebo 7.0 zavesiť. (Pozri „klient Outlook 2000" ďalšej časti tohto článku podrobné vysvetlenie príčina.)

  Ak používate SQL Server 2000, musí byť poštový klient Program Microsoft Outlook 2000 alebo Outlook 2002 klienta. Pretože SQL Mail 2000 Rozšírené MAPI pripojenie na poštový server, to nie je ovplyvnená výhľad funkcie zabezpečenia. S SQL Server 2000 Service Pack 1, môžete použiť Program Outlook 98.

  Ďalšie informácie nájdete Kliknutím na nasledujúce číslo článku zobrazte článok v článku databázy Microsoft Knowledge Základne:
  281293 OPRAVIŤ: SQL Mail 2000 potrieb klienta Outlook 2000
 4. Spustite klienta Exchange a konfiguráciu klienta pripojiť na Microsoft Exchange Server. Budete musieť poskytnúť meno Exchange server a poštovú schránku na serveri Exchange server. Po nastavení dokončiť, overiť, že môžete posielať a prijímať poštu interaktívne. Potom môžete Zatvorte klienta.
 5. Spustenie aplikácie pošta v Okne Ovládací Panel. Kliknite na tlačidlo Zobraziť profily nájsť názov profilu, ktorý bol nakonfigurovaný v kroku 4. Ak názov profilu je dlhším ako 32 znakov alebo obsahuje neobvyklé znaky (obdobiach, pomlčky, libry a podobne) zmeniť názov profilu sa menej ako 32 znakov a odstrániť neobvyklé znaky (priestory sú v pohodě).
 6. V Okne Ovládací Panelkliknite na položku službya potom skontrolujte, či službu MSSQLServer je nakonfigurovaný na spustenie pod ten istý užívateľ systému Windows NT konto, ktoré ste prihlásení pomocou v kroku 2. Začať alebo reštartujte službu MSSQLServer , ak je to potrebné. V SQL Server 7.0 a SQL Server 2000 úvahy zmeny spustenie formou SQL Enterprise Manager ste-li Hľadanie textu pomocou počítača.
 7. Konfigurovať SQL Mail na používanie názov profilu nájdete v Krok 5. SQL pošta používa konto a heslo konfigurované pre službu MSSQLServer na prihlásenie na Exchange server.

  Poznámka: Ak názov profilu, ktoré zapíšete do nie je rozpoznaná alebo žiadne profily zobrazia v roletovom zozname pre SQL Server 7.0 alebo SQL Server roku 2000 sa začali službu MSSQLServer pod lokálne systémové konto. Zmena služby spustiť pod kontom domény, zastaviť a reštartovať server SQL Server a potom sa pokúste Znova nakonfigurovať profilu elektronickej pošty.
 8. Štart SQL Mail. Ikona Pošta SQL sa stáva zelená ak SQL Mail úspešne spustí. (Tento krok je nie je potrebná, ak používate SQL Server 2000, pretože SQL Mail bude automaticky začal pri prvom pokuse o odoslanie pošty.) Skúška SQL Mail otvorením dotazu okno a používanie xp_sendmail poslať e-mail na seba. Ak používate SQL Server 7.0 alebo SQL Server 2000, tiež nakonfigurovať SQLAgentMail s rovnaký profil. SQLAgentMail môžete otestovať v odosielaní pošty prevádzkovateľom.

Ako nastaviť SQL pošta S Internet Mail Server

Varovanie: pokiaľ môže zaručiť 100% pripojenie na Internet mail môžete zavesiť servera bez nutnosti znova prihlásenia hromadnej pošty SQL núti chcete zastaviť a reštartovať server SQL Server. Používanie internetu poštového servera Odporúčaným riešením, ale môže byť jediná alternatíva v niektorých prípady.

Postup pre nastavenie SQL Mail s Internet mail Server (POP3/SMTP server) je podobná ako pre nastavenie SQL Mail s Exchange Server:
 1. Na POP3 server (pre prichádzajúce e-maily) nastaviť poštovú schránku pre používateľské konto, ktoré sa má použiť SQL poštou. Budete musieť konto na poštový server POP3 (aj keď nikdy nebude prichádzajúcej pošty na SQL Mail na spracovanie) pretože poštoví klienti sú navrhnuté tak, aby najskôr skontrolujú prichádzajúcej pošty pred odoslaním odchádzajúcu poštu. Musíte tiež nastaviť poštovú schránku pre odchádzajúcej pošty SMTP server, ak je odlišná od POP3 servera.
 2. Inštalácia klienta pre Internet Mail počítači servera SQL Server. Len klientských aplikácií Internet Mail podporované spolo?nos ou Microsoft použijete SQL Mail 6.5 alebo SQL Mail 7.0 sú Microsoft Windows Messaging (vybavené Windows NT 4.0), program Microsoft Outlook 98 a program Microsoft Outlook 2000. Pridanie of the Outlook security patch pre program Outlook 2000 zabrániť šíreniu e-mail vírusy spôsobí SQL Mail 6.5 alebo 7.0 zavesiť. -Výmena správy odoslané pomocou programu Outlook 2002 požadovať od klienta Outlook aktívne spustená na servera.

  Len Internet Mail klientskej aplikácie, ktoré môžu byť použité Ak používate SQL Mail 2000 je Microsoft Outlook 2000. Môžete použiť aj Program Outlook 2002, ak ste ochotný držať klient Outlook otvorte na serveri po celý čas. S SQL Server 2000 Service Pack 1, môžete použiť program Outlook 98.

  Ďalšie informácie získate kliknutím na číslo článku nižšie, čím zobrazíte článok v databáze Microsoft Knowledge Base:
  281293 OPRAVIŤ: SQL Mail 2000 potrieb klienta Outlook 2000
  Pretože program Microsoft Outlook Express nevytvára Profilu elektronickej pošty programu Outlook Express nebude pracovať s SQL Mail.
 3. Prihlásenie do systému Windows NT server pomocou systému Windows NT účet ste použili na štarte aplikácie SQL Server. Spustite klienta Internet Mail a konfigurovať profil používať služby Internet Mail a pripojenie na POP3 (prichádzajúcemu) a SMTP (odchádzajúci) serverov. Názov konta a heslo zabezpečiť prístup na servery POP3 a SMTP je poštové konto, ktoré ste vytvorili v Krok 1 (nie je nevyhnutne rovnaké ako konto používa na spustenie SQL Server). Po dokončení inštalácie overte, že môžete posielať a prijímať poštu interaktívne. Potom môžete zavrieť pošty klientskej aplikácie.

  Nastavenie služby Internet Mail vytvorí osobné ukladanie súboru (.pst) na uloženie prevzatých správ zo servera POP3. Tento súbor .pst sa používa služba, ktorá využíva toto poštového profilu a spôsobuje konflikt, ak SQL Mail a SQL Agent Mail oboch používať rovnaké profilu elektronickej pošty.Pre Ďalšie informácie zobrazíte kliknutím na nasledujúce číslo článku zobrazte článok v Microsoft Knowledge Base:
  313969 PRB: Chyba "nemôže otvoriť súbor .pst" vyskytuje vtedy, keď používate profil servera POP3 s SQL Mail
  Ak určíte umiestnenie pre nový súbor .pst, nemajú použitie zdieľaného sieťového.Pre ďalšie informácie, kliknutím na nasledujúce číslo článku zobrazte článok v Databázy Microsoft Knowledge Base:
  297019 OL2000: Prečo súbory .pst nie sú odporúčané počas siete LAN alebo pomocou prepojenia siete WAN
 4. V Okne Ovládací Panelkliknite na položku Mail na otvorenie vašej emailovej aplikácie. Kliknite na tlačidlo Zobraziť profily nájsť názov profilu, ktorý bol nakonfigurovaný v predchádzajúci krok (napríklad „Internet Settings"). Rovnaké obmedzenia dĺžka profil a databázy neobvyklých znakov uplatňovať v prípade nastavenie SQL pošta so serverom Exchange.
 5. V Okne Ovládací Panelkliknite na položku službya potom skontrolujte, či službu MSSQLServer je nakonfigurovaný na spustenie pod ten istý užívateľ systému Windows NT konto, ktoré ste použili pri nastavení profilu elektronickej pošty. Začať alebo znova spustite službu MSSQLServer , ak je to potrebné.
 6. Konfigurovať SQL Mail na používanie názov profilu nájdete v v kroku 4.

  Poznámka: Ak profil názov typu nie je rozpoznaná alebo žiadne profily nachádzať v rozbaľovací zoznam pre SQL Server 7.0 alebo SQL Server 2000, musíte začal službu MSSQLServer pod lokálne systémové konto. Zmena služby spustiť pod platné konto systému Windows NT, zastaviť a reštartovať SQL Server, a potom Pokúste sa znova nakonfigurovať profilu elektronickej pošty.
 7. Štart SQL Mail. Ikona Pošta SQL sa stáva zelená ak SQL pošta sa úspešne spustila. (Tento krok nie je potrebný, ak používate SQL Server 2000, pretože SQL Mail bude automaticky spustiť pri prvom pokuse o odoslanie pošty.) Skúška SQL pošty v otvorenie dotazu okno a používanie xp_sendmail poslať e-mail na seba. Ak používate SQL Server 7.0 alebo SQL Server 2000, tiež nakonfigurovať SQLAgentMail s rovnaký profil. SQLAgentMail môžete otestovať v odosielaní pošty prevádzkovateľom.
Upozornenie: Ak sa pokúsite používať SQL Mail na vytvorenie pripojenia k Poštový server POP3 a SMTP musíte byť schopní opakovane pripojiť a odosielať poštu v pomocou nasledujúcich krokov:
 1. Kliknite na ikonu, ktorá začína poštového klienta.
 2. Odoslať správu na rovnakú e-mailovú adresu uvedený v profil tak, že môžete otestovať aj odoslať a prijímať schopnosti.
 3. Ukončite poštového klienta.
 4. Opakujte kroky 1 až 3 niekoľkokrát na simuláciu očakáva e-mailové prevádzku.
Poznámka: Ak kedykoľvek počas tohto procesu akéhokoľvek dialógových okien, ktoré vyžadovať reakciu (napríklad kliknutím na tlačidlo OK na prihlásenie) alebo sa zobrazí výzva na zadanie hesla, to nebude Práca s SQL Mail. Na internetovej pošty pripojenie pracovalo s SQL Mail vám musí mať 100% pripojenie alebo SQL Mail nie je použiteľná a budete musieť Reštartujte váš server dodělat problém.

Dôvodom pre to je SQL Mail neposkytuje pokusov pri prístupe k konto POP3. Ak SQL Mail nemôže pripojiť na server POP3 na prvý pokus, Internet Pošta konektor obvykle otvorí dialógové okno, ktoré vás vyzve na kliknite na tlačidlo OK sa môžete pokúsiť zopakovať. To, že by sa vyskytli, SQL Mail, ktorý je spustený ako súčasťou službu MSSQLServer nikdy vidí dialógovým oknom a nereaguje v tomto okamihu. Možno budete musieť zastaviť Mapisp32.exe aplikáciu, alebo dokonca reštartujte počítač systému Windows NT vymažete problém.

Windows Messaging klient

Klient môže použiť s SQL Server 6.5 a 7.0, ale nemôžu byť používať s SQL Server 2000. Poštový klient Microsoft Windows Messaging lodí so systémom Windows NT 4.0 a podporuje program Microsoft Mail a Internet Mail (POP3/SMTP). Existuje známy problém s odchádzajúcu poštu zasielajú poštou SQL uviazol v Pošta na odoslanie nebude otvoriť program Windows Messaging klienta. Tento problém bol spôsobený zaraďovacia služba MAPI nie sú navrhnuté majú byť vyžiadané od v systéme Windows NT služba. Tento problém bola stanovená s Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 3 ale opravy neboli zahrnuté do neskôr systému Windows NT service pack stavia, pretože to spôsobené výrobku nekompaktibilnosti.

Ak ste nainštalovali program Windows Messaging pred použitím Service Pack 3 pravdepodobne mať fix pre tento problém. Ak ste nainštalovať alebo preinštalovať program Windows Messaging po privedení prechodného Service Pack 3, musíte kontaktovať technickú podporu spoločnosti Microsoft na získanie opravy pre súbor Mapi32.dll. Ak chcete určiť, ak potrebujete opraviť, nájsť súbor Mapi32.dll na počítača a skontrolujte dátum a veľkosť súboru. Napríklad, ak dátum vaša knižnica Mapi32.dll je 10, 14 a 1996 a veľkosť je 621 KB (súbor verzia 4.0) Táto verzia súboru spôsobí odchádzajúce SQL Mail uviaznuť v priečinku Pošta na odoslanie. Ak Súbor Mapi32.DLL je datovaný 5, 1 a 1997 a veľkosť je 701 KB (dátum a veľkosť opravy zahrnuté v systéme Windows NT 4.0 Service Pack 3), t. j. správnu verziu súbor (tiež verzia 4.0). Pretože čísla verzií sú rovnaké, je spoľahlivejšie použitie veľkosť a dátum súboru skôr než verzia číslo, keď sa stanovenia, či máte správny súbor Mapi32.dll súbor.

Program Windows Messaging nie je zahrnutá v systéme Microsoft Windows 2000, tak budete musieť kúpiť Microsoft Outlook spoľahlivo používať SQL Mail s Internet mail server, ak používate systém Windows 2000.

Program Outlook 97 alebo 98 klient Outlook

Klient Outlook 98 je možné používať s SQL Server 6.5 a 7.0, ale nemôže byť použitý s SQL Server 2000 pokiaľ ste použili SQL Server 2000 Balík Service Pack 1.

Ďalšie informácie nájdete Kliknutím na nasledujúce číslo článku zobrazte článok v článku databázy Microsoft Knowledge Základne:
281293 OPRAVIŤ: SQL Mail 2000 potrieb klienta Outlook 2000
Program Microsoft Outlook podporuje výmenu poštu a Internetová pošta (POP3/SMTP). Program Outlook 97 dodávané s Microsoft Office 97 a nainštaluje súbor Mapi32.dll datované 12/20/96 s veľkosťou 714 KB. Pretože Program Outlook 97 nie je určený na bude použitá v rámci služby Windows NT Súbor Mapi32.dll (verzia 4.00.993.3) spôsobí odchádzajúcu poštu z SQL Mail uviazli v priečinku Pošta na odoslanie, ak klient Outlook nie je ponechaná otvorená na serveri. Na vyriešiť tento problém, inovovať na program Outlook 98 alebo Outlook 2000.

Program Outlook 98 je samostatný produkt určený ako náhradu za program Outlook 97. Keď ste Nainštalujte program Outlook 98, vyberte možnosť firma alebo pracovná skupina . Nevyberajte voľbu Iba pre Internet . Možnosť Iba internetové nainštaluje iba kontr.časť (32 KB veľkosť datované 3/26/1998, verzia 5.5.2163.0) súbor Mapi32.dll súbor a tento súbor nepracuje verzia s SQL Mail. Nesprávna verzia súboru Mapi32.dll pre Outlook 98, ktorý pracuje s SQL Mail je 5.5.2174.0, alebo novší (datované 3, 26 a 1998 a 857 KB). Firma alebo pracovná skupina možnosť stále umožňuje používať program Outlook 98 s POP3/SMTP Internet poštového servera. Ak ste nainštalovali program Outlook 98 možnosť Iba pre Internet v Ovládacom paneli, použite Add/Remove Programs znovu spustite Inštalátor programu Outlook 98 a Outlook 98 preinštalovať súčasti. Budete tiež musieť znova poštového profilu.

Program Outlook 98 nepodporuje Internet Message Access Protocol IMAP poštový voľbou firma alebo pracovná skupina . Ak potrebujete podporu pre IMAP, musíte nastaviť program Outlook Vyjadriť sa k posielať a prijímať poštu založené IMAP (popri programe Outlook nainštalovaný). Použitie Program Outlook Express na odosielanie a prijímanie IMAP poštový a poskytnúť Profil programu Outlook hromadnej pošty SQL.

Klient Outlook 2000

Klient môže použiť s SQL Server 6.5, SQL Server 7.0 a SQL Server 2000.

Program Microsoft Outlook 2000 podporuje výmenu poštu a Internetová pošta (POP3/SMTP) a lode s Microsoft Office 2000. MAPI modelu bol úplne zmenený v programe Outlook 2000. Namiesto z knižnice úplný MAPI Program Outlook 2000 používa iba MAPI kontr.časť (128 KB veľkosť). Tento modul poukazuje na Opravte súbor rozhrania MAPI knižnice používať, založené na jazyk nainštalovaným Počítači systém Windows NT (napríklad súbor Msmapi32.dll v hlavný Files\Common Files\System\Mapi\1033\NT priečinok). Nahradenie súboru Mapi32.dll kontr.časť s inou verziou prestávky Outlook 2000 a budete potrebovať na spustenie Súbor Fixmapi.exe opraviť problém.

Ďalšie informácie získate po kliknutí na nasledujúce číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
195795 OL2000: Vyriešiť problémy s konfiguráciou riešenie problémov programu Outlook (CW)

Program Outlook 2000 má tiež nainštalovaný s možnosťou firma alebo pracovná skupina . Overiť, či ste nainštalovali program Outlook 2000 správne, v ponuke Nástroje programu Outlook 2000 kliknite na tlačidlo Možnosti. Kliknite na karte Služby pošty alebo kartu Doručenie pošty v závislosti od toho, ako je program Outlook nakonfigurovaný v súčasnosti. Budete pozri príkazové tlačidlo Konfigurovať podporu pošty . Po kliknutí na tlačidlo Konfigurovať podporu pošty, otvorí sa dialógové okno. Ak firma alebo pracovná skupina voľba nie je vybratá, kliknite na tlačidlo Vybrať a Outlook 2000 bude prekonfigurovať sám bez vyžadovania odstráňte a preinštalujte program. Avšak, musíte znova vytvoriť poštového profilu.

Poznámka: Ak vyberiete voľbu firma alebo pracovná skupina , musíte urobiť zmeny, musíte reštartovať SQL Server pre zmeny prijať účinok.

Keď nainštalujete program Outlook 2000, je potrebné aspoň dve Knižnica MAPI32.DLL súbory, jeden datované 1/14/1999, verzia 1.0.2536.0, ktorá je v Otvorte adresár \Windows\System32 (pre spätnú kompatibilitu s poštové aplikácie ako SQL Mail, ale nie je použitý v programe Outlook 2000) a ďalší súbor datovaný 1/26/1999, verzia 1.0.2518.0 v \Program Files\Common Files\System\Mapi\1033\NT adresár (používa sa v programe Outlook 2000). Ak ešte nemáte súbor Mapi32.dll v otvorte adresár \Windows\System32 Outlook 2000 môžu pracovať správne, ale nesmie byť možné spúšťať SQL Mail. Ak sa tak stane, skopírujte Knižnica MAPI32.dll súbor z priečinka hlavný súbory \Windows\System32 priečinok.

V reakcii na hrozbu e-mailovej červami, Microsoft uvoľnené Oprava zabezpečenia programu Outlook 2000, ktorá upozorňuje používateľa pri -Outlook program sa pokúša odoslať poštu a požiada používateľa označovať či to by umožnilo kliknutím na tlačidlo Áno alebo nie. Pretože SQL Mail spustiť prostredníctvom služby SQL Server to pop-up obrazovke zabezpečenie odosiela do virtuálnej pracovnej ploche a nikdy nevidel v používateľ. Pretože pošty nebude odoslaná Čakajúce user interaction, konečný výsledok je SQL pošty budú visieť.

Toto správanie môžete vidieť s SQL pošty na SQL Server 6.5 alebo SQL Server 7.0 pretože robia jednoduchého rozhrania MAPI pripojenia na poštový klient, a to bude spúšťať na obrazovke kontextových zabezpečenie. Pretože SQL Mail pre SQL Server 2000 umožňuje pripojenie rozšírené rozhranie MAPI, kontextových zabezpečenie obrazovka je možné obísť.

Ak máte verziu programu Outlook 2000 9.0.0.4201 alebo neskôr (ako je vidieť v poli "Čo je Microsoft Outlook" v programe Outlook 2000) máte Aktualizácia zabezpečenia programu Outlook nainštalovaný. Obráťte sa na správcu servera Exchange na Zistite, či je možné relaxovať predvoleného nastavenia zabezpečenia obmedzenia.

Pre ďalšie informácie, kliknutím na nasledujúce číslo článku zobrazte článok v Databázy Microsoft Knowledge Base:
263297 OL2000: Admin Info O Outlook E-mail Security Update

Klient Outlook 2002

Klient môže použiť s SQL Server 2000.

Microsoft Program Outlook 2002 podporuje Exchange mail a internetovej pošty (POP3/SMTP) a lodí s balíkom Microsoft Office XP. Program Outlook 2002 zamestnáva jednotnú konfiguráciu a nemá neposkytuje samostatná konfigurácia možností pre firmy alebo pracovné skupiny, alebo Internet Mail. Program Outlook 2002 zahŕňa aj funkcie zabezpečenia, že najprv objavil v Oprava zabezpečenia programu Outlook 2000 na ochranu proti e-mail červy.

V programe Outlook 2002 bola presunutá logiky zaraďovacia služba MAPI v procese Takže žiadne nepoužívajúcich Exchange správy odoslané (ako sú tie, ktoré Internet mail server) požadovať od klienta Outlook aktívne pracuje na serverovom počítači. Ak Klient Outlook nie je ponechaná otvorená, odchádzajúce správy zostane v priečinku Doručená pošta kým klient Outlook sa otvorí, keď bude odoslaný. Toto správanie nie je vidieť s správy odosielané na Exchange server.

The Funkcie zabezpečenia e-mailu program Microsoft Outlook 2002 poskytujú ďalšie úrovne ochrana proti škodlivým e-mailových správ. Dôležitá z SQL Mail perspektívy je potvrdenie o automatické odoslanie e-mailu správy. Pretože funkcie zabezpečenia sú vyvolané rozhranie simple MAPI pripojenie programu Outlook 2002 pri používaní s SQL pošty SQL Server 6.5 a SQL Server 7.0 môže spôsobiť SQL Mail na zavesiť kvôli na obrazovke kontextových zabezpečenie. Kontaktujte správcu servera Exchange vidieť, ak nie je možné uvoľniť predvolené zabezpečenie obmedzenia.

Pre ďalšie informácie, kliknutím na nasledujúce číslo článku zobrazte článok v Databázy Microsoft Knowledge Base:
290499 OL2002: Správca Info O funkciách zabezpečenia e-mailu

Program Internet Explorer a Outlook Express klientom

Používanie programu Outlook Express s SQL Mail nie je podporované, pretože SQL Mail vyžaduje poštového profilu a Outlook Express nevytvára jeden. Aj keď mať nie výslovne nastavíte program Outlook Express ako predvolený poštový klient, Inštalácia alebo inovácia programu Internet Explorer môže spôsobiť programu Outlook Express nastaviť ako predvolený poštový klient.

V niektorých verziách Internet Explorer alebo Outlook Express (napríklad Internet Explorer 5.0), server SQL Server ignoruje dodávané poštového profilu a pokúsi použiť predvolený poštový klient. Napríklad, ak je predvolený poštový klient Outlook Express, SQL Mail môžu ignorovať Zadaný program Outlook poštové profil (hoci profil úspešne testované pomocou tlačidla SQL Mail Test ) a pokúsiť sa začať s programom Outlook Express. Ak program Outlook Express nie je nakonfigurovaná na pripojenie na POP3 a SMTP server SQL Mail potom prestane odpovedať alebo vykazuje chybové hlásenia o tom ako sa nepodarilo pripojiť na poštový server. Ak sa pokúsite spustiť SQL pošty prostredníctvom SQL Enterprise Manager a to prestane reagovať, budete musieť použiť správcu úloh na vykonanie Skončiť úlohu na SQL Enterprise Manager vymažete problém.

Na určiť ktoré predvolený poštový klient, ktorý používate, postupujte nasledovne:
 1. Otvorte Ovládací Panel a dvakrát kliknite na položku Možnosti siete Internet.
 2. Kliknite na kartu programy a skontrolujte, či program Outlook Express, Netscape Messenger alebo niektoré ostatné poštový klient je zvolené. Vyberte Program Microsoft Outlook(ak je nainštalovaná) z kvapka-down zoznamom e-mailu.
 3. Zastaviť a reštartovať SQL Server predtým, než sa pokúsite spustiť SQL Pošta.
Ak nepoužívate program Internet Explorer 5.0, výbery v programy kartu v dialógovom okne Možnosti siete Internet sa zobrazia mierne odlišné. Možnosti môžu byť veľmi rozdielne, ak používate prehľadávač konkurujúce Microsoftu.

Okrem tvorby programu Outlook Express predvolený poštový klient, program Internet Explorer Inštalácia možno nazvať váš pracovný súbor Mapi32.dll Mapi32x.dll v aby sa inštalácia výhonok MAPI pre program Outlook Express. Ak sa pokúsite potom začať SQL Mail zlyhá pri pokuse použiť súbor rozhrania MAPI.

Ak ste mali funkčná konfigurácia SQL pošta pred ich inštalácia alebo inovácia Program Internet Explorer vyhľadávanie vaše otvorte adresár \Windows\System32 či obsahuje knižnica Mapi32.dll a Mapi32x.dll. Ak existuje rozdiel významnej veľkosti medzi tieto dva súbory (napríklad 128 KB Mapi32.dll a 701 KB Mapi32x.dll), výmenných (swap) názvy týchto dvoch súborov a pokúsiť sa začať SQL Mail znova.

Doplňujúce informácie

Pre Ďalšie informácie, kliknite na tlačidlo nižšie čísla zobrazíte články v Microsoft Knowledge Base:
311231 INF: Najčastejšie otázky - SQL Server - SQL Mail
315886 INF: Spoločné SQL Mail problémy

Ďalšie informácie nájdete v nasledujúcej knihe:
Ďalšie informácie nájdete po kliknutí na nasledovné číslo článku publikovaného v Microsoft Knowledge Base:
235214CHYBA: SQL Pošty nie je plne podporovaný w/klastra virtuálnych serverov SQL Server

Vlastnosti

ID článku: 263556 - Posledná kontrola: 30. marca 2012 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft SQL Server 6.5 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 7.0 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
Kľúčové slová: 
kbsqlsetup kbinfo kbsqlservmail kbmt KB263556 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:263556

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com