INF: sql Mail yapılandırma hakkında

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 263556 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede nasıl düzgün postanızı yapılandırın sql Mail ile BT çalışması için istemci. Ayrıca bazı ortak makalede sql postası ile çalışmak üzere ayarladığınızda, karşılaşabileceğiniz Tuzaklar Posta sunucuları Exchange veya Internet.

Bağlı sql sürümü Sunucu, kullanmakta olduğunuz Microsoft sql Mail ve SQLAgentMail bağlanabilir Exchange Server, Microsoft Windows NT posta veya Postane Protokolü 3 (POP3) Sunucu.

sql Mail e-posta alıp göndermek sql Server sağlar. desteklenen posta sunucusu ile istemci bağlantı kurulamadı. sql Mail için için düzgün çalışması için kullanılabilir bir desteklenen posta bir posta hesabınız olmalıdır Sunucu ve gerekir yüklemiş ve sql Server posta düzgün yapılandırılmış Uygulama programlama arabirimi (MAPI)-uyumlu bir posta istemcisi gibi Microsoft Outlook, Microsoft Exchange istemcisi veya Microsoft Windows Messaging (Windows NT 4.0 için) sql Server bilgisayarınızda.

sql Server posta istemcisi desteği sql Server sürümünüz ve işlevselliğine bağlıdır. gerekli.

sql Server 6.5 ve sql Server 7.0

sql Mail Microsoft Basit MAPI bağlantı kurar Exchange Server, Microsoft Windows NT posta veya Postane Protokolü 3 (POP3) Sunucu.

sql Server 7.0 kullanarak SQLAgentMail

SQLAgentMail ya da basit veya Genişletilmiş MAPI kurar. Microsoft Exchange Server, Microsoft Windows NT Mail ya da Post bağlantı Office Protokolü 3 (POP3) sunucusu.

sql Server 2000

sql Mail posta ile bir Genişletilmiş MAPI bağlantı kurar. ana SQLAgentMail ayrı bir Genişletilmiş MAPI bağlantısı kurarken. Her ikisi de sql Mail ve SQLAgentMail Microsoft Exchange Server veya sonrası bağlanabilir Office Protokolü 3 (POP3) sunucusu.

Not: yalnızca Genişletilmiş MAPI desteği sağlama sınırlama yüzünden sql Server 2000, Microsoft Outlook 2000 istemci (veya sonraki sürümü) gerekir.

Ek bilgi için makaleyi tıklatın. Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere numarasını tıklatın:
281293 Düzeltme: sql Mail 2000 Microsoft Outlook 2000 istemcisi gerekir.
sql Mail'i yapılandırmadan önce sınamanız gerekir posta profili, onu göndermek için kullanabileceğiniz doğrulamak için posta istemcisi tarafından kullanılan ve Gelen posta sunucusu ve e-posta alırsınız.

Uyarı: sql Mail, sql Server üzerinde kullanıldığında tam olarak desteklenebilen değil Yük devretme kümesi için Küme uyumlu olmadığı, MAPI sınırlaması nedeniyle. Varsa, sql Mail, sql Mail için sağlanan Kümeleme, desteğiyle kullanın "makul bir "çabayla garanti kararlılık ile veya kullanılabilirliği.

İçin ek bilgi için makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın Microsoft Knowledge Base:
298723 Hata: sql Mail w/küme sanal sql sunucularına tam olarak desteklenen

Daha fazla bilgi

sql Mail'e genel bakış

sql Mail e-posta alıp göndermek sql Server sağlar. posta sunucusu ile istemci bağlantı kurulamadı. sql Server sürüm 6.5 posta işlemek için tek bir hizmet kullanır. sql Server 7.0 ve sql Server 2000 kullanmak posta işlemek için iki Hizmetleri:

 • MSSQLServer: tüm posta işlemleri posta saklı yordamları kullanma Basit MAPI (sql Server 6.5 ve sql Server 7.0) veya Genişletilmiş MAPI (sql Server 2000).

  - ve -

 • SQLServerAgent: yapılandırılmış ve işletilen kendi posta yeteneklerini kullanır. sql Mail tarafından ayrı ayrı ve basit veya Genişletilmiş MAPI kullanır.
sql Server Agent posta özellikleri için MSSQLServertarafından sağlanan sql Mail özellikleri ayırmak için SQLAgentMail olarak adlandırılır.

sql Mail ve SQLAgentMail bir MAPI posta ana bilgisayarla bağlantı. sql Mail ve SQLAgentMail Microsoft Exchange Server veya Post Office ile bağlanabilir 3 (POP3) sunucusu iletişim kuralı. SQLMail ve sql Server 6.5 ve sql SQLAgentMail Microsoft Windows NT Mail, ancak bu sunucu 7.0 da bağlanabilirsiniz sql Server 2000 için yapılandırma desteklenmiyor. Microsoft önerir. Exchange sunucuları kullanım sınırlamaları ve oturum açma sorunları yüzünden güvenilirlik için POP3/smtp iletişim kurallarının. Microsoft sql Mail kullanmayı desteklemiyor. Lotus Notes, Lotus cc: Mail veya Novell gibi posta sunucularıyla iletişim kurmak GroupWise POP3 sunucuları olarak değerlendirilir sürece.

sql Mail, bir posta etkinleştirilmiş uygulama. Posta gönderirken sql Mail Mapi32.dll dosyası kullanır. Windows Messaging, MAPI biriktirme başlatmak için bir API çağrısı yapma Alt (aynı zamanda Mapisp32.exe) posta göndermek ve Biriktirici kapatın. İçinde MAPI Kuyruklayıcı eski posta istemcilerinin bir nt ile kullanılmak üzere tasarlanmamıştır hizmet. Giden posta sql Mail tarafından üretilen bu eski MAPI spoolers ile posta istemcisi açılıncaya kadar sıkışan Giden Kutusu'nda kalır. Sorun Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 3 sabit ama içine edilmiştir. sonraki nt 4.0 hizmet paketleri, ürünün yüzünden uyumsuzluklar.

İçin ek bilgi, makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın Microsoft Knowledge Base:
159425 prb: SQLMail Exchange istemcisi ile engellendi iletisi
sql Mail yapılandırma ile bazı sorunlar son bir yanlış Mapi32.dll dosyası kullanmak için.

sql Mail'i kurma önce

sql Mail, posta bağlantı, posta, posta profili gerektirir, ve Windows NT hesabı sql Server'ı başlatmak için kullanılır. Bu Windows NT hesabı Exchange sunucusu olarak kullanıyorsanız, etki alanı hesabı olması gerekir posta sunucusu. Kullanıyorsanız, yerel veya etki alanı hesabı nt olabilir POP3/smtp posta sunucusu.

Temel yordam, oturum açmak için kullanılır, Windows NT server'ı kullanarak sql Server'ı başlatmak için kullanılan hesap kurmak, posta profili posta bağlantısını sınayın ve sonra bu posta profili sağlar. sql Mail. Profil adı seçtiğinizde, özel karakterler dahil deneyin (tire gibi işaretleri, nokta ve benzeri pound) işe yaramayabilir çünkü Exchange istemcileri (Outlook gibi), ancak olmayan sql Server 6.5 sql Mail sürümü. Aynı nedenden dolayı profil adı uzun olamaz 32 karakterden.

En iyi sonuçları elde etmek için Microsoft Exchange Server kullanıyorsanız sql posta alma ve gönderme için. Microsoft Windows NT Mail sınırlı bir posta Microsoft Windows NT ile önceki sürümünde bulunan program tam özellikli posta Hizmetleri, Microsoft Exchange Server ürün tarafından sağlanan çizgi ve sql Mail 2000 ile kullanılamaz.

Kullanıyorsanız, bir üçüncü taraf posta sunucusuna (örneğin, Lotus Notes, Novell GroupWise, Lotus cc vb.), posta sunucusuna POP3 sunucusu olarak yapılandırmanız gerekir. Microsoft Yerel posta kullanarak bu posta sunucularına bağlanma desteklemiyor. üçüncü taraf posta istemcisi tarafından yüklenen hizmetleri. Bazı üçüncü taraf posta istemcilerinin, sql Mail tarafından gerekli MAPI'yi desteklemez. İlgili kişi üçüncü şahıs satıcı veya başvurun http://www.microsoft.com/Exchange/default.mspxPosta istemcileri kullanımı ile ilgili Yardım almak için Web sitesi veya hem Exchange tümleştirme Exchange Bağlayıcısı kullanılabilirliğini ve Geçerli mail servis sağlayıcısı.

sql Mail Exchange ile kurulur.

 1. Microsoft Exchange sunucusunda posta kutusu için ayarlama MSSQLServer hizmeti tarafından kullanılan kullanıcı hesabı. Bu hesap bir etki alanı hesabı olmalıdır. Örneğin:
  Hesap: DOMAIN1\SQLServerAccount
  Posta: SQL1
 2. sql sunucu bilgisayarında Windows NT oturum açın MSSQLServer hizmeti tarafından kullanılan aynı kullanıcı hesabı.

  1. Adımda önceki örnekte, misiniz olabilir:
  DOMAIN1\SQLServerAccount
 3. Exchange İstemci sql Server bilgisayara yükleyin. Ne zaman sql Server 6.5 veya sql Server 7.0 çalıştıran bu istemci uygulaması olabilir Microsoft Exchange Server, Microsoft Outlook 98 veya Microsoft ile birlikte gelen Outlook 2000. Outlook 2000 için Outlook güvenlik düzeltme eki ayrıca formayı engelle sql Mail 6.5 veya 7.0 durdurmak e-posta virüslerin neden olur yanıt. Bu güvenlik özelliği Outlook 2002 de içerdiğinden, Ayrıca, sql Mail 6.5 veya 7.0 askıda kalmasına neden olur. (Bkz: "Outlook 2000 istemcisi" ayrıntılı bir açıklama için bu makalenin sonraki bölümünde neden.)

  sql Server 2000 çalıştırırken, posta istemcisi olmalıdır Microsoft Outlook 2000 veya Outlook 2002 istemci. sql Mail 2000 sağlayacağı bir MAPI posta sunucusuna bağlantı genişletilmiş, Outlook tarafından etkilenmez güvenlik özellikleri. sql Server 2000 Service Pack 1 ile birlikte de kullanılabilir Outlook 98.

  Ek bilgi için Microsoft Bilgi makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın Base:
  281293 Düzeltme: sql Mail 2000 Outlook 2000 istemcisi gerekir.
 4. Exchange istemcisi başlatın ve istemci yapılandırma Microsoft Exchange sunucusuna bağlanın. Adını sağlamanız gerekecektir. Exchange server ve Exchange Server posta kutusu. Kur bittikten sonra tamamlamak için Gönder ve etkileşimli olarak alınacağı doğrulayın. Daha sonra istemciyi kapatın.
 5. Denetim Masası' ndaki posta uygulamasını başlatın. 4. Adımda yapılandırılan profil adını bulmak için Profilleri Göster ' i tıklatın. Eğer Profil adı 32 karakterden daha uzun veya beklenmedik karakterler içeriyor (nokta, tire, diyez işaretleri ve benzeri) için profil adı değiştirme 32'den küçük ve karakter (boşluklar beklenmedik karakterler Kaldır Tamam).
 6. Denetim Masası' nda Hizmetler'itıklatın ve sonra MSSQLServer hizmetini aynı Windows NT kullanıcı altında çalışmak üzere yapılandırılmış olduğunu doğrulayın. 2. adımda oturum açtığınız hesabı. MSSQLServer hizmetini yeniden başlatın ya da. sql Server 7.0 ve sql Server 2000'de yapmak başlangıç hesap değişiklikleri yoluyla sql Enterprise kullanıyorsanız Manager bilgisayar üzerinde tam metin araması kullanma.
 7. sql Mail, içinde bulunan bir profil adı kullanmak için yapılandırma Adım 5. sql Mail hesabı ve oturum açmak için Exchange server MSSQLServer hizmeti için yapılandırılan bir parola kullanır.

  Not: yazdığınız profil adı tanınmıyor, ya da hiç profilleri aşağı açılan liste kutusunda, sql Server 7.0 veya sql Server için görünür. 2000, MSSQLServer hizmetini Local System hesabı altında başlamış olması. Hizmet değiştirme etki alanı hesabı altında başlatmak, durdurmak ve sql Server'ı yeniden başlatın ve sonra deneyin posta profili yeniden yapılandırın.
 8. sql Mail'i başlatın. sql Mail simgesi sql Mail başarıyla başlatılırsa yeşil olur. (Bu adım sql Mail otomatik olarak çünkü sql Server 2000 kullanırken değil gerekli ilk posta göndermeye çalıştığınızda başladı.) sql Mail sorguyu açarak sınama kendinize e-posta göndermek için pencere ve kullanma xp_sendmail . sql Server 7.0 kullanıyorsanız veya sql Server 2000, aynı profil ile de SQLAgentMail yapılandırın. SQLAgentMail posta göndererek test bir işleç için.

Internet posta sunucusu ile sql Mail'i kurma hakkında

Uyarı: % 100 bağlantı Internet postası için garanti sürece sql Mail posta açma sağlamalarını gerek kalmadan sunucu askıda, durdurun ve sql Server'ı yeniden başlatmak için zorlanıyor. Internet posta sunucusu kullanılır Önerilen çözüm, ancak yalnızca bazı alternatif olabilir durumda.

Internet mail ile sql Mail'i ayarlama yordamı Sunucu (POP3/smtp sunucusu) ile sql Mail'i ayarlama için benzer bir Exchange sunucusu:
 1. (Gelen e-posta için) POP3 sunucusunda bir posta kutusu ayarlayın sql Mail tarafından kullanılan kullanıcı hesabı. Olması gereken bir POP3 posta sunucusundaki (asla olacak gelen posta için bile hesabı sql Mail) işlemek için posta istemcileri ilk onay için tasarlandığından Giden posta göndermeden önce gelen posta. Ayrıca posta kutusu için ayarlamanız gerekir Giden posta smtp sunucusunda farklı POP3 ise Sunucu.
 2. sql sunucu bilgisayarında Internet Mail İstemcisi yükleyin. Kullandığınızda, Microsoft tarafından desteklenen tek Internet Mail istemci uygulamaları sql Mail 6.5 veya sql Mail 7.0 olan (ile sağlanan Microsoft Windows Messaging Windows nt 4.0), Microsoft Outlook 98 ve Microsoft Outlook 2000. Buna ek olarak Outlook güvenlik düzeltme eki Outlook 2000'e-posta yayılmasını önlemek için virüsler, sql Mail 6.5 veya 7.0 askıda kalmasına neden olur. Gönderilen iletileri Exchange Outlook 2002 ile etkin bir şekilde çalışıyor olması Outlook istemcisi gerektirir. Sunucu.

  Kullanılabilir yalnızca Internet Mail istemci uygulaması Microsoft Outlook 2000 sql Mail 2000 kullanmak gerekir. De kullanabilirsiniz Sunucu üzerinde tutmak Outlook istemcisi, Outlook 2002 açın her zaman. sql Server 2000 Service Pack 1 ile de Outlook'u kullanabilirsiniz 98.

  Ek bilgi için aşağıdaki makale numarasını tıklatın Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki:
  281293 Düzeltme: sql Mail 2000 Outlook 2000 istemcisi gerekir.
  Microsoft Outlook Express oluşturmaz çünkü bir Outlook Express posta profili, sql Mail ile çalışmaz.
 3. Windows NT server Windows NT oturum açın sql Server'ı başlatmak için kullanılan hesap. Internet Mail istemcisi başlatın ve Internet posta hizmeti ve POP3 bağlanmak için profil yapılandırma (gelen) ve smtp (giden) sunucuları. Hesap adı ve parolası oluşturduğunuz posta hesabı POP3/smtp sunucularına erişim için sağlar. Adım 1 (mutlaka sql başlatmak için kullanılan hesabın aynı olmadığı Sunucu). Kur tamamlandıktan sonra göndermek ve almak posta doğrulayın. Etkileşimli. Daha sonra posta istemci uygulaması kapatabilirsiniz.

  Internet posta hizmetini kurmadan Kişisel deposu dosyası (.pst) oluşturur POP3 sunucusundan yüklenen posta iletileri depolar. Bu .pst dosyası tarafından kullanılan Bu posta profili kullanarak ve, çakışmaya neden olan hizmeti sql Mail ve sql Agent Mail her ikisi de aynı posta profili kullanın.İçin ek bilgi için makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın Microsoft Knowledge Base:
  313969 prb: Hata '.pst dosyası açılamıyor' sql Mail ile POP3 sunucu profilini kullandığınızda oluşur
  .Pst dosyası için bir konum belirtirseniz, yapın bir ağ paylaşımı kullanın.İçin ek bilgi, makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın Microsoft Knowledge Base:
  297019 OL2000: Neden .pst dosyalarının bir lan veya wan bağlantısı üzerinden tavsiye edilmez
 4. Denetim Masası' nda posta posta uygulamasını açmak için tıklatın. İçinde yapılandırılan profil adını bulmak için Profilleri Göster ' i tıklatın önceki adımı (örneğin, "Internet ayarları"). Aynı kısıtlamalar Profil ve beklenmedik karakterler uzunluğu uygulama kurma durumda olarak sql Mail Exchange server ile.
 5. Denetim Masası' nda Hizmetler'itıklatın ve sonra MSSQLServer hizmetini aynı Windows NT kullanıcı altında çalışmak üzere yapılandırılmış olduğunu doğrulayın. posta profili kurmak için kullanılan hesap. MSSQLServer hizmetini yeniden başlatın ya da.
 6. sql Mail, içinde bulunan bir profil adı kullanmak için yapılandırma Adım 4.

  Not: Profil, adı, türü tanınmıyor veya profili yok sql Server 7.0 veya sql Server 2000 için açılır liste kutusu görüntülenmiyorsa, sahip olduğunuz MSSQLServer hizmetini Local System hesabı altında başladı. Hizmet değiştirme Geçerli bir Windows NT hesap altında başlatmak, durdurmak ve sql Server'ı yeniden başlatın ve sonra posta profili yeniden yapılandırmak, bu seçeneği deneyin.
 7. sql Mail'i başlatın. sql Mail simgesi sql Mail başarıyla başlatıldı yeşil olur. (Bu adım sql Mail çünkü sql Server 2000 kullanırken gereklidir. ilk posta göndermeye çalıştığınızda otomatik olarak başlatılan.) Test sql Mail tarafından kendinize e-posta göndermek için bir sorgu penceresi ve kullanım xp_sendmail açılıyor. sql Server 7.0 kullanıyorsanız veya sql Server 2000, aynı profil ile de SQLAgentMail yapılandırın. SQLAgentMail posta göndererek test bir işleç için.
Uyarı: bir bağlantı kurmak için sql Mail'i kullanma girişiminde bir POP3/smtp posta sunucusunu, art arda bağlamak ve postayla göndermek olması gerekir aşağıdaki adımları kullanarak:
 1. Posta istemcisi başlatıldığında simgesini tıklatın.
 2. Listelenmektedir aynı e-posta adresine bir ileti gönderme Böylece test hem gönderme ve alma yeteneği profil.
 3. Posta istemcisi çıkın.
 4. Birkaç kez 1-3 arası adımları yineleyin benzetimini yapmak için bekleniyor e-posta trafiği.
Not: Bu işlem sırasında herhangi bir anda herhangi bir iletişim kutularında görünen, (örneğin, oturum açmak için Tamam ' ı tıklatarak) yanıt gerektiren veya parola girmeniz istendiğinde, götürür. sql Mail ile çalışır. Bir Internet mail sql Mail ile çalışmak için bağlantı, gereken % 100 bağlantınız veya sql Mail kullanılabilir değildir ve sahip olabilir sorunu giderip temizlemek için sunucunuzu yeniden başlatın.

Bunun nedeni sql Mail için yeniden deneme POP3 hesabını erişirken sağlamayan. Eğer sql Mail ilk girişimi, Internet üzerinde POP3 sunucusuna bağlanılamıyor Mail Connector normal olarak yeniden denemek için Tamam ' ı soran bir iletişim kutusu açar. Buna gerçekleşmesi gereken olarak çalışan sql Mail MSSQLServer hizmetini bir bölümü hiç iletişim kutusunu görür ve yanıt vermiyor Bu noktada. Hatta aynı zamanda Mapisp32.exe uygulamayı durdurmak olabilir sorun temizlemek için Windows NT bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Windows Messaging istemcisinin

Bu istemci sql Server 6.5 ve 7.0 ile kullanılabilir ama olamaz sql Server 2000 ile birlikte kullanılır. Posta istemcisi Microsoft Windows Messaging verilir Windows NT 4.0 ve Microsoft Mail ve Microsoft Internet Mail (POP3/smtp) destekler. sql Mail içinde sıkışan tarafından gönderilen giden posta ile ilgili bilinen bir sorun vardır. Windows Messaging istemci açık olduğu sürece giden. Bu sorunun nedeni Windows NT içinde çağrılması için tasarlanmamış MAPI biriktirme hizmet. Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 3 Bu sorun giderilmiştir ancak daha sonra Windows NT service pack oluşturur çünkü düzeltme bulunmamaktadır, Ürün uyumsuzluklar nedeniyle.

Windows Messaging yüklediyseniz Service Pack 3'ü uygulamadan önce büyük olasılıkla bu düzeltme yüklü sorun. Yüklediyseniz veya Windows Messaging uyguladıktan sonra yeniden Service Pack 3, Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurmak gerekir Mapi32.dll dosyası için bir düzeltme elde etmek. Bir düzeltme gerekip gerekmediğini belirlemek için Mapi32.dll dosyası Bul bilgisayar ve tarih ve dosya boyutunu kontrol edin. Örneğin, tarih ise, Mapi32.dll 14/10/1996 ve boyut 621 kb (dosya sürüm 4.0) Bu dosya sürümü giden sql posta Kutusu'nda kalmış olur. Yoksa Mapi32.dll dosyası 1/5/1997 tarihli ve boyut 701 kb (tarihi ve boyutu Windows NT 4.0 Service Pack 3'de bulunan düzeltme), yani doğru sürümü Dosya (aynı zamanda sürüm 4.0). Sürüm numaraları aynı olduğu için değil Boyut ve tarih yerine dosya sürümü kullanmak için daha güvenilir doğru Mapi32.dll dosyasının var olup olmadığını belirlerken numarası dosya.

Windows Messaging Microsoft Windows 2000'de, bu nedenle bulunmamaktadır sql Mail ile güvenilir bir şekilde kullanmak için Microsoft Outlook satın almanız gereken bir Windows 2000 kullanıyorsanız, Internet posta sunucusu.

Outlook 97 veya Outlook 98 istemcisi

Outlook 98 istemci sql Server 6.5 ve 7.0 ancak ile kullanılabilir sql Server 2000, sql Server 2000 uyguladığınız sürece kullanılamaz Service Pack 1.

Ek bilgi için Microsoft Bilgi makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın Base:
281293 Düzeltme: sql Mail 2000 Outlook 2000 istemcisi gerekir.
Microsoft Outlook, Exchange posta destekler ve Internet mail (POP3/smtp). Outlook 97, Microsoft Office 97 ile birlikte gelen ve 20/12/96 714 KB boyutundaki tarihli Mapi32.dll dosyası yükler. Çünkü Outlook 97'de bir Windows NT hizmeti içinde kullanılmak üzere tasarlanmamıştır Mapi32.dll dosyası (sürüm 4.00.993.3) giden e-posta olarak sql Mail'den neden olur. Outlook istemcisi sunucuda açık kalır değil, Giden Kutusu'nda kalmış. İçin Bu, Outlook 98 veya Outlook 2000'e yükseltme sorunu.

Outlook 98 olarak Outlook 97 yerini tek başına bir üründür. Zaman, Outlook 98'i yüklemek için Şirket veya çalışma grubu seçeneğini belirleyin. Yalnızca Internet seçeneği. Yalnızca Internet seçeneği yalnızca bir yer tutucu (32 kb boyutunda, 3/26/1998 tarihli yükler. Sürüm 5.5.2163.0) Mapi32.dll dosyasını ve bu dosyanın sürümü çalışmıyor sql Mail ile. Outlook 98'de birlikte çalıştığı için doğru Mapi32.dll sürümü sql Mail, 5.5.2174.0, veya üstü (26/3/1998 ve 857 kb tarihli). Şirket veya çalışma grubu seçeneğini hala Outlook 98 POP3/smtp ile kullanmanıza olanak verir Internet posta sunucusu. Yalnızca Internet seçeneği ile Outlook 98'i yüklediyseniz, Denetim Masası' nda Program Ekle/Kaldır Outlook 98 kurulumunu yeniden çalıştırın ve Outlook 98'i yeniden kullanılacağı bileşenleri. Posta profilinizi yeniden oluşturmanız gerekecek.

Outlook 98, Internet İleti Erişim Protokolü IMAP tabanlı posta desteklemiyor. Corporate veya Workgroup seçeneğiyle. IMAP desteği gerekiyorsa, Outlook'u gerekir IMAP tabanlı posta alıp göndermek için (Outlook yanı sıra) express. Kullan IMAP tabanlı posta alma ve gönderme için outlook Express ve sql Mail için Outlook posta profili.

Outlook 2000 istemcisi

Bu istemci sql Server 6.5, sql Server 7.0 ile kullanılabilir ve sql Server 2000.

Microsoft Outlook 2000, Exchange posta destekler ve Internet mail (POP3/smtp) ve Microsoft Office 2000 ile birlikte verilir. MAPI modeli Outlook 2000'de tamamen değiştirildi. Tam bir MAPI kitaplığı yerine Outlook 2000 yalnızca MAPI saplama (128 kb boyutunda) kullanır. Bu modül işaret düzeltmek MAPI kitaplığı dosyasını kullanmak için yüklü dil temel Windows NT bilgisayar (örneğin, Msmapi32.dll dosyasını \Program içinde Files\Common Files\System\Mapi\1033\NT klasörüne). Mapi32.dll saplama değiştirme farklı bir sürümüyle ve sonları Outlook 2000 çalıştırmanız gerekir Sorunu düzeltmek için Fixmapi.exe.

Ek bilgi için tıklatın Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere makale numarasını tıklatın:
195795 OL2000: (cw) sorun giderme Outlook yapılandırma sorunları

Ayrıca Outlook 2000 Corporate veya Workgroup seçeneğiyle yüklenmesi gerekir. Outlook 2000 düzgün eklediğinizi doğrulamak için Outlook 2000 Araçlar menüsünde Seçenekler' i tıklatın. Posta Hizmetleri veya Outlook şu anda nasıl yapılandırıldığına bağlı olarak Posta teslim sekmesini tıklatın. Duyacaksınız Posta desteğini yeniden yapılandır komut düğmesine bakın. Posta desteğini yeniden yapılandır'ıtıklatın, bir iletişim kutusu açılır. Şirket veya çalışma grubu seçeneği seçiliyse ve Outlook 2000'i seçin olur. kendi programını kaldırıp gerek kalmadan yeniden yapılandırın. Ancak, posta profilinizi yeniden oluşturmanız gerekir.

Not: bir değişiklik yapmak ve Şirket veya çalışma grubu seçeneğini seçin, değişikliklerin etkinleştirilmesi için sql Server yeniden etkisi.

Outlook 2000'i yükledikten sonra olması gereken en az iki Mapi32.dll dosyaları, bir tarihli 1/14/1999, sürüm olan 1.0.2536.0 \Winnt\System32 dizinine (etkin posta ile geriye dönük uyumluluk için uygulamalar sql Mail istiyor ancak Outlook 2000 tarafından kullanılan değil) ve başka bir dosya tarihli 1/26/1999, \Program Files\Common sürüm 1.0.2518.0 Files\System\Mapi\1033\NT dizin (Outlook 2000 tarafından kullanılır). Yoksa \Winnt\System32 dizinine Mapi32.dll dosyasında, Outlook 2000 çalışmayabilir doğru ancak sql Mail mümkün olmayacaktır. Bu durumda, kopyalama Mapi32.dll dosyası \Program dosyaları klasöründen \Winnt\System32 klasör.

Yanıt olarak e-posta solucan Microsoft getirdiği tehdit kullanıcıya bildirir Outlook 2000 güvenlik düzeltme eki yayımlamıştır, bir Outlook program posta göndermeyi dener ve belirtmek için kullanıcı istekleri olup bu Evet veya Hayır' ı tıklatarak izin verilmelidir. sql Mail sql Server hizmeti aracılığıyla çalıştırılması nedeniyle bu Güvenlik açılan ekran sanal masaüstüne gönderilen ve asla tarafından görülen bir Kullanıcı. Sonuç, bekleyen kullanıcı etkileşimi posta gönderilmez çünkü Bu sql Mail kapanır.

Bu davranış, sql Mail için kullanılarak görülebilir. sql Server 6.5 veya sql Server 7.0 için Basit MAPI bağlantısı harflerine posta istemcisi ve bu güvenlik açılan ekran tetikler. Çünkü sql Mail sql Server 2000 güvenlik açılır bir Genişletilmiş MAPI bağlantı yapar. Ekran atlanır.

Outlook 2000 sürümü 9.0.0.4201 ise, veya (olarak görülen "Microsoft Outlook hakkında" kutusunda Outlook 2000'de), daha sonra sahip Outlook güvenlik güncelleştirmesinin yüklü. Exchange yöneticinize başvurun. Varsayılan güvenlik gevşetmek mümkün olup olmadığını kısıtlamalar.

İçin ek bilgi, makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın Microsoft Knowledge Base:
263297 OL2000: Outlook e-posta güvenlik güncelleştirmesi hakkında yönetici bilgileri

Outlook 2002 istemci

Bu istemci sql Server 2000 ile kullanılabilir.

Microsoft Outlook 2002 Exchange posta ve Internet mail (POP3/smtp) ve verilir destekler. Microsoft Office xp ile. Outlook 2002 birleşik bir yapılandırma kullanır ve yapar Şirket veya çalışma grubu için ayrı yapılandırma seçeneklerini sağlamak için değil veya Yalnızca Internet Mail. Outlook 2002 de önce yapılmasına görünen e-posta karşı korumak için Outlook 2000 güvenlik düzeltme eki solucan.

Outlook 2002'de MAPI biriktirme mantığı taşındı i?lem içi, (olanlar gibi Internet posta sunucusu) gönderilen herhangi bir nedenle Exchange olmayan iletileri Outlook istemcisi, etkin sunucu bilgisayarda çalışıyor olması gerekir. Eğer Outlook istemcisinde açık kalan değil, iletiler Giden Kutusu'nda kalır Outlook istemcisi açılan kadar zaman olduğu gibi bunlar gönderilir. Bu bir Exchange sunucusuna gönderilen iletilerle davranış görülmez.

, Microsoft Outlook 2002 e-posta Güvenliği Özellikleri ek düzeyleri sağlar. kötü amaçlı bir e-posta iletilerine karşı koruma sağlar. Önemli bir özelliği sql Mail açısıdır otomatik e-posta gönderme onayı iletileri. Çünkü güvenlik özellikleri basit MAPI tarafından tetiklenen bağlantı, sql Server 6.5 ve sql sql Mail ile kullanıldığında Outlook 2002 Server 7.0, sql Mail, güvenlik nedeniyle açılan ekran askıda kalmasına neden olabilir. Gevşetmek mümkün olup olmadığını görmek için Exchange yöneticinize başvurun. Varsayılan güvenlik kısıtlamaları.

İçin ek bilgi, makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın Microsoft Knowledge Base:
290499 OL2002: E-posta güvenliği özellikleri hakkında yönetici bilgileri

İstemci, Internet Explorer ve Outlook Express

Çünkü Outlook Express sql Mail ile kullanımı desteklenmez sql Posta posta profili gerektirir ve Outlook Express oluşturamazsınız. Bile size açıkça Outlook Express'i varsayılan posta istemcisi olarak ayarlamadıysanız, yükleme veya yükseltme Internet Explorer, Outlook Express için neden olabilir Varsayılan posta istemcisi olarak ayarlanmış.

Internet bazı sürümleri Explorer veya Outlook Express (örneğin, Internet Explorer 5.0), sql Server sağlanan posta profili yok sayar ve varsayılan posta istemcisini kullanmaya çalışır. Varsayılan posta istemcisi, Outlook Express ise, örneğin, sql Mail dikkate sağlanan Outlook posta profili (profil başarıyla test olsa sql Mail sınama düğmesi) ve Outlook Express'i başlatmaya çalışın. Outlook Express sql Mail sonra bir POP3/smtp sunucusuna bağlanmak üzere yapılandırılmadı. yanıt vermeyi durduruyor veya hata iletileri hakkında bağlanamıyor olan raporları posta sunucusu. sql Mail sql Enterprise Manager kullanarak başlatmaya çalışırsanız ve bir Görevi Sonlandır sql Enterprise sorun temizlemek için Manager üzerinde gerçekleştirmek için Görev Yöneticisi'ni kullanmak zorunda kalabilirsiniz yanıt vermez.

İçin hangi varsayılan posta istemcisini kullandığınızı belirlemek için şu adımları izleyin:
 1. Denetim Masası ' nı açın ve Internet Seçenekleri' ni çift tıklatın.
 2. Programlar sekmesini tıklatın ve Outlook Express, Netscape Messenger veya bazı denetleyin diğer posta istemcisi seçilir. Microsoft Outlooke-posta açılan kutusundan (yüklüyse) seçin.
 3. Durdurun ve sql başlatmaya çalışmadan önce sql Server'ı yeniden başlatın Posta.
Internet Explorer 5.0, seçimleri kullanmıyorsanız Internet Seçenekleri iletişim kutusunun Programlar sekmesindeki biraz farklı görünür. Seçenekler çok olabilir Microsoft ürünü olmayan tarayıcı kullanıyorsanız, farklı.

Ek olarak Outlook Express varsayılan posta istemciniz, Internet Explorer yapma Yükleme de yeniden çalışan Mapi32x.dll Mapi32.dll dosyası Outlook Express MAPI saplama yükleme sırası. Ardından başlatmaya çalışırsanız sql Mail bu MAPI dosyası kullanmaya çalıştığında başarısız.

Olsaydı yükleme veya yükseltme için önce çalışan sql Mail yapılandırması Internet Explorer sizin \Winnt\System32 dizinine içerip içermediğini görmek için arama bir Mapi32.dll ve bir Mapi32x.dll. Önemli boyutu fark varsa Bu iki dosya arasında (örneğin, 128 kb Mapi32.dll ve 701 kb Mapi32x.dll) Değişimi (takas) bu iki dosyaları ve başlatma girişimi adları sql Mail yeniden yükleyin.

Ek bilgi

İçin ek bilgi bulunan makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın Microsoft Knowledge Base:
311231 INF: Hakkında sık sorulan sorular - sql Server - sql Mail
315886 INF: Ortak sql posta sorunları

Daha fazla bilgi için aşağıdaki kitaba bakın:
Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
235214HATA: SQL Tam olarak desteklenen w veya küme sanal sql sunucuları posta

Özellikler

Makale numarası: 263556 - Last Review: 30 Mart 2012 Cuma - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SQL Server 6.5 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 7.0 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbsqlsetup kbinfo kbsqlservmail kbmt KB263556 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:263556

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com