Lync 2010 mobil istemci için Google Android kullandığınızda karşılaşabileceğiniz sorunlarnasıl giderilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2636313 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Giriş

Microsoft Lync 2010 mobil istemci için Google Android, şirket kuruluşundan Lync hesabı gerektirir. Lync hesabı olup olmadığından emin değilseniz, şirket sistem yöneticisine başvurun veya takım destekler.

Lync 2010 mobil istemci için Google Android Smartphone Android tabletler veya diğer Android telefon bağlı olmayan aygıtları üzerinde desteklenmiyor. Daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalesine bakın:
2691382 Lync 2010 ile Android için kullanılmak üzere desteklenen android smartphone aygıtı
Bu makalede nasıl Lync 2010 mobil istemci için Google Android kullanırken karşılaşabileceğiniz bazı genel sorunlar giderilir.

Not Android telefonlar ve tabletler için Lync mobil 2013 ile ilgili Yardım için arıyorsanız, aşağıdaki Microsoft Web sitelerine bakın:

YORDAMI

Lync 2010 Google Android üzerinde oturum açma

Parola, hesap bilgileri, sunucu ayarlarını ve istemci sürümü doğrulayın

Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding start collapsed
 1. Yoksa yapamaz Lync Mobile 2010 oturum ziyaret edin Lync Sign-In kullanıcılar için sorun giderici en sık kullanılan oturum açma sorunlarını gidermek için adımları bir dizi gösterilmesini istiyorsanız.
 2. Lync için bir masaüstünden Lync 2010, Microsoft Lync 2013 veya Microsoft Lync için Mac 2011 kullanarak oturum açmak emin olun. Normal bir masaüstü istemcisinde oturum açamıyorsanız, büyük olasılıkla bir mobil istemciye oturum açamazsınız.
 3. Doğru parolayı girdiğinizden emin olun. Parolayı doğru değilse, onu değiştirmek zorunda kalırsınız. Daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesine bakın:
  Parolanızı değiştirme
 4. Doğru hesap bilgilerini girdiğinizden emin olun. Yöneticiniz, aksi durumda söylenmedikçe, büyük olasılıkla aynı hesap bilgilerini Microsoft Outlook, Microsoft SharePoint ve iş bilgisayarınızda oturum açmak için kullanın. Lync için bir masaüstü bilgisayardan oturum açabilmeniz, aynı bilgileri mobil aygıtınıza oturum açmak için kullanın.

  Lync hesaplarının bulunduğu ve hesap bilgilerini nasıl ayarlandığına bağlı olarak, Android kullanıcıları için gerekli olan kayıt alanları aşağıdaki tabloda açıklanmaktadır.
  Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
  Lync hesabıSIP adresi ve UPNGerekli alanlar
  Şirket içi Lync serverAynıOturum açma adresi:SIP adresi
  Kullanıcı adı: boş
  Şirket içi Lync serverFarklıOturum açma adresi:SIP adresi
  Kullanıcı adı:UPN veya etki alanı\kullanıcı adı
  Office 365AynıOturum açma adresi:SIP adresi
  Kullanıcı adı: boş
  Office 365FarklıOturum açma adresi:SIP adresi
  Kullanıcı adı:UPN
 5. Otomatik Algıla sunucusuüzerindeolup olmadığını doğrulayın. Lync oturum adresinize dayalı, Lync server saptamayı dener. Lync server algılayamazsa, sunucu otomatik algılama devre dışı bırakmak ve Lync server el ile belirtmeniz gerekebilir.

  Sunucu otomatik algılama etkinleştirilir, ancak hala oturum açamazsınız, iç ve dış bulma adresleri el ile girerek deneyin. Bu sorunu çözmek değildir. Ancak, başarıyla yapabiliyorsanız bu el ile oturum sunucu otomatik algıla seçeneği doğru yöneticiniz tarafından ayarlanmad???n? gösterir.
  • Office 365'te Lync çevrimiçi kullanıcıları için:
   • İç bulma adresi: https://webdir.online.lync.com/Autodiscover/autodiscoverservice.svc/Root
   • Dış bulma adresi: https://webdir.online.lync.com/Autodiscover/autodiscoverservice.svc/Root
  • Lync yerinde kullanıcıları için iç ve dış bulma adresinizi belirlemek Yardım, destek ekip veya sistem yöneticinize başvurun. Çoğu durumda, iç ve dış bulma adres aşağıdakine benzemelidir:
   • İç bulma adresi: https://lyncdiscover.lyncFE01.contoso.local/Autodiscover/autodiscoverservice.svc/Root
   • Dış bulma adresi: https://lyncdiscover.contoso.com/Autodiscover/autodiscoverservice.svc/Root

   Not
   kullanıcı adı, etki alanı, iç bulma adresve dış bulma adres alanlarını erişmek için oturum açma ekranı üzerinde Sunucu ayarları ' nı tıklatın.
 6. Google Android için Lync 2010 mobil istemci en son sürümünü kullandığınızdan emin olun. Google Oynat'tan en son sürümü yükleyin. İstemci sürümü engellenen veya desteklenmeyen bildiren bir ileti alırsanız, Lync server gezici istemciler için henüz yukarı ayarlanmamış olabilir çünkü, destek ekibi veya yöneticinize başvurun.
Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding end collapsed

Wi-Fi kimlik doğrulama proxy'si bağlanma

Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding start collapsed
Wi-Fi bağlantısı, kullanılan kimlik doğrulaması gerektiriyorsa, bağlanmadan önce bir proxy sunucu bağlanmak için kimlik bilgilerini kullanamazsınız çünkü Lync bağlanamayabilir. Bu soruna geçici bir çözüm için Wi-Fi üzerinden yerine mobil taşıyıcı veri bağlantısı üzerinden bağlanır.
Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding end collapsed

Sertifikası gerektiren bir ağa bağlanma

Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding start collapsed
Sertifikaları kendi Wi-Fi veya şirket ağına bağlanmak için kuruluşunuzun gerektiriyorsa ve Lync hatalı veya eksik olan sertifikalar hakkında bir hata iletisi alıyorsunuz, şirketten sertifikaları almak zorunda kalabilirsiniz. Alma ve sertifikaları yönetmek için Google kullan deposunu apps vardır. Destek ekibiniz veya yöneticiniz için Yardım'a başvurun.
Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding end collapsed

Belirli özelliklere sahip ek Yardım

Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding start collapsed
Kılavuzlar, SSS ve başvurular için Lync 2010 mobil istemci üzerinde Google Android kullanmanıza yardımcı olmak, aşağıdaki Microsoft Web sitelerine bakın:
Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding end collapsed

Diğer mobil istemciler ile karşılaştırma

Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding start collapsed
Lync 2010 hareketli istemciler bir özellik karşılaştırması için aşağıdaki Microsoft TechNet Web sitesine gidin:
Mobil istemci karşılaştırma tabloları
Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding end collapsed

Desteklemek için günlükleri gönderme

Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding start collapsed
Kullanıcılar Google Android Lync 2010 mobil istemci etkileyen bir sorunla karşılaştığınızda günlükleri e-posta ile destek ekibiniz veya yöneticiniz gönderebilirler. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

 1. Bir kullanıcı oturum sonra Google Android aygıt üzerinde oturum açmak sekmesinde Seçenekler dokunun. Seçenekleri ekranında, Tanılama günlük kaydınıdokunun, Oturumu Kapat ve yeniden oturum açın. (Ekran görüntüsündeki Bu adım için aşağıda gösterilmiştir).

  Bu resmi kapatBu resmi aç
  Bu adım için ekran görüntüsü
 2. Seçenekleri ekranına dönüş sorunu yeniden oluşturma ve Hakkında Lyncdokunun.
 3. Tanı günlüklerini Gönder' e dokunun ve ardından yapılandırılmış e-posta hesabını seçin. (Ekran görüntüsündeki Bu adım için aşağıda gösterilmiştir).

  Bu resmi kapatBu resmi aç
  Bu adım için ekran görüntüsü

 4. Kime kutusuna alıcının e-posta adresini girin. Örneğin, kişisel e-posta adresinizi veya teknik destek ekibinizin diğer adı. Konu kutusuna bir konu girin ve sonra Gönder' e dokunun. Günlükleri bir .zip dosyası olarak iliştirilir. (Ekran görüntüsündeki Bu adım için aşağıda gösterilmiştir).

  Bu resmi kapatBu resmi aç
  Bu adım için ekran görüntüsü


Not Emin olun oturum ayarlamak ON sorunu yeniden oluşturma ve günlükleri göndermek deneyin önce.
Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding end collapsed


Bu makalede açıklanan üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft açık veya örtük performansı veya güvenilirliği bu ürünleri hakkında hiçbir garanti vermez.

Microsoft, üçüncü taraf iletişim bilgilerini teknik destek bulmanıza yardımcı olmak için sağlamaktadır. Bu ilgili kişi bilgileri haber verilmeden değiştirilebilir. Microsoft bu üçüncü taraf iletişim bilgilerinin doğruluğunu garanti etmez.


Hala Yardım gerekiyor mu? Git Office 365 topluluğu Web sitesi.

Özellikler

Makale numarası: 2636313 - Last Review: 12 Eylül 2014 Cuma - Gözden geçirme: 32.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Lync Online
Anahtar Kelimeler: 
o365 o365a o365p o365e kbgraphxlink o365m o365022013 kb3rdparty kbgraphic gwt guided walk through kbmt KB2636313 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2636313

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com