Ako riešiť problémy, ktoré sa môžu vyskytnúť pri použití Lync 2010 mobile klient pre iPhone a iPad

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 2636320 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

ÚVOD

Užívateľov môžete zadarmo stiahnuť Lync 2010 mobile klient pre iPhone a iPad od Apple App Store. Používatelia môžu použiť klienta k pripojeniu k Lync Online, ak majú priradenú licenciu Lync Online. Tento článok popisuje riešenie problémov s niektorých bežných problémov, ktoré sa môžu vyskytnúť pri použití Lync 2010 mobile klient pre iPhone a iPad.

POSTUP


Inštalácia aplikácie

Lync 2010 mobile klient pre iPhone a iPad je zadarmo k dispozícii v Apple App Store. Užívatelia by si mali nainštalovať aplikáciu priamo do ich zariadenia a prihlásiť sa pomocou ich ID užívateľa.

Ak užívateľ skúsenosti problémy pri sťahovať ani inštalovať Lync 2010 mobile klient, mať používateľ zmeniť ich typ pripojenia 3G Wi-Fi alebo Wi-Fi sieť 3G. Potom skúste sťahovať znova. Ak používateľ stále nemôže nainštalovať klienta, by mali ich bunkovej poskytovate?a slu?ieb alebo kontaktujte Podpora Apple starostlivosť.

Prihlásenie požiadavky pre iPhone a iPad

Keď sa užívatelia prihlásia do aplikácie Lync Mobile, prihlasovacie informácie, ktoré sú vyžadované k úspešnej autentifikácií závisia na nasledovných scenároch:

 • Či používateľova Session Initiation Protocol (SIP) adresa je rovnaká ako hlavné užívateľské meno (UPN)
 • Či užívateľov sú hostované na lokálny server Lync alebo Lync Online v Office 365
Nasledujúca tabuľka popisuje prihlasovacích polí, ktoré sú potrebné pre užívateľov Windows Phone 7.
Zbaliť túto tabuľkuRozbaliť túto tabuľku
Užívateľ je hosťovaný naSIP adresa a názov UPNPovinné polia
Lokálny server LyncSIP adresa a názov UPN sú rovnakéPrihlasovacia adresa:Adresu SIP
Užívateľské meno: prázdny
Heslo: heslo
Lokálny server LyncSIP adresa a názov UPN sa líšiaPrihlasovacia adresa:Adresu SIP
Užívateľské meno:UPN alebo doména\meno používateľa
Heslo: heslo
Office 365SIP adresa a názov UPN sú rovnakéPrihlasovacia adresa:Adresu SIP
Užívateľské meno: prázdny
Heslo: heslo
Office 365SIP adresa a názov UPN sa líšiaPrihlasovacia adresa:Adresu SIP
Užívateľské meno:UPN
Heslo: heslo
Ak automatické zisťovanie pre mobilných klientov nebola nakonfigurovaná, používatelia majú zadať nasledujúce vnútorné a vonkajšie zisťovanie adresy okrem polí, ktoré sú uvedené v tabuľke:
 • Vnútorné zisťovanie adresy: https://webdir.online.lync.com/Autodiscover/autodiscoverservice.svc/Root
 • Vonkajšie zisťovanie adresy: https://webdir.online.lync.com/Autodiscover/autodiscoverservice.svc/Root
Poznámka: Polia Prihlasovacia adresa a Heslo, sú zobrazené na prihlasovacej obrazovke. Pre prístup k poliam Užívateľské meno, Domény, Vnútorné zisťovanie adresy a Vonkajšie zisťovanie adresy , vyberte Nastavenia servera na prihlasovacej obrazovke.Riešenie problémov s Auto-Detect

Lync 2010 mobile klient pre iPhone a iPad vyhľadáva rôznych záznamov DNS ako desktopového klienta aplikácie Lync 2010. Auto-Detect procesu zistiť správne Lync Online služby, CNAME záznam, ktorý spĺňa tieto kritériá musia vytvorené pre domény SIP, ktorá používa.
Zbaliť túto tabuľkuRozbaliť túto tabuľku
AliasDoményHodnota
Lyncdiscover<domain></domain>
Príklad: Contoso.com
Webdir.online.Lync.com
Pre riešenie problémov, použite jednu alebo viaceré z nasledujúcich metód, vzhľadom k vašej situácii:
 • Použite príkaz nslookup a verejné DNS server na určenie, či je správne nakonfigurovaný záznam DNS CNAME.
 • Ak má používateľ možnosť používateľa prepínanie medzi Wi-Fi a 3G, určiť, či problém môže byť zamerané na jeden druh pripojenia. Ak prihlásiť stále nedarí na 3G dátové pripojenie, hoci sú záznamy CNAME DNS nakonfigurovaný, môže byť problém s pripojením bunkovej poskytovateľa údajov.
 • Používateľovi sa nasledujúce chybové hlásenie:
  Nemôžete pripojiť k serveru. To môže byť nedostupná. Tiež skontrolujte sieťové pripojenie a prihlasovanie adresa adresy servera.
  Toto chybové hlásenie zvyčajne uvádza jedna z nasledovných podmienok:
  • DNS lookup problém existuje.
  • Auto-Detect CNAME záznamov sú nesprávne nakonfigurované alebo nie sú nakonfigurované vôbec.

 • Používateľovi sa nasledujúce chybové hlásenie keď sa používateľ pokúsi prihlásiť:
  Nemôžete sa prihlásiť. Skontrolujte informácie o vašom účte a skúste znova.
  Toto chybové hlásenie uvádza jedna z nasledovných podmienok:
  • Lync 2010 mobile klient pre iPhone a iPad môžete zistiť správny server Lync Online. Avšak, to nemôže nájsť prihlasovanie adresu, ktorá bola zadaná používateľom.
  • Heslo je nesprávne.

Nastavenie proxy

Lync 2010 mobile pre iPhone a iPad umožňuje používateľom zadať poverenia pre overovanie proxy, ktoré možno požadovať, keď sa pripoja k niektoré vnútorné podnikové siete Wi-Fi. Aj keď zariadenie, ktoré používa môže už pripojený a overené na firemné bezdrôtovú sieť, Lync mobilný klient nemôže použiť poverenia, ktoré sú už uvedené z bezpečnostných dôvodov. Preto poverenia musia uviesť oddelene v Lync mobilný klient.

Výmena poverenia

Lync 2010 mobile klient pre iPhone a iPad má schôdzu na karte so zoznamom schôdzí pre daný deň od kalendár na serveri Exchange. Klient používa jednoduchý Exchange Autodiscover procesov určiť umiestnenie servera Exchange používateľa, ktorý je prihlásený. SIP Uniform Resource Identifier (URI) používateľa sa používa pri pokuse zistiť Exchange Web Services (EWS) koncový bod. Však ak SIP URI a e-mailovú adresu používateľa sú rôzne, proces služby Autodiscover zlyhá, karte Schôdza bude prázdny a Exchange Unified Messaging (UM) hlasovej pošty na karte telefón nebude synchronizovať.

Pre nespojitého email a SIP URI, Lync 2010 mobile klient pre iPhone a iPad umožňuje používateľovi zadať inú množinu poverení pre výmenu integrácie. Exchange Autodiscover proces, aby fungoval správne, musí byť k dispozícii potrebné záznamy DNS. Potvrdiť, že Autodiscover pracuje, použite Microsoft vzdialenej pripojenie Analzyer na https://www.testconnectivity.Microsoft.com/?testid=OnPremisesLyncMobileAutoD.


Zoznamy kontaktov

Zoznamu kontaktov, ktorý je zobrazený v Lync 2010 mobile klient pre iPhone a iPad je iba na čítanie a nedá sa zmeniť z mobilného zariadenia. Ak používateľ chce pridať alebo odstrániť kontakt zo zoznamu, používateľ musí použiť Lync 2010 desktopového klienta alebo Outlook Web App (OWA) Instant Messaging (IM).

Kontaktné fotografie sa zobrazia iba vtedy, ak sú uložené v globálnom zozname adries (GAL). Kontakt, ktorí špecifikoval obrázky cez webovú URL na desktop klienta, nebude mať fotku zobrazenú pre kontakt.


Karty chaty a história konverzácia

Karte chaty na mobilný klient Lync pre iPhone alebo iPad iba uchováva záznam o rozhovorov, ktoré sa vyskytli v mobilnom zariadení. To nebude zobrazovať chaty z desktopových klientov. Chaty na mobilných zariadeniach sa nezobrazujú v priečinku histórie konverzácie vo výmennej poštovej schránke používateľa.


Stretnutia

Ak konferencia má Audio Conferencing poskytovateľa (AKT) funkcie, kliknutím k vyzve používateľa na číslo, ktoré určuje používateľa počas inštalácie.

Ak neexistuje žiadna schopnosti dial-in pre konferencie, užívateľ bude schopný pripojiť sa na konferencii po kliknutí na pripojiť. Užívateľ môže tiež nasledujúce chybové hlásenie:
Vyskytla sa chyba servera. Prosím, kontaktujte svoj tím podpory.

Zobrazovanie zdieľanej prezentácie v PowerPointe (iPad)

Ak chcete pripojiť plánované stretnutie Lync Online z iPad, budete mať možnosť podieľať sa niektoré funkcie pre spoluprácu v Lync Online stretnutia, ale nie všetky funkcie pre spoluprácu. Prezentácie programu Microsoft PowerPoint zobrazia na iPad, ale niektoré položky nemusia byť zobrazené správne alebo vôbec v niektorých prípadoch. Príklady sú nasledujúce:
 • Zobrazenie v programe PowerPoint je k dispozícii iba na pravidelných stretnutiach.
  • Užívatelia nemôžu prechádzať snímky nezávisle od meeting moderátorka.
  • Od iPad, používatelia nemôžu vidieť snímku poznámky. Konkrétne, ak ostatných účastníkov schôdze komentovanie snímky, iPad používateľ uvidí nasledujúce hlásenie:
   Tento snímok bol poznámkami.
 • Ak odpojíte zvuku hovoru, vystúpi z konferencie a ponúkne možnosť Vrátiť schôdze pomocou spätného volania.
 • Meeting účastník káder je k dispozícii.
 • Instant messaging nie je dostupná.
 • Tabuľa, volebný a zdieľanie aplikácie nie sú podporované, a displej je predkladaný pri ostatných užívateľov desktop zdieľanie týchto žiadostí.
Poznámka: Tieto funkcie sú dostupné iba vtedy, keď pripojíte plánovanom zasadnutí Lync Online. Ak chcete pripojiť ad hoc schôdze, budete mať len IM a Audio je k dispozícii na iPadu.

Hlasovej pošty

Hlasová pošta je iba na čítanie z Exchange UM. Ak nie je zapnutá pre službu UM, táto karta nefunguje.Push notifikácie

Predvolene sú vypnuté push notifikácie z oboch služba od Apple Push notifikácie a službu Microsoft Push oznámenia. Lync Onlineorganization správcovia môžu prihlásiť na Lync Online Ovládací Panel zmeniť tieto možnosti. V nasledujúcej obrazovke zastrelila, Lync Online Ovládací Panel ukazuje, že push notifikácie sú vypnuté.

Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
Screen shot, keď push notifikácie sú vypnuté
Po kliknutí na položku Upraviťmôžete zapnúť push notifikácie pre jedného alebo oboch služieb. Na nasledujúcej obrazovke shot ukazuje Lync Online Ovládací Panel po upozornení je zapnuté.
Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
Obrazovka vtedy, keď push notifikácie


Ak push oznámenia zlyhať, ak je používateľ pripojený cez Wi-Fi, musí byť otvorený pre zariadenie prichádzajúce (tiež známa ako "prichádzajúce") port 5223 (TCP). Ak je používateľ pripojený cez domácu sieť Wi-Fi pripojenie na internet, môžete použiť port forwarding alebo port spúšťacím používateľa domáci router otvoriť port 5223 (TCP). V predvolenom nastavení, push notifikácie sú vypnuté a musia byť výslovne povolené správcom IT.

Ak push oznámenia zlyhať v podnikovej sieti Wi-Fi pripojenie, obráťte sa na správcu, aby sa tieto zmeny.Porovnanie s inými mobilnými klientami

Pre porovnanie funkcií Lync 2010 mobilných klientov, postupujte na nasledujúcu webovú lokalitu Microsoft TechNet:

Tabuľky porovnávania mobilný klient

Posielanie protokolov

Ak majú používatelia problém s Lync 2010 mobile klient pre iPhone a iPad, môžu posielať protokoly e-mailom inžinier technickej podpory. Chcete urobiť, kliknite možnosti, vyhľadajte Prihlásenie v moje Info časť a potom kliknite na tlačidlo Odoslať záznamy. E-mailová správa je automaticky generovaný ktorý obsahuje pripojené súbory a klienta verzie informácie v tele správy. Potom zadajte e-mailovú adresu poslať protokoly. Užívatelia posielať protokoly ich IT správcu alebo priamo na pracovníka technickej podpory.

Poznámka: Uistite sa, že Prihlásenie je nastavená na na pred pokuse o reprodukciu problému a Odoslať záznamy.Produkty tretích strán spomínané v tomto článku vyrábajú spoločnosti, ktoré sú nezávislé od spoločnosti Microsoft. Spoločnosť Microsoft nepreberá žiadnu záruku za výkonnosť alebo spoľahlivosť týchto výrobkov.

Potrebujete ešte pomoc? Prejdite na Komunita používateľov balíka Office 365 .

Vlastnosti

ID článku: 2636320 - Posledná kontrola: 14. júla 2014 - Revízia: 21.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Lync Online
Kľúčové slová: 
o365 o365a o365e o365p kbgraphxlink o365022013 o365m kb3rdparty kbgraphic kbmt KB2636320 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok je preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft a možno ho opraviť prostredníctvom technológie Community Translation Framework (CTF). Microsoft ponúka strojovo preložené články, články upravené komunitou aj články preložené prekladateľmi, aby zabezpečil prístup ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo viacerých jazykoch. Strojovo preložené články aj upravené články môžu obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky. Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené neprávnym prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany našich zákazníkov. Ďalšie informácie o technológii CTF nájdete na lokalite http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/sk.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 2636320

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com