İPhone ve iPad için Lync 2010 mobil istemci kullandığınızda karşılaşabileceğiniz sorunları nasıl giderilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2636320 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

GİRİŞ

Kullanıcıları Lync 2010 mobil istemci için iPhone ve iPad Apple App deposundan ücretsiz indirebilirsiniz. Kullanıcıların istemci Lync'in çevrimiçi lisans atanmış olması Lync'in çevrimiçi olarak bağlanmak için kullanabilirsiniz. Bu makalede, iPhone ve iPad için Lync 2010 mobil istemci kullanırken karşılaşabileceğiniz bazı genel sorunlar nasıl giderilir açıklar.

YORDAMI


Uygulama yükleme

Lync 2010 mobil istemci iPhone ve iPad için ücretsiz Apple App Store içinde kullanılabilir. Kullanıcılar doğrudan aygıta app yüklemek ve oturum açmak için kullanıcı Kimliğini kullanın.

Karşıdan yükleyin veya Lync 2010 mobil istemci yükleme kullanıcı sorunlarla karşılaşırsa, kendi bağlantı türünü değiştirmek için Wi-Fi 3 G veya Wi-Fi 3 G için kullanıcı vardır. Daha sonra karşıdan yüklemeyi yeniden deneyin. İstemci kullanıcı hala yükleyemiyorsanız, bunlar kendi cep telefonu servis sağlayıcınıza başvurun veya Apple dikkat ederek Destek birimine başvurun.

Oturum gereksinimleri iPhone ve iPad

Kullanıcılar Lync'in Mobile app oturum açtığınızda, başarılı kimlik doğrulaması için gereken oturum açma bilgileriniz aşağıdaki senaryolar üzerinde bağlıdır:

 • Kullanıcının oturum başlatma Protokolü (SIP) adresi ve kullanıcının asıl adı (UPN) aynı olmalı
 • Kullanıcıların şirket içi Lync server veya çevrimiçi Lync Office 365'te barındırılan
Aşağıdaki tabloda, Windows Phone 7 kullanıcıları için gerekli olan kayıt alanları açıklar.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Kullanıcı tarafından barındırılanSIP adresi ve UPNGerekli alanlar
Şirket içi Lync sunucusuSIP adresi ve UPN aynıdırOturum açma adresi:SIP adresi
Kullanıcı adı: boş
Parola: parola
Şirket içi Lync sunucusuSIP adresi ve upn farklıdırOturum açma adresi:SIP adresi
Kullanıcı adı:UPN veya etki alanı\kullanıcı adı
Parola: parola
Office 365SIP adresi ve UPN aynıdırOturum açma adresi:SIP adresi
Kullanıcı adı: boş
Parola: parola
Office 365SIP adresi ve upn farklıdırOturum açma adresi:SIP adresi
Kullanıcı adı:UPN
Parola: parola
Otomatik bulma hareketli istemciler için yapılandırılmamış olması, tabloda listelenen alanları yanı sıra aşağıdaki iç ve dış bulma adresleri girmek kullanıcılar vardır:
 • İç bulma adresi: https://webdir.online.lync.com/Autodiscover/autodiscoverservice.svc/Root
 • Dış bulma adresi: https://webdir.online.lync.com/Autodiscover/autodiscoverservice.svc/Root
NotSign-in adresi ve parola alanları üzerinde oturum açma ekranı görüntülenir. Kullanıcı adı, etki alanı, bennternal bulma adresdış bulma adres alanlarını seçin ve Sunucu ayarları oturum açma ekranı üzerinde.Otomatik Algılama ile ilgili sorunları giderme

Lync 2010 mobil istemci için iPhone ve iPad Lync 2010 masaüstü istemcisi daha farklı DNS kayıtlarını arar. Otomatik Algılama işlemi doğru Lync çevrimiçi hizmet bulmak kullanılan SIP etki alanı için aşağıdaki ölçütleri karşılayan bir CNAME kaydı oluşturulmalıdır.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Diğer adEtki alanıDeğer
Lyncdiscover<domain></domain>
Örnek: Contoso.com
Gerekli bir cd/dvd sürücü aygıt sürücüsü eksik.
Sorunu gidermek için durumunuza uygun olarak bir veya daha aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın:
 • Nslookup komutunu ve ortak bir DNS sunucusuna DNS CNAME kaydını doğru şekilde yapılandırılıp yapılandırılmadığını belirlemek için kullanın.
 • Kullanıcı seçeneği varsa, sorun bir tür bağlantı için kapsamlı olabilir belirlemek için Wi-Fi ve 3 G arasında geçiş kullanıcı vardır. CNAME DNS kayıtlarını yapılandırılmış olsa da, oturum açma bir 3 G veri bağlantısı başarısız olmaya devam ederse, cep telefonu servis sağlayıcının veri bağlantısı ile ilgili bir sorun olabilir.
 • Kullanıcı aşağıdaki hata iletisini alır:
  Sunucuya bağlanamıyor. Kullanılamaz durumda olabilir. Ayrıca, ağ bağlantısı, oturum açma adresi ve sunucu adreslerini gözden geçirin.
  Bu hata iletisi genellikle aşağıdaki durumlardan birini gösterir:
  • DNS Arama sorunu var.
  • Otomatik Algıla CNAME kayıtları, yanlış yapılandırılmış veya hiç yapılandırılmamış.

 • Kullanıcı, kullanıcı oturum açmaya çalıştığında aşağıdaki hata iletisini alır:
  Oturum açamazsınız. Lütfen hesap bilginizi denetleyin ve yeniden deneyin.
  Bu hata iletisi, aşağıdaki koşullardan birini gösterir:
  • Lync 2010 mobil iPhone ve iPad için doğru çevrimiçi Lync server keşif. Ancak, kullanıcı tarafından girilen oturum açma adresi bulunamıyor.
  • Parola doğru değil.

Proxy ayarı

İPhone ve iPad için mobil Lync 2010 iç bazı corporate Wi-Fi ağlarına bağlanırken, gerekebilecek proxy kimlik doğrulaması kimlik bilgilerini belirlemelerine olanak sağlar. Lync mobil istemci kullanılan aygıt zaten bağlı ve şirket kablosuz ağa kimlik doğrulaması olsa da, güvenlik nedenlerinden ötürü zaten belirtilen kimlik bilgilerini kullanamazsınız. Bu nedenle, kimlik bilgilerini Lync mobil istemci ayrı olarak girilmesi gerekir.

Exchange kimlik bilgileri

İPhone ve iPad için Lync 2010 mobil istemci Exchange takvimden bir gün için toplantılar listeler bir Toplantı sekmesi vardır. İstemci, oturum açan kullanıcının Exchange sunucusunun konumunu belirlemek için basit değişimi URL'sine işlemleri kullanır. SIP Tekdüzen Kaynak Tanımlayıcısı (URI) kullanıcının girişimi, Exchange Web Hizmetleri (EWS) bitiş noktası bulmak için kullanılır. Ancak, kullanıcının SIP URI ve e-posta adresi farklı ise, URL'sine işlem başarısız olur Toplantı sekmesi boş olur ve Exchange Birleşik Mesajlaşma (UM) sesli posta Telefon sekmesinde eşitlenmez.

Ayrık bir e-posta ve SIP URI'ları için iPhone ve iPad için Lync 2010 mobil istemci bir farklı kimlik bilgileri kümesi Exchange tümleştirme için belirttiğiniz kullanıcı sağlar. Değişimi URL'sine işleminin doğru çalışması için gerekli DNS kayıtlarını kullanılabilir olması gerekir. URL'sine çalıştığını onaylamak için adresindeki Microsoft Uzaktan bağlantı Analzyer kullanın. https://www.testconnectivity.microsoft.com/?testid=OnPremisesLyncMobileAutoD.


Kişi listeleri

Lync 2010 mobil istemci iPhone ve iPad için görüntülenen kişi listesi salt okunur durumdadır ve mobil aygıttan değiştirilemez. Bir kullanıcı eklemek veya listeden bir kişiyi kaldırmak istiyorsa, kullanıcı Lync'in 2010 masaüstü istemcisini veya Outlook Web App (OWA) anlık ileti (IM) kullanmanız gerekir.

Genel adres listesinde (GAL) yalnızca depolandıkları kişi fotoğraf görüntülenir. Resimler arasında web URL'leri Masaüstü istemci üzerinde belirtilen bir kişi ilgili kişi için görüntülenen fotoğraf olmayacaktır.


Geçmiş sekmesi ve sohbet kayıtları

Lync mobil istemci için iPhone veya iPad sohbetleri sekmesinde yalnızca mobil aygıtta oluştu görüşmeleri izler. Bu Masaüstü istemcilerinden gelen sohbetler görüntülemez. Mobil cihazlarda yapılan sohbetler, kullanıcının Exchange posta kutusundaki konuşma geçmişi klasöründe görüntülenmez.


Toplantılar

Konferans ses konferans sağlayıcısı'nı (ACP) işlevi varsa,'ı tıklatarak katılın kullanıcı kurulum sırasında kullanıcı tarafından belirtilen telefon numarasından çağıracaktır.

Hiçbir arama yeteneği konferans için ise, kullanıcı konferansa katılmatıklattığınızda katılmak kullanılamaz. Kullanıcı aşağıdaki hata iletisini de alabilirsiniz:
Bir sunucu hatası oluştu. Lütfen destek ekibinize başvurun.

PowerPoint sunuları (sadece iPad) paylaştırılmış görüntüleme

İPad zamanlanan Lync çevrimiçi toplantıdan katıyorsanız, bazı işbirliği özellikleri Lync çevrimiçi toplantı ancak tüm işbirliği özellikleri katılmak mümkün olacaktır. Microsoft PowerPoint sunuları iPad üzerinde görüntülenir, ancak bazı öğeler doğru ya da hiç bazı durumlarda görüntülenmeyebilir. Örnekler aşağıdaki gibidir:
 • PowerPoint görüntüleme yalnızca zamanlanmış toplantılar içinde kullanılabilir.
  • Kullanıcıların bağımsız olarak toplantı sunum slaytları göz atamazsınız.
  • İPad slayt ek açıklamalar kullanıcılar göremez. Özellikle, diğer toplantı katılımcılarına bir slayta açıklama eklerseniz, iPad kullanıcı aşağıdaki iletiyi görürsünüz:
   Bu slayt açıklama.
 • Ses keserseniz, konferans çıkılacak ve geri aramakullanarak Toplantıya katılabilir seçeneğiyle sunulacak.
 • Toplantı katılımcı kadrosu kullanılabilir.
 • Anlık ileti kullanılamaz.
 • Beyaz Tahta, yoklama ve uygulama paylaşımı desteklenmeyen ve diğer masaüstü kullanıcıları bu uygulamaları paylaşırken bir görüntü gösterilir.
NotBu özellikler yalnızca zamanlanmış Lync çevrimiçi toplantıya katıldığınızda kullanılabilir. Geçici bir toplantı katıldığınız, IM ve kullanılabilir ses iPad üzerinde yüklemeniz gerekir.

Sesli posta

Sesli posta UM Exchange salt okunur. UM için etkin değilse, bu sekme işe yaramıyor.İtmeli çoğaltma bildirilerini

Varsayılan olarak, hem elma itme bildirim hizmeti push bildirimleri ve Microsoft itme bildirim hizmeti devre dışı bırakılmıştır. Lync Onlineorganization Yöneticiler Lync çevrimiçi Denetim Masası'na bu seçenekleri değiştirmek için oturum açabilirsiniz. Aşağıdaki ekran görüntüsü içinde Lync çevrimiçi Denetim Masası'ndaki itmeli çoğaltma bildirilerini devre dışı olduğunu gösterir.

Bu resmi kapatBu resmi aç
İtmeli çoğaltma bildirilerini devre dışı iken ekran görüntüsü
Düzenle' yi tıklattıktan sonra bir veya her iki hizmet için push bildirimleri kapatabilirsiniz. İtmeli çoğaltma bildirilerini açık sonra aşağıdaki ekran resminde Lync çevrimiçi Denetim Masası'nı gösterir.
Bu resmi kapatBu resmi aç
İtmeli çoğaltma bildirilerini yandığında ekran görüntüsü


Kullanıcı Wi-Fi bağlı olduğunda itmeli çoğaltma bildirilerini uygulamazsanız, gelen (olarak da bilinen "") bağlantı noktasının 5223 (TCP) aygıta açık olması gerekir. Kullanıcının ev Wi-Fi ağı bağlıysa, bunların bağlantı noktası iletme veya kullanıcının ev yönlendirici üzerindeki bağlantı noktası tetikleme 5223 (TCP) bağlantı noktası açmak için kullanabilirsiniz. Varsayılan olarak, itmeli çoğaltma bildirilerini devre dışı bırakılır ve BT yöneticisi tarafından açıkça etkinleştirilmesi gerekir.

Wi-Fi bir şirket ağında itmeli çoğaltma bildirilerini başarısız olursa, bu değişiklikleri yapmak için BT yöneticinize başvurun.Diğer mobil istemciler ile karşılaştırma

Lync'in 2010 hareketli istemciler bir özellik karşılaştırması için aşağıdaki Microsoft TechNet Web sitesine bakın:

Mobil istemci karşılaştırma tabloları

Günlükleri gönderme

Kullanıcılar, iPhone ve iPad için Lync 2010 mobil istemci ile bir sorunla karşılaştığınızda günlükleri e-posta ile teknik destek mühendisi gönderebilirler. Bunu yapmak için seçenekleri, bulun oturum de Bilgilerim bölümünde ve Daha sonra göndermek günlükleri' ni tıklatın. E-posta iletisine eklenen günlük dosyalarının ve ileti gövdesi istemci sürüm bilgilerini içeren otomatik olarak oluşturulur. Sonra günlükleri göndermek için bir e-posta adresini girin. Kullanıcılar, BT yöneticileri veya doğrudan destek mühendisi günlükleri göndermelisiniz.

NotEmin olun oturum ayarlamak ON sorunu yeniden oluşturma ve günlükleri göndermek deneyin önce.Bu makalede açıklanan üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft, bu ürünlerin performansı veya güvenilirliği hakkında zımni veya başka türlü hiçbir garanti vermez.

Hala Yardım gerekiyor mu? Git Office 365 topluluğu .

Özellikler

Makale numarası: 2636320 - Last Review: 14 Temmuz 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 37.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Lync Online
Anahtar Kelimeler: 
o365 o365a o365e o365p kbgraphxlink o365022013 o365m kb3rdparty kbgraphic kbmt KB2636320 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2636320

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com