Jak rozwiązywać problemy, które mogą wystąpić przy użyciu klienta przenośnego programu Lync 2010 dla Nokia Symbian

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 2636322 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Na tej stronie

WPROWADZENIE

Użytkownicy mogą pobrać klient przenośny programu Lync 2010 dla Nokia Symbian za darmo ze sklepu Nokia. Użytkownicy mogą używać klienta do łączenia się z usługą Lync Online, jeśli mają licencję na używanie usługi Lync Online. W tym artykule opisano rozwiązywanie niektórych typowych problemów, które można napotkać podczas użycia klienta przenośnego Lync 2010 dla Nokia Symbian.

PROCEDURA

Zainstalować aplikację

Użytkownicy mogą pobrać klient przenośny programu Lync 2010 dla Nokia Symbian za darmo ze sklepu Nokia. Użytkownicy powinni zainstalować aplikację bezpośrednio na swoim urządzeniu i zalogować się przy użyciu swojego identyfikatora użytkownika.

Jeśli użytkownik napotka problemy podczas pobierania lub instalowania klienta przenośnego Lync 2010, mają użytkownika zmienić ich typ połączenia z 3G Wi-Fi lub Wi-Fi do 3G. Następnie należy użytkownik, spróbuj ponownie pobrać. Jeśli użytkownik nadal nie można zainstalować klienta, należy skontaktować się ich usługodawca telefonii komórkowej lub Nokia pomocy technicznej.

Znak w wymagania

Gdy użytkownicy usługi Lync Online zarejestrować do aplikacji Lync Mobile, wszystko, co musisz zrobić jest wprowadzić ich adres logowania i hasło. Pola domenę i nazwę użytkownika są tylko wdrożeń programu Lync Server lokalnego i nie są wymagane dla usługi Lync Online.

Aby skonfigurować automatycznie wykryj ustawienia i poświadczeń serwera proxy HTTP, kliknij polecenie Więcej szczegółów.

Uwaga Jeśli nie skonfigurowano automatycznego wykrywania dla klientów mobilnych, użytkownicy muszą wprowadzić następujące adresy wewnętrzne i zewnętrzne odnajdowania oprócz pól, które są wymienione w tabeli:
 • Adres wewnętrzny odnajdowania: https://webdir.online.lync.com/Autodiscover/autodiscoverservice.svc/Root
 • Adres zewnętrzny odnajdowania: https://webdir.online.lync.com/Autodiscover/autodiscoverservice.svc/Root


Rozwiązywanie problemów z Autowykrywanie

Klient przenośny programu Lync 2010 szuka rekordów DNS różni się od tych, dla których wygląda klienta stacjonarnego programu Lync 2010. Dla procesu Autowykrywanie odkryć poprawna usługa Lync Online rekordu CNAME, który spełnia następujące kryteria muszą być tworzone dla domeny Session Initiation Protocol (SIP), który jest używany:
Zwiń tę tabelęRozwiń tę tabelę
AliasDomenyWartość
Lyncdiscover<domain></domain>
Przykład: Contoso.com
WebDir.online.Lync.com
Rozwiązywać problemy, należy użyć przynajmniej jedną z następujących metod, stosownie do sytuacji:
 • Użyć polecenia nslookup i publicznego serwera DNS, aby ustalić, czy rekord DNS CNAME jest poprawnie skonfigurowana.
 • Jeśli użytkownik ma możliwość przełączania Wi-Fi i 3G, mieć użytkownika to zrobić, aby ustalić, czy problem można ograniczyć zakres jednego rodzaju połączenia. Jeśli znak w nadal się nie udaje w połączeniu danych w sieci 3G, nawet jeśli rekordy CNAME DNS są skonfigurowane, może to być problem z połączeniem danych usługodawca telefonii komórkowej.
 • Użytkownik otrzymuje następujący komunikat o błędzie:
  Nie można połączyć się z serwerem. Może być niedostępna. Sprawdź także połączenie sieciowe, adres logowania i adresy serwera.
  Ten komunikat o błędzie wskazuje zwykle jeden z następujących warunków:
  • Występuje problem wyszukiwania DNS.
  • Rekordy CNAME Automatycznego wykrywanie nie są poprawnie skonfigurowane lub nie są w ogóle skonfigurowane.
 • Gdy użytkownik próbuje zalogować się, zostanie wyświetlony następujący komunikat o błędzie:
  Nie można zalogować. Sprawdź informacje o swoim koncie i spróbuj ponownie.
  Ten komunikat o błędzie wskazuje na jeden z następujących warunków:
  • Klient przenośny programu Lync 2010 można odkryć właściwy serwer usługi Lync Online, ale nie można znaleźć wprowadzonego przez użytkownika adresu znak.
  • Hasło jest niepoprawne.

Listy kontaktów

Listy kontaktów, które jest wyświetlane w kliencie przenośnym Lync 2010 jest tylko do odczytu i nie można zmienić z urządzenia przenośnego. Jeśli użytkownik chce, aby dodać lub usunąć kontakt na liście, użytkownik musi używać klienta stacjonarnego programu Lync 2010 lub Outlook Web App (OWA) wiadomości błyskawiczne (Komunikatory).

Historia konwersacji i kartę rozmowy

Na karcie rozmowy na kliencie przenośnym Lync 2010 przechowuje informacje o tylko konwersacje, które miały miejsce na urządzeniu przenośnym. To nie będą wyświetlane rozmowy z stacjonarne komputery klienckie. Rozmowy na urządzeniach przenośnych nie są wyświetlane w folderze historii konwersacji w skrzynce pocztowej programu Exchange użytkownika.


Poczta głosowa

Poczta głosowa jest tylko do odczytu z Exchange Unified Messaging (UM). Jeśli nie jest włączony dla UM, ta karta nie działa.

Porównanie z innych klientów mobilnych

Porównanie funkcji programu Lync 2010 klientów mobilnych, przejdź do następującej witryny sieci Web Microsoft TechNet:
Tabele porównań klientów dla urządzeń przenośnych


Produkty innych firm omówione w tym artykule są wytwarzane przez producentów niezależnych od firmy Microsoft. Firma Microsoft nie udziela żadnych gwarancji, domyślnych ani żadnego innego rodzaju, odnośnie do wydajności lub niezawodności tych produktów.

Nadal potrzebujesz pomocy? Przejdź do Społeczności użytkowników usługi Office 365 witryny sieci Web.

Właściwości

Numer ID artykułu: 2636322 - Ostatnia weryfikacja: 14 lipca 2014 - Weryfikacja: 16.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Lync Online
Słowa kluczowe: 
o365 o365a o365e o365p o365022013 o365m kb3rdparty kbmt KB2636322 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł został przetłumaczony przy użyciu oprogramowania firmy Microsoft do tłumaczenia maszynowego i może być poprawiony przy użyciu technologii Community Translation Framework (CTF). Firma Microsoft udostępnia artykuły tłumaczone maszynowo, poprawione przez społeczność, a także tłumaczone przez tłumaczy profesjonalnych, aby zapewnić dostęp do wszystkich artykułów w bazie wiedzy w wielu językach. Artykuły tłumaczone maszynowo i poprawione mogą zawierać błędy pisowni, składniowe i gramatyczne. Firma Microsoft nie ponosi odpowiedzialności za żadne nieścisłości, błędy ani szkody spowodowane przez niepoprawne tłumaczenia zawartości ani przez korzystanie z niej przez klientów. Więcej o strukturze CTF: http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/pl.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to: 2636322

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com