Ako riešiť problémy, ktoré sa môžu vyskytnúť pri použití Lync 2010 mobile klient pre Nokia Symbian

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 2636322 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

ÚVOD

Užívateľov môžete zadarmo stiahnuť Lync 2010 mobile klient pre Nokia Symbian zo služby Nokia Obchod. Používatelia môžu použiť klienta k pripojeniu k Lync Online, ak majú priradenú licenciu Lync Online. Tento článok popisuje riešenie problémov s niektorých bežných problémov, ktoré sa môžu vyskytnúť pri použití Lync 2010 mobile klient pre Nokia Symbian.

POSTUP

Inštalácia aplikácie

Užívateľov môžete zadarmo stiahnuť Lync 2010 mobile klient pre Nokia Symbian zo služby Nokia Obchod. Užívatelia by si mali nainštalovať aplikáciu priamo do ich zariadenia a prihlásiť sa pomocou ich ID užívateľa.

Ak užívateľ skúsenosti problémy pri sťahovať ani inštalovať Lync 2010 mobile klient, mať používateľ zmeniť ich typ pripojenia 3G Wi-Fi alebo Wi-Fi sieť 3G. Potom sa užívateľ znova skúsiť prevziať. Ak používateľ stále nemôže nainštalovať klienta, by mali kontaktovať ich bunkovej poskytovateľa alebo podpora spoločnosti Nokia.

Prihlásenie požiadavky

Keď Lync Online užívatelia prihlásiť na Lync Mobile app, je všetko, čo musíte urobiť, zadajte svoje prihlasovanie adresa a heslo. Doménu a meno používateľa polia sú pre lokálny server Lync Server nasadenie len a nie sú potrebné pre Lync Online.

Konfigurovať automatické zistenie nastavení a HTTP proxy poverenia, kliknutím na položku Ďalšie podrobnosti.

Poznámka: Ak automatické zisťovanie pre mobilných klientov nebola nakonfigurovaná, používatelia majú zadať nasledujúce vnútorné a vonkajšie zisťovanie adresy okrem polí, ktoré sú uvedené v tabuľke:
 • Vnútorné zisťovanie adresy: https://webdir.online.lync.com/Autodiscover/autodiscoverservice.svc/Root
 • Vonkajšie zisťovanie adresy: https://webdir.online.lync.com/Autodiscover/autodiscoverservice.svc/Root


Riešenie problémov s Auto-Detect

Lync 2010 mobile klient vyhľadáva záznamy DNS odlišné od tých, pre ktoré desktopového klienta aplikácie Lync 2010 vyzerá. Auto-Detect procesu zistiť správne Lync Online služby, CNAME záznam, ktorý spĺňa tieto kritériá musia byť vytvorené pre doménu Session Initiation Protocol (SIP), ktoré používa:
Zbaliť túto tabuľkuRozbaliť túto tabuľku
AliasDoményHodnota
Lyncdiscover<domain></domain>
Príklad: Contoso.com
Webdir.online.Lync.com
Pre riešenie problémov, použite jednu alebo viaceré z nasledujúcich metód, vzhľadom k vašej situácii:
 • Použite príkaz nslookup a verejné DNS server na určenie, či je správne nakonfigurovaný záznam DNS CNAME.
 • Ak má používateľ možnosť prepínať medzi 3G a Wi-Fi, majú to zistiť, či problém môže byť zamerané na jeden druh pripojenia používateľa. Ak prihlásiť stále nedarí na 3G dátové pripojenie, hoci záznamy CNAME DNS sa konfigurujú, môže byť problém s pripojením bunkovej poskytovateľa údajov.
 • Používateľovi sa nasledujúce chybové hlásenie:
  Nemôžete pripojiť k serveru. To môže byť nedostupná. Tiež skontrolujte sieťové pripojenie a prihlasovanie adresa adresy servera.
  Toto chybové hlásenie zvyčajne uvádza jedna z nasledovných podmienok:
  • DNS lookup problém existuje.
  • Auto-Detect CNAME záznamov sú nesprávne nakonfigurované alebo nie sú nakonfigurované vôbec.
 • Používateľovi sa nasledujúce chybové hlásenie keď sa používateľ pokúsi prihlásiť:
  Nemôžete sa prihlásiť. Skontrolujte informácie o vašom účte a skúste znova.
  Toto chybové hlásenie uvádza jedna z nasledovných podmienok:
  • Lync 2010 mobile klient môže zistiť správny server Lync Online, ale nemôže nájsť prihlasovanie adresa, ktoré bolo zadané užívateľom.
  • Heslo je nesprávne.

Zoznamy kontaktov

Zoznamu kontaktov, ktorý je zobrazený v Lync 2010 mobile klient je iba na čítanie a nedá sa zmeniť z mobilného zariadenia. Ak používateľ chce pridať alebo odstrániť kontakt zo zoznamu, používateľ musí použiť Lync 2010 desktopového klienta alebo Outlook Web App (OWA) Instant Messaging (IM).

Karty chaty a história konverzácia

Karte chaty na Lync 2010 mobile klient uchováva záznam o iba rozhovorov, ktoré sa vyskytli v mobilnom zariadení. Je zvyknutý Zobrazenie Konverzácia z desktopových klientov. Chaty na mobilných zariadeniach sa nezobrazujú v priečinku histórie konverzácie vo výmennej poštovej schránke používateľa.


Hlasovej pošty

Hlasová pošta je iba na čítanie z Exchange Unified Messaging (UM). Ak nie je zapnutá pre službu UM, táto karta nefunguje.

Porovnanie s inými mobilnými klientami

Funkcia porovnania Lync 2010 mobilných klientov, nájdete na nasledujúcej webovej lokalite Microsoft TechNet:
Tabuľky porovnávania mobilný klient


Produkty tretích strán spomínané v tomto článku vyrábajú spoločnosti, ktoré sú nezávislé od spoločnosti Microsoft. Spoločnosť Microsoft nepreberá žiadnu záruku za výkonnosť alebo spoľahlivosť týchto výrobkov.

Potrebujete ešte pomoc? Prejdite na Komunita používateľov balíka Office 365 .

Vlastnosti

ID článku: 2636322 - Posledná kontrola: 14. júla 2014 - Revízia: 16.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Lync Online
Kľúčové slová: 
o365 o365a o365e o365p o365022013 o365m kb3rdparty kbmt KB2636322 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok je preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft a možno ho opraviť prostredníctvom technológie Community Translation Framework (CTF). Microsoft ponúka strojovo preložené články, články upravené komunitou aj články preložené prekladateľmi, aby zabezpečil prístup ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo viacerých jazykoch. Strojovo preložené články aj upravené články môžu obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky. Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené neprávnym prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany našich zákazníkov. Ďalšie informácie o technológii CTF nájdete na lokalite http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/sk.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 2636322

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com