Nokia Symbian için Lync 2010 mobil istemci kullandığınızda karşılaşabileceğiniz sorunları nasıl giderilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2636322 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

GİRİŞ

Kullanıcıları Lync 2010 mobil istemci için Nokia Symbian Nokia deposundan ücretsiz indirebilirsiniz. Kullanıcıların istemci Lync'in çevrimiçi lisans atanmış olması Lync'in çevrimiçi olarak bağlanmak için kullanabilirsiniz. Bu makalede nasıl Lync 2010 mobil istemci için Nokia Symbian kullanırken karşılaşabileceğiniz bazı genel sorunlar giderilir.

YORDAMI

Uygulama yükleme

Kullanıcıları Lync 2010 mobil istemci için Nokia Symbian Nokia deposundan ücretsiz indirebilirsiniz. Kullanıcılar doğrudan aygıta app yüklemek ve oturum açmak için kullanıcı Kimliğini kullanın.

Karşıdan yükleyin veya Lync 2010 mobil istemci yükleme kullanıcı sorunlarla karşılaşırsa, kendi bağlantı türünü değiştirmek için Wi-Fi 3 G veya Wi-Fi 3 G için kullanıcı vardır. Daha sonra karşıdan yüklemeyi yeniden deneyin kullanıcı vardır. Kullanıcı istemci hala yükleyemiyorsanız, cep telefonu servis sağlayıcınıza veya Nokia desteği başvurmalısınız.

Oturum gereksinimleri

Lync Mobile app Lync Çevrimiçi kullanıcılar oturum açtığınızda bunlar yapmak için gereken tek şey kendi oturum açma adresi ve parola girin. Etki alanı ve kullanıcı adı alanlarının yalnızca şirket içi Lync Server dağıtımlar için ve çevrimiçi Lync için gerekli değildir.

Otomatik algılama ayarları ve HTTP proxy kimlik bilgilerini yapılandırmak için Ek ayrıntılar' ı tıklatın.

Not Otomatik bulma hareketli istemciler için yapılandırılmamış olması, tabloda listelenen alanları yanı sıra aşağıdaki iç ve dış bulma adresleri girmek kullanıcılar vardır:
 • İç bulma adresi: https://webdir.online.lync.com/Autodiscover/autodiscoverservice.svc/Root
 • Dış bulma adresi: https://webdir.online.lync.com/Autodiscover/autodiscoverservice.svc/Root


Otomatik Algılama ile ilgili sorunları giderme

Lync 2010 mobil istemci Lync 2010 masaüstü istemcisi aradığı olanlardan farklı DNS kayıtlarını arar. Otomatik Algılama işlemi doğru Lync çevrimiçi hizmet bulmak kullanılan oturum Başlatma Protokolü (SIP) etki alanı için aşağıdaki ölçütleri karşılayan bir CNAME kaydı oluşturulmalıdır:
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Diğer adEtki alanıDeğer
Lyncdiscover<domain></domain>
Örnek: Contoso.com
Gerekli bir cd/dvd sürücü aygıt sürücüsü eksik.
Sorunu gidermek için durumunuza uygun olarak bir veya daha aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın:
 • Nslookup komutunu ve ortak bir DNS sunucusuna DNS CNAME kaydını doğru şekilde yapılandırılıp yapılandırılmadığını belirlemek için kullanın.
 • Kullanıcının Wi-Fi ve 3 G arasında geçiş yapmak için seçenek varsa, sorun bir tür bağlantı için kapsamlı olabilir belirlemek için bunu kullanıcı vardır. Oturum CNAME DNS kayıtlarını yapılandırılmış olsa da, bir 3 G veri bağlantısı başarısız olmaya devam ederse, cep telefonu servis sağlayıcının veri bağlantısı ile ilgili bir sorun olabilir.
 • Kullanıcı aşağıdaki hata iletisini alır:
  Sunucuya bağlanamıyor. Kullanılamaz durumda olabilir. Ayrıca, ağ bağlantısı, oturum açma adresi ve sunucu adreslerini gözden geçirin.
  Bu hata iletisi genellikle aşağıdaki durumlardan birini gösterir:
  • DNS Arama sorunu var.
  • Otomatik Algıla CNAME kayıtları, yanlış yapılandırılmış veya hiç yapılandırılmamış.
 • Kullanıcı, kullanıcı oturum açmaya çalıştığında aşağıdaki hata iletisini alır:
  Oturum açamazsınız. Lütfen hesap bilginizi denetleyin ve yeniden deneyin.
  Bu hata iletisi, aşağıdaki koşullardan birini gösterir:
  • Lync 2010 mobil istemci doğru çevrimiçi Lync server bulabilir, ancak kullanıcı tarafından girilen oturum açma adresi bulunamıyor.
  • Parola doğru değil.

Kişi listeleri

Lync 2010 mobil istemcisinde görüntülenen kişi listesi salt okunur durumdadır ve mobil aygıttan değiştirilemez. Bir kullanıcı eklemek veya listeden bir kişiyi kaldırmak için isterse, kullanıcı Lync 2010 masaüstü istemcisini veya Outlook Web App (OWA) anlık ileti (IM) kullanmanız gerekir.

Geçmiş sekmesi ve sohbet kayıtları

Lync 2010 mobil istemci sohbetleri sekmesinde, mobil aygıtta oluşan görüşmeleri izler. Onu, Masaüstü istemcileri gelen konuşmalara görüntülemez. Mobil cihazlarda yapılan sohbetler, kullanıcının Exchange posta kutusundaki konuşma geçmişi klasöründe görüntülenmez.


Sesli posta

Sesli posta Exchange Birleşik Mesajlaşma (UM from) salt okunur. UM için etkin değilse, bu sekme işe yaramıyor.

Diğer mobil istemciler ile karşılaştırma

Lync 2010 hareketli istemciler bir özellik karşılaştırması için aşağıdaki Microsoft TechNet Web sitesine gidin:
Mobil istemci karşılaştırma tabloları


Bu makalede açıklanan üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft, bu ürünlerin performansı veya güvenilirliği hakkında zımni veya başka türlü hiçbir garanti vermez.

Hala Yardım gerekiyor mu? Git Office 365 topluluğu .

Özellikler

Makale numarası: 2636322 - Last Review: 14 Temmuz 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 12.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Lync Online
Anahtar Kelimeler: 
o365 o365a o365e o365p o365022013 o365m kb3rdparty kbmt KB2636322 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2636322

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com