Windows 2000 Terminal Hizmetleri ağ yazıcılarına yönlendir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 264039 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Microsoft RDP 5 Terminal Hizmetleri istemcisi bir Terminal Hizmetleri oturumu için oturum açtıklarında, Microsoft Windows 2000 Terminal Hizmetleri istemci yerel yazıcıları yönlendirebilirsiniz. Yerel yazıcı yeniden yönlendirme, varsayılan davranıştır.

Istemcinin ağ yazıcılarına, istemcilerinin bir Terminal Hizmetleri oturumuna bağlanmak ve ağ yazıcılarına, yapılandırılmış istemcilerin sahip yönlendirilmez. Bu davranış tasarım yüzündendir. Microsoft Windows 2000 Server veya Advanced Server, ağ yazıcılarına yeniden yönlendirme desteği sağlamaz. Bu işlev, bir üçüncü taraf eklenti ürün gerektirir.

Terminal Hizmetleri kullanıcılarının ağ yazıcısına yazdırmak, istemci Yazıcı Ekleme Sihirbazı'nı kullanarak Terminal Hizmetleri bilgisayardaki ağ yazıcısını kurmak ve seçmek ve bu yazıcıya yazdırmak, kullanıcıların. Burada bu olmadığı durumlarda seçenek, bazı durumlarda ağ yolu için istemci tarafında, yerel bağlantı noktası (LPT) eşleştirmek ve bu bir yerel bağlantı noktasına yazdırmak için yazıcı sürücüsü yüklemek olanaklıdır. Bu geçici çözümü otomatik olarak işler yerel yazıcı ve gönderilen çıktı için yazıcı sonra yeniden ağ yazdırma aygıtına yönlendirilecek yönlendirir. Bu geçici çözüm, RDP 5 tasarım özelliği değildir ve tüm durumlarda çalışmaz.

Bu makaledeki bilgiler, bilgilendirici ve Terminal Hizmetleri yeniden yönlendirilen desteklenen bir uygulama olmayan yazdırma sağlanır.

Daha fazla bilgi

Ağ yazıcısı için yerel bağlantı noktası, varsa bir özel durumunda üreticiye güvendiğinizi doğrulamak zorunda olduğu bir ağ yazıcısına yönlendirmek için kullanıcının gereken eşleyebilirsiniz.

Windows 2000 ve Microsoft Windows NT için aşağıdaki komutu kullanabilirsiniz:

net use lpt3 \\ servername \printer / persistent: yes
Bu komut, yerel bağlantı noktası LPT3 ağ yazıcısı eşleştirir. Kullanıcı, yazıcı üzerinde LPT3 yüklendi ancak bu yazıcı için doğru sürücüleri sonra yükleyebilirsiniz. Bu, kullanıcı Terminal Hizmetleri oturumuna bağlandığında LPT3 yazıcıda yönlendirilir. Olmadığı sürece yerel aygıt ya da bu bağlantı bu da LPT1, LPT2 ile çalışır.

Microsoft Windows 95, Microsoft Windows 98 ve Microsoft Windows Millennium Edition (Me) için:

Ağ yazıcısı Yazıcılar klasöründe sağ tıklatın ve sonra Özellikler ' i tıklatın. Yazıcı özellikleri iletişim kutusundaki Ayrıntılar sekmesinden Yazıcı Bağlantı Noktası Yakala'ı tıklatın. Bu eylem, bu ağ yoluna eşlemek istediğiniz LPT bağlantı noktasını seçmeniz için etkinleştirebilirsiniz.

Önceki geçici bir kullanıcı (örneğin, ınternet üzerinden) bir Terminal Hizmetleri bilgisayarına bir uzak ağda oturum açar ve geri yerel alan ağında (LAN) paylaşılan bir yazıcıya yazdırmak ister ortamlarda kullanışlıdır.

Bu sorunu gidermek için alternatif bir yol, Uzak Masaüstü Protokolü (RDP) iletişim kuralının en son sürümü ile uyumlu olan ve Windows 2000 terminal hizmetleri ile uyumlu olan Uzak Masaüstü Bağlantısı istemci yüklemektir. Bu istemci Microsoft Windows XP ile birlikte verilir ve bu da aşağıdaki Microsoft Web sitesinden yüklenebilir:
http://www.microsoft.com/windowsxp/downloads/tools/rdclientdl.mspx
Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
309825Güvenli bir şekilde kopyalayıp Terminal Hizmetleri istemcisi'ni ve Terminal sunucusu arasında dosyaları Windows 2000'de nasıl
278139Terminal Hizmetleri Gelişmiş istemcisi ile Rdpclip ve Drmapsrv desteklenmez

Özellikler

Makale numarası: 264039 - Last Review: 28 Şubat 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo kbnetwork kbprint KB264039 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:264039

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com