Domovská složka je prohledána první pokusu o spuštění programu

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 264061 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Důležité: Tento článek obsahuje informace o úpravě registru. Před úpravami je nutné registr zazálohovat. Seznamte se také s postupem při obnovení registru v případě, že nastane problém. Informace o zálohování, obnovení a úpravě registru naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
256986Popis registru systému Microsoft Windows
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Příznaky

Pokud máte nastavit domovskou složku a zkuste spustit program klepnutím na tlačítko Start a klepnutím na příkaz Spustit, hledání Windows domovskou složku pro program před prohledáním cesty. Pokud Domovská složka je v síti, vytvoří Toto zbytečné síťový provoz Pokud program je umístěn v místním počítači.

Příčina

Systém Windows spustí hledání od aktuální pracovní složku. Ve výchozím nastavení je aktuální pracovní složku nastavena domovskou složku.

Řešení

Tento problém vyřešíte pomocí nejnovější aktualizace service pack pro systém Windows 2000. Další informace získáte v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
260910Jak získat nejnovější aktualizaci Service Pack pro systém Windows 2000

Požadovaná změna registru

Upozornění: Použijete-li Editor registru nesprávně, můžete způsobit vážné problémy, které mohou vyžadovat přeinstalaci operačního systému. Společnost Microsoft nemůže zaručit, že potíže vzniklé v důsledku nesprávného použití Editoru registru budete moci vyřešit. Editor registru používáte na vlastní nebezpečí.

Tato oprava je aktivován pomocí položky registru. Aktivovat oprava přidat hodnotu REG_DWORD s názvem StartRunNoHOMEPATH v následujícím klíči registru:
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer
Nastavit hodnotu dat na hodnotu vyšší než 0 aktivovat opravu. Tím způsobí, že není systém Windows hledat aktuální pracovní složku (což je domovskou složku ve výchozím nastavení) první při spuštění programu klepnutím na tlačítko Start a potom klepnutím na příkaz Spustit. Však Pokud proměnná HOMEDRIVE je uveden v cestě, Windows budou prohledávat (v pořadí, ve které existuje v proměnné prostředí PATH).

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém systému Windows 2000. Tento problém byl poprvé opraven v systému Windows 2000 Service Pack 2.

Vlastnosti

ID článku: 264061 - Poslední aktualizace: 19. února 2007 - Revize: 3.4
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kbqfe kbwin2000presp2fix KB264061 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:264061

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com