"Erişim engellendi" hata iletisi, şifreleme veya şifresini çözmek üzere bir dosya veya klasörler

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 264064 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Duyuru
Bu makalede, Windows 2000 için geçerlidir. 13 Temmuz 2010 üzerinde Windows 2000 Destek sonlandırıyor.Windows 2000 End-of-Support Solution Center, Windows 2000'den geçiş stratejisini planlama bir başlangıç noktasıdır. Daha fazla bilgi için Microsoft Support Lifecycle Policy "konusuna bakın.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Dijital olarak şifrele veya bir dosya veya klasörün şifresini çözme girişiminde bulunduğunuzda, aşağıdaki örneğe benzer bir hata iletisi alabilirsiniz:
Hata öznitelik uygulanıyor

Aşağıdaki dosyaya öznitelikler uygulanırken bir hata oluştu:

driveletter\ filename

Erişim reddedildi.
Yoksay ' ı tıklatırsanız, hata iletisini oluşturan dosyalar şifrelenir.

Neden

Böylece, sistem dosyaları yazamıyor System Volume ınformation klasörüne erişim izinleri değiştirilmişse, bu davranış oluşur. Şifreleme dosya sistemi (EFS), System Volume ınformation klasörü, her birimde şifreleme ve şifre çözme işlemi sırasında oluşturulan günlük dosyasını depolamak için kullanır. Varsayılan olarak, sistem güvenlik sorumlusu, bu klasörün, tam denetim vardır.

Çözüm

Bu davranışı gidermek için <a0></a0>, sistem güvenliğini sağlamak asıl, System Volume ınformation klasörü üzerinde tam denetim.

Not: The System Volume ınformation klasörü bir gizli bir işletim sistemi klasörüdür. Windows Gezgini'nde klasör göstermek için aşağıdaki adımları kullanın:
  1. Araçlar menüsünden Klasör Seçenekleri ' ni tıklatın.
  2. Görünüm</a0> sekmesinde, Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle onay kutusunu temizlemek için tıklatın.

Daha fazla bilgi

System Volume ınformation klasörü izinlerini değiştirmeniz gerekirse, klasörü üzerinde tam denetim yerel Yöneticiler grubuna verebilirsiniz. Sistem hesabının, tasarım gereği yerel Administrators grubunun bir üyesidir.

Özellikler

Makale numarası: 264064 - Last Review: 1 Mart 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 3.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kberrmsg kbprb KB264064 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:264064

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com