Federalizovaných používateľov nemôže získať prístup k Office 365, Windows Intune alebo Azure zdrojov ako iný používateľ

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 2643588 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

PROBLÉM

Združeného používateľ nemôže získať prístup k Office 365, Windows Intune alebo Microsoft Azure ako združenú iný používateľ. Ak združeného používateľ prihlási na firemné doménových služieb Active Directory ako iný používateľ združeného, on alebo ona sa automaticky prihlásite do Office 365, Windows Intune alebo Azure ako pôvodný združeného používateľ a nie výzva na zadanie poverení rôznych externého používateľa.

RIEŠENIE

Použitie príkazu Spustiť ako vo Windows spustiť program z ktorých Office 365, Windows Intune alebo Azure zdroje budú prístupné pomocou alternatívnymi povereniami.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Toto správanie je zámerné. Predpokladajme prípad keď jediné prihlásenie (SSO) používa integrované overovanie systému Windows na overenie do služby Active Directory Federation Services (ADFS) (AD FS). V tomto prípade SSO vždy používa doménové meno používateľa namiesto akékoľvek alternatívne používateľa identitu, ktorá je poskytovaná Azure služby Active Directory (azúrovo reklamy).

Potrebujete ešte pomoc? Prejdite na Komunita používateľov balíka Office 365webové stránky aleboAzure služby Active Directory Fórum .

Vlastnosti

ID článku: 2643588 - Posledná kontrola: 9. júla 2014 - Revízia: 17.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Azure
  • Microsoft Office 365
  • Windows Intune
  • CRM Online via Office 365 E Plans
  • Microsoft Azure Recovery Services
  • Office 365 Identity Management
Kľúčové slová: 
o365 o365a o365022013 o365e o365m kbmt KB2643588 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok je preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft a možno ho opraviť prostredníctvom technológie Community Translation Framework (CTF). Microsoft ponúka strojovo preložené články, články upravené komunitou aj články preložené prekladateľmi, aby zabezpečil prístup ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo viacerých jazykoch. Strojovo preložené články aj upravené články môžu obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky. Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené neprávnym prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany našich zákazníkov. Ďalšie informácie o technológii CTF nájdete na lokalite http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/sk.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 2643588

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com