Düzeltme: ADO Recordset, sıraya, süzgeç özellik kaybettiğinde-Proc

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 264442 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bağlantısı kesilmiş bir ADO Recordset, iki COM nesneleri, aynı COM + uygulamasının arasında geçirdiğinizde, Filter özelliği gibi Recordset ' in belirli bir genişletilmiş özellikleri kaybolur. Microsoft Windows NT 4. 0'daki bir Microsoft Transaction Server (MTS) paketindeki benzer bir yapılandırmada, genişletilmiş özellikler kaybolmaz.

Neden

COM + işlem içi, ADO Recordset, iki COM nesneleri arasında geçirilmesi, sıralanırken şimdi gerçekleştirir. Işlemdeki sıralanırken gerçekleştirirken, ADO Recordset ' in bir kopyası eşdeğeri oluşturur, varolan ADO Recordset sıralanırken yerine, işaretçiyi arabirim. Bu Süzgeç özellik gibi genişletilmiş özellikler kaybına neden olur. Aynı kaybına genişletilmiş özellikler, ADO Recordset, bir kopya oluşturduğunuzda veya bir bağlantısı kesilmiş ADO Recordset alınmış işlem dışı geçmesi, ancak bu belirli servis taleplerini tasarım gereği olan oluşur.

Çözüm

Bu sorun en son hizmet paketleri Windows 2000 ve MDAC 2.5 düzeltildi.
 • Bu sorunu gidermek için, en son Windows 2000 hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir
 • Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Microsoft Data Access Components 2.5 için en son hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  293312BILGI: son MDAC 2.5 nasıl elde edilir hizmet paketi
Bu düzeltmenin İngilizce sürümünde aşağıdaki dosya öznitelikleri veya üstü bulunur:
  Date     Time  Version    Size   File name  Platform
  ------------------------------------------------------------------
  05/23/2000  22:22  2.51.5629.0  327,952  Msadce.dll  x86 
  05/23/2000  22:19  2.51.5629.0  487,696  Msado15.dll x86 
				

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak olan Service Pack 2, MDAC sürüm 2.6 ve Microsoft Windows 2000 Service Pack 2, Microsoft Data Access Components (MDAC) sürüm 2.5 de düzeltilmiştir.

Daha fazla bilgi

COM + Nesne gibi ADO Recordset, aynı COM + uygulamasını, iki COM nesneleri arasında geçirildiğinde nesnenin işlem içinde düzenlenen yerine sıralanırken olmadan, yalnızca bir arabirim işaretçisi geçildi. Arayanın ve Aranan COM nesnelerinin aynı işlem, iş parçacığı ve COM apartman bile, bu COM + oluşur. COM + nesnenin iki COM nesneleri arasında sıralama girişiminde bulunduğunda, geçirilen nesnesinden IMarshal arabirim için sorgular. Geçirilen nesne IMarshal arabirim dönerse, COM + bu arabirimi MSHCTX_INPROC bayrağını kullanarak IMarshal::MarshalInterface ça??rarak işlemdeki nesne sıralamakta kullanır.

Bu düzeltmeyi uygulamadan önce bağlantısı kesilen bir ADO Recordset, tüm genişletilmiş özellikleri süzgeci gibi Recordset kopyalamaz Recordset, bir kopya eşdeğeri oluşturarak, i?lem içi sıralanırken uygular. Bu nedenle, ADO Recordset, iki COM nesnesi COM + arasında geçirirseniz, bu süzgeci gibi genişletilmiş özellikler kaybolur.

ADO düzeltmeyi uyguladıktan sonra i?lem içi boş akıtılan sıralayıcısı (FTM), bir arabirim işaretçisi Aranan çağırana gelen özgün nesneye geçirilmesi için eşdeğer olduğu kullanarak sıralanırken gerçekleştirir. FTM kullanarak ADO verimli bir şekilde ADO Recordset içinde COM + çağrılamadı ve tüm genişletilmiş özelliklerini güncelleştirin.

AdUseServer için CursorLocation özelliği ayarlanmış olan bir bağlı ADO Recordset geçirirseniz, bu Recordset iki COM nesnesi COM + uygulamasındaki arasında geçirilen, genişletilmiş özellikler kaybolur değil olduğunu unutmayın.

Özellikler

Makale numarası: 264442 - Last Review: 2 Şubat 2014 Pazar - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft ActiveX Data Objects 2.5
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbqfe kbhotfixserver kbado260fix kbbug kbfix kbmdac250sp2fix KB264442 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:264442

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com