Dynamické aktualizace DNS nefungují, pokud přestane služba klienta DHCP

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 264539 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Poznámka
Tento článek se týká systému Windows 2000. Podporu pro systém Windows 2000 končí na 13. července 2010.Windows 2000 End-of-Support Solution Center je výchozí bod pro plánování strategie přenesení ze systému Windows 2000. Další informace v tématu Microsoft Support Lifecycle Policy.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Klientský počítač neodesílá dynamické aktualizace názvů služby DNS na DNS server, i když je vybrána možnost Zaregistrovat adresy tohoto připojení v DNS.

Zobrazit následující chybová zpráva vynucení registrace DNS:
IPCONFIG/REGISTERDNS
Windows 2000 IP Configuration
Chyba: Systém nemůže nalézt zadaný soubor.
: Aktualizace názvů DNS
Při pokusu o použití příkazu netdiag /fix opravit problémy registrace DNS se navíc může zobrazit následující chybová zpráva:
Upozornění!!!
LDAP nelze zaregistrovat záznam SPN <fqdn>

Příčina

Dynamickou registraci DNS vychází služba klienta Dynamic Host Configuration Protocol (DHCP) provádět dynamické aktualizace. Při zakázat nebo nastavit službu Klient DHCP spustit ručně zabrání dynamické aktualizace DNS vyskytují. I když klient nebo server používá statickou adresu protokolu IP, musí být spuštěna služba klienta DHCP dynamické aktualizace DNS dojít.

Řešení

Chcete-li tento problém vyřešit, musíte nakonfigurovat klienta služby DHCP automatické spuštění při spuštění systému počítače.

Prohlášení

Toto chování je záměrné.

Další informace

Pokud vyžadují okamžitě registrovat názvy DNS, služba Klient DHCP může být restartován okamžitě. Použijte následující příkaz:
net start dhcp
Chcete-li zajistit, že jsou správně registrovány všechny názvy při restartování služby klienta DHCP, byste zadejte příkaz ipconfig s možností registerdns:
ipconfig/registerdns
Pokud je počítač řadičem domény, musíte ručně zastavte a restartujte službu NetLogon. Použijte následující příkazy:
net stop netlogon
net start netlogon
Další informace o klient DNS dynamické aktualizace a služby naleznete v dokumentu white paper Windows 2000 DNS, který je k dispozici na webovém serveru:
http://www.microsoft.com
Také v systému Windows 2000 Server můžete vyhledat informace v nápovědě. Chcete-li tak učinit, klepněte na tlačítko Start, klepněte na tlačítko Nápověda, na kartě Rejstřík přejděte "DNS dynamické aktualizace, přehled" a potom do sekce nárok "Příklad: jak dynamické aktualizace pracuje."

Poznámka: Pokud v uzlu clusteru Windows 2000 Advanced Server MSCS není spuštěna služba klienta DHCP také může zobrazit následující upozornění v protokolu systémových událostí:
Id události: 1119
Zdroj: clussvc
Typ: upozornění
Popis: Registrace DNS název 'adresu IP prostředku clusteru' pro prostředek síťového názvu 'název prostředku clusteru se nezdařilo z následujícího důvodu: selhání serveru DNS

Vlastnosti

ID článku: 264539 - Poslední aktualizace: 28. února 2007 - Revize: 4.6
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003, Standard Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Premium Edition
 • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Standard Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbnetwork kbprb KB264539 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:264539

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com