Dosya Çoğaltma hizmeti durduruluyor yanıt, düzeylendirme alanı tam olur.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 264822 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
ÖNEMLI: Bu makale kayıt defterini değiştirmeyle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden ve bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri nasıl yükleyeceğinizi anladığınızdan emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve düzenleme ile ilgili bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Microsoft Windows 2000 için Dosya Çoğaltma Hizmeti (FRS), çoğaltma için bir "hazırlama alanında" kullanır. Yaklaşık 660 megabayt (MB) için FRS düzeylendirme alanının varsayılan boyuttur. Bu aşıyor verileri çoğaltmak istiyorsanız, ek disk alanı yerleştirmek için FRS düzeylendirme alanına yapılandırmanız gerekebilir. Ayrıca, düzeylendirme alanına içeren birim bu aynı miktarda kullanılabilir olan ek disk alanı olmalıdır.

Not: etki alanı denetleyicisinde DFS varsa, belirttiğiniz düzeylendirme alanına SYSVOL ve DFS için boyutudur; Düzeylendirme alanı ayrılır olsa bile, toplam boyutu, kayıt defterindeki değeri eşittir.

Daha fazla bilgi

UYARı: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi yanlış kullanımından kaynaklanan sorunları çözebileceğinizi garanti edemez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

Dosyaları hazırlama tarafından tüketilen alanı 660 MB ulaştığında, gelen ve giden çoğaltmaları boş bir Düzeylendirme alanı kullanılabilir duruma gelene kadar bekletilir. Genellikle, sunucu büyük miktardaki verileri yineler, FRS verileri yerel düzeylendirme alanına hızında verileri ağ üzerinden diğer FRS çoğaltma ortağının düzeylendirme alanına transfer edilebilir daha hızlı taşır çünkü Düzeylendirme alanı sınırlarını ulaşabilirler.

Bir olay günlüğüne kaydedilen olay görüntüsü aşağıdaki gibidir:
Olay türü: uyarı
Olay kaynağı: NtFrs
Olay kategorisi: yok
Olay KIMLIĞI: 13522
TARİH:
SAAT:
Kullanı.: Yok
Bilgisayar:
Açıklama:

Düzeylendirme alanına dolu olduğundan dosya çoğaltma hizmeti duraklatıldı. Çalışma alanı kullanılabilir duruma gelirse ya da çalışma alanı sınırı arttırılırsa çoğaltma devam edecek.
Düzeylendirme alanının boyutunu artırmak için <a0></a0>, (kilobayt cinsinden girin) gerekli olan alan miktarını yansıtması için aşağıdaki kayıt defteri ayarını değiştirin. Örneğin, 1,2 gigabayt (GB) verileri çoğaltmak gerekiyorsa, düzeylendirme alanlarını tüm verileri çoğaltılacak barındırabilecek emin olmak için 1,5 GB gelen ve giden ortaklara hazırlama</a1> alanlarının artırın.
KB HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Ntfrs\Parameters\Staging Space Limit

Veri türü: REG_DWORD
Aralık: 0x0-0xFFFFFFFF KB
Varsayılan değer: varsayılan 0xA5000 (660000 KB = 660 MB) =

Örneğin, 1,5 GB 16e360 = (1500000 KB = 1,5 GB)
FRS kayıt defteri girdileri hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
221111FRS girişleri kayıt defterindeki açıklaması
Kayıt defteri hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Windows 2000 Server Resource Kit ile yüklenen Regentry.chm dosyasına bakın.

Özellikler

Makale numarası: 264822 - Last Review: 1 Mart 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 2.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbfrs kbinfo KB264822 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:264822

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com