ACC: Połączonej tabeli programu SQL Server nie Monituj o logowania SQL / hasło, jak oczekiwano

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 2650051 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Symptomy

Należy wziąć pod uwagę następujące secnario: tworzenie plikowe DSN, który używa sterownika Microsoft SQL Server i uwierzytelniania SQL dla zabezpieczeń. Podczas tworzenia tabeli połączonej spełniony jest jeden z następujących warunków:
  • Nie kliknij, aby zaznaczyć Zapisz hasło Opcja w Łączenie tabel okno dialogowe.
  • Tabela MSysConf zostało skonfigurowane na serwerze z programem SQL Server, aby zapobiec hasła są zapisywane w programie Access.
W takim przypadku po otwarciu tabeli połączonej w programie Access, można oczekiwać monit dla programu SQL Server login i hasło. Zamiast tabeli zostanie otwarty bez żądania poświadczeń.

Przyczyna

W tym scenariuszu ciąg połączenia, który jest przechowywany w programie Microsoft Office Access podobny do następującego:
DRIVER = SQL Server;Serwer = nazwa_serwera\nazwa_wystąpienia_sql;Aplikacja Microsoft Office 2010; = bazy danych = NorthwindSQL
Ponieważ ten ciąg połączenia nie określa użytkownika, identyfikator (UID), Access próbuje używać uwierzytelniania systemu Windows. Jeśli użytkownik zostanie pomyślnie uwierzytelniony przy użyciu uwierzytelniania systemu Windows, zostanie wyświetlony monit nie dla programu SQL Server login i hasło.

Rozwiązanie

Aby uniknąć tego problemu, można użyć uwierzytelniania systemu Windows. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz następujący artykuł z bazy wiedzy knowledge base:

Wybranie trybu uwierzytelniania
http://technet.microsoft.com/en-us/library/ms144284.aspx

Jeśli chcesz używać uwierzytelniania SQL nie przechowuje dane logowania i hasła SQL w programie Access, można użyć jednej z następujących rozwiązań:
  • Zamiast pliku DSN, należy użyć nazwy DSN użytkownika lub komputera DSN.
  • Usunąć uprawnienia do uwierzytelniania systemu Windows użytkownika servar, na którym działa program SQL Server.
  • Macierzysty sterownik Klient SQL zamiast użyć sterownika SQL Server.

Więcej informacji

Aby uzyskać więcej informacji dotyczących sposobu przechowywania programu SQL Server identyfikatory i hasła logowania kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
209502 Jak przechowywać identyfikator logowania bazy danych SQL identyfikatory i hasła lokalnie

Właściwości

Numer ID artykułu: 2650051 - Ostatnia weryfikacja: 7 lutego 2012 - Weryfikacja: 1.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
  • Microsoft Office Access 2003
  • Microsoft Office Access 2007
  • Microsoft Access 2010
Słowa kluczowe: 
kbmt KB2650051 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to:2650051

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com