sql Server'ın önceki bir sürümü kullanarak sql Server'a bağlanma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 265808 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Küçük Ölçekli İşletme müşteri, ek sorun giderme ve öğrenme kaynakları bulma Küçük işletmeler için destek sitesini ziyaret edin.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Microsoft sql Server 2005 ve Microsoft sql Server 2000 birden çok örneğini sundu. Ancak, Query Analyzer'I veya ISQL/w gibi istemci araçlarını named instances kullanılacağı bağlanmayla ilgili sorunlar olabilir.

Not Query Analyzer'I ve ISQL/W'Microsoft sql Server'ın önceki sürümlerinde kullanılabilir.

Örneğin, kullanarak adlandırılmış örneğine bağlanmaya çalıştığınızda \\bilgisayar_adı\Örnek_adı, istemci araçları bu hata iletisini döndürebilir:
Hata: \\bilgisayar_adı\Örnek_adı
sunucusuna bağlanılamıyor \\bilgisayar_adı\Örnek_adı
Server: Msg 67, düzey 61 1 [Microsoft] [odbc sql Server sürücüsü] istemci bağlantı kuramadı il.

Daha fazla bilgi

Microsoft Data Access Components (mdac) sürüm 2.6 veya sonraki bir sürümü aşağıdaki biçimi kullanarak adlandırılmış bir örneğine bağlanmak için olması gerekir:
\\bilgisayar_adı\Örnek_adı
İstemci araçlarını ve sql Server 2000 veya sql Server 2005 ile çalışmak için mdac sürümünü yükseltmenizi öneririz.

Ancak, bir geçici çözüm yalnızca istemci araçları daha önceki sürümlerinin yüklü bir istemci bilgisayar sunucunun diğer adlar kullanarak mümkündür ve mdac yüklü olduğu. Bu geçici çözüm, sınırlı işlevsellik sağlar unutmayın. sql Server 2005 veya sql Server 2000'i yönetmek için Microsoft sql Server 7.0 Enterprise Manager'ı kullanamazsınız. Bununla birlikte, aşağıdaki araçları kullanarak adlandırılmış bir örneğine sql Server 2005 veya sql Server 2000 adlandırılmış bir örneğine bağlanabilirsiniz:
 • Query Analyzer'I Osql.exe ile birlikte sql Server 7.0 istemci araçları
 • ISQL/w Isql.exe ile birlikte Microsoft sql Server 6.5 istemci araçları

Aşağıdaki adımlarda, sunucu diğer adını adlandırılmış örnek adını belirtmek zorunda kalmadan doğrudan sql Server 2000 adlandırılmış bir örneğine veya sql Server 2005'in adlandırılmış bir örneğine bağlanmak için TCP/IP yuvaları veya adlandırılmış yöneltmeler kullanacak şekilde konfigüre etme yöntemi açıklanmıştır.

TCP/IP yuvası kullanımı için sunucu diğer adını yapılandırma

Not TCP/IP yuvası kullanımı için sunucu diğer adını yapılandırmak için sunucu adını ve TCP/IP bağlantı noktası numarasını sağlamanız gerekir.
 1. sql Server örneği TCP/IP bağlantı noktası sayısını belirler. Bunu yapmak için çalıştırdığınız sql Server'ın hangi sürümünün bağlı olarak aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın.

  sql Server 2005
  1. sql Server Configuration Manager'ı açın ve ardından genişletin sql Server 2005 ağ yapılandırması. Resim bkz:
  2. ' I tıklatın İletişim kuralları ÖrnekAdıve sonra çift tıklatın TCP/IP'Yİ Ayrıntılar bölmesinde.

   NotÖrnekAdı adlandırılmış sql Server 2005 örneği için yer tutucudur.
  3. Üzerinde İletişim kuralı sekmesinde, değeri not edin. Tüm dinleme Madde. Resim bkz:
  4. ' I tıklatın IP adresleri sekmesini tıklatın. Resim bkz:
   • Varsa değeri Tüm dinleme değil Evet, bu sql Server 2005 örneği için TCP/IP bağlantı noktası numarasını değeridir tcp dinamik bağlantı noktaları öğenin altında IPAll.
   • Varsa değeri Tüm dinleme değil Hayır, bu sql Server 2005 örneği için TCP/IP bağlantı noktası numarasını değeridir tcp dinamik bağlantı noktaları öğe için belirli bir IP adresi.
   Not Varsa değeri tcp dinamik bağlantı noktaları Madde ayarlı değil, siz onu kendiniz ayarlamanız gerekir. Bir sunucu belirli bir tcp bağlantı noktasını dinleyecek şekilde yapılandırma hakkında daha fazla bilgi için ziyaret edin Sunucu dinleme için bir özel tcp bağlantı noktası (sql Server Configuration Manager) yapılandırma Microsoft Developer Network (msdn) Web sitesi.
  5. ' I tıklatın TAMAM.

  sql Server 2000
  1. sql Server 2000 çalıştıran sunucuda sunucu ağ yardımcı programı'nı başlatın. Bunu yapmak için tıklatın Başlat,'ı tıklatın Tüm Programlar,'ı tıklatın Microsoft sql Serverve sonra tıklatın Sunucu ağ yardımcı programı.
  2. ' I tıklatın Genel sekmesini tıklatın ve sonra istediğiniz örneği seçin Örnekleri Liste.
  3. ' I tıklatın TCP/IP'Yİve sonra tıklatın Özellikler. Bu örnek için TCP/IP bağlantı noktası numarası gösterilir. Daha sonra kullanmak için bu numarayı not alın.
 2. Sunucu diğer adı istemci bilgisayarda yapılandırın. Bunu yapmak için sql Server sürümünüze bağlı olarak aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın.

  sql Server 2000
  1. İstemci ağ yardımcı programını başlatın. Bunu yapmak için tıklatın Başlat,'ı tıklatın Çalıştır, türü Cliconfg.exe, sonra Enter tuşuna basın.
  2. Üzerinde Genel sekmesinde, aşağıdakileri doğrulayın TCP/IP'Yİ altındaki listede görüntülenir Etkinleştirilmiş iletişim kurallarının sıraya göre.
  3. ' I tıklatın Diğer ad sekmesini tıklatın ve sonra Ekleme.
  4. Altında Ağ kitaplıkları, seçin TCP/IP'Yİ.
  5. İçinde Sunucu adı metin kutusuna sql Server 2005 çalıştıran sunucunun IP adresini yazın.

   Not Buraya yazdığınız IP adresi TCP/IP bağlantı noktası kullanacak biçimde yapılandırılmış olduğunu.
  6. Temizlemek için tıklatın Dinamik belirleme bağlantı noktası onay kutusunu işaretleyin ve sonra sql Server 2005 örneği bağlantı noktası numarasını yazın Bağlantı noktası numarası metin kutusu.
  7. Bir ad yazın Sunucu diğer adı metin kutusunu tıklatın ve sonra TAMAM.

  sql Server 7.0
  1. İstemci ağ yardımcı programını başlatın. Bunu yapmak için tıklatın Başlat,'ı tıklatın Çalıştır, türü Cliconfg.exe, sonra Enter tuşuna basın.
  2. Üzerinde Genel sekmesi Sunucu diğer adı yapılandırma iletişim kutusunda'ı tıklatın Eklemeve sonra tıklatın TCP/IP'Yİ.
  3. Bir diğer ad yazın. Sunucu diğer adı metin kutusu. Diğer herhangi bir ad içerebilir.
  4. sql Server 2000 bilgisayar adı ya da sql Server 2000 IP adresini yazın Bilgisayar adı metin kutusu. Bir örnek adı eklemeyin.
  5. İçinde Bağlantı noktası numarası metin kutusuna, adım 1'de kaydedilen bağlantı noktası numarasını yazın. ' I tıklatın TAMAM iki kez.

  sql Server 6.5
  1. İstemci ağ yardımcı programını başlatın. Bunu yapmak için tıklatın Başlat,'ı tıklatın Çalıştır, türü Cliconfg.exe, sonra Enter tuşuna basın.
  2. ' I tıklatın Gelişmiş sekmesini tıklatın ve sonra Ekle/Değiştir.
  3. Bir diğer ad yazın. Sunucu metin kutusu.
  4. Seçin TCP/IP yuvaları dll adı.
  5. Bağlantı dizesinde sql Server birlikte çalıştığı bilgisayarın adını yazın. Bilgisayar adı virgülle (,) ve ardından emin olun. Daha sonra 1. adımda kaydettiğiniz bağlantı noktası numarasını yazın. Örneğin, aşağıdaki bilgisayar adı yazın ve bağlantı noktası numarası:
   Machine, 1523
   Bir örnek adı eklemeyin. ' I tıklatın Ekle/Değiştir.
  6. ' I tıklatın Bitti.

   Not sql Server 6.5, TCP/IP ile güvenilir bağlantıları desteklemiyor. Bu nedenle, sql Server 6.5 istemci araçlarını kullanarak sql Server 2000 güvenilir bağlantı yapmak için TCP/IP sockets kullandığınızda aşağıdaki hata iletisini görebilirsiniz:
   İleti 18452, düzey 14, durum 1: 'Kullanıcı_adı' kullanıcısı için oturum açma başarısız. Neden: güvenilen bir sql ile ilişkili değil Sunucu bağlantısı. db-Library: Login yanlış.

   Named Pipes istemci araçları sql Server 6.5 kullandığınızda, güvenilen bir bağlantı kurmak için kullanın.
Şimdi aşağıdaki araçları kullanarak adlandırılmış bir örneğine sql Server 2005 veya sql Server 2000 adlandırılmış bir örneğine bağlanmak için sunucu diğer adını kullanın:
 • Query Analyzer'I Osql.exe ile birlikte sql Server 7.0 istemci araçları
 • ISQL/w Isql.exe ile birlikte Microsoft sql Server 6.5 istemci araçları

Sunucu diğer adı adlandırılmış yöneltmeler kullanacak şekilde yapılandırma

Not Diğer adlandırılmış yöneltmeler kullanacak şekilde yapılandırmak için bir sunucu adı ve kanal adı sağlamanız gerekir.
 1. Sunucu örneği kanalın adını belirleyin. Bunu yapmak için çalıştırdığınız sql Server'ın hangi sürümünün bağlı olarak aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın.

  sql Server 2005
  1. sql Server Configuration Manager'ı açın ve ardından genişletin sql Server 2005 ağ yapılandırması. Resim bkz:
  2. ' I tıklatın İletişim kuralları ÖrnekAdıve sonra çift tıklatın Adlandırılmış Kanallar.
  3. Üzerinde İletişim kuralı sekmesinde, değeri dikkat edin Kanal adı Madde. Değeri Kanal adı Madde dinler sql Server adlandırılmış ardışık veri dosyası belirtir. Resim bkz:

   Not Varsa değeri Kanal adı Madde ayarlı değil, ayarlamanız gerekir. Başka bir kanalda dinlemek üzere sunucu yapılandırma hakkında daha fazla bilgi için ziyaret edin Başka bir kanalda dinlemek üzere sunucu yapılandırma msdn Web sitesi.
  4. ' I tıklatın TAMAM.

  sql Server 2000
  1. sql Server 2000 çalıştıran sunucuda sunucu ağ yardımcı programı'nı başlatın.
  2. Üzerinde Genel sekmesinde, istediğiniz örnek'i tıklatın Örnekleri Liste.
  3. ' I tıklatın Adlandırılmış Kanallarve sonra tıklatın Özellikler. Daha sonra kullanabilmeniz için kanalın adını not edin.
 2. Sunucu diğer adı istemci bilgisayarda yapılandırın. Bunu yapmak için çalıştırdığınız sql Server'ın hangi sürümünün bağlı olarak aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın.

  sql Server 2000
  1. İstemci ağ yardımcı programını başlatın.
  2. Üzerinde Genel sekmesinde, aşağıdakileri doğrulayın Adlandırılmış Kanallar altındaki listede değil Etkinleştirilmiş iletişim kurallarının sıraya göre.
  3. ' I tıklatın Diğer ad sekmesini tıklatın ve sonra Ekleme.
  4. Altında Ağ kitaplıkları, seçin Adlandırılmış Kanallar.
  5. İçinde Kanal adı metin kutusuna sql Server 2005 çalıştıran sunucu kanal adı yazın. Daha sonra ilk nokta (.) kanal adı sql Server 2005 çalıştıran sunucuyu IP adresiyle değiştirin. Örneğin sql Server 2005 örnekten elde yöneltmenin adıdır \\.\pipe\MSSQL$Instance\sql\query, şunu yazmanız gerekir:
   \\IPAddess\pipe\MSSQL$Instance\sql\query

   NotIPAddess sql Server 2005 çalıştıran sunucunun IP adresi için yer tutucudur.
  6. Bir ad yazın Sunucu diğer adı metin kutusunu tıklatın ve sonra TAMAM.

  sql Server 7.0
  1. İstemci ağ yardımcı programını başlatın.
  2. Üzerinde Genel sekmesi Sunucu diğer adı yapılandırma iletişim kutusunda'ı tıklatın Eklemeve sonra tıklatın Adlandırılmış Kanallar.
  3. Bir diğer ad yazın. Sunucu diğer adı metin kutusu. Diğer herhangi bir ad içerebilir.
  4. Adım 1'den kayıtlı kanal adı yazın.
  5. Siz değiştirdiğinizden emin olun "." sql Server çalıştıran bilgisayarda gerçek adını (dönem). Örneğin:
   \\Machine\pipe\MSSQL$s2000\sql\query
   Notları
   • Örnek adı eklemeyin.
   • Bu örnekte,Machine Dönem yerini alır.
  6. ' I tıklatın TAMAM iki kez.

  sql Server 6.5
  1. sql Server istemci yapılandırması yardımcı programını başlatın.
  2. ' I tıklatın Gelişmiş sekmesini tıklatın.
  3. Bir diğer ad yazın. Sunucu metin kutusu.
  4. Seçin Adlandırılmış Kanallar dll adı.
  5. Bağlantı dizesinde, 1. adımda kaydettiğiniz kanalın adını yazın.
  6. Siz değiştirdiğinizden emin olun "." sql Server çalıştıran bilgisayarda gerçek adını (dönem). Örneğin:
   \\Machine\pipe\MSSQL$s2000\sql\query
   Notları
   • Örnek adı eklemeyin.
   • Bu örnekte,Machine Dönem yerini alır.
  7. ' I tıklatın Ekle/Değiştirve sonra tıklatın Bitti.
Şimdi ISQL/w Isql.exe ile birlikte sql Server 6.5 istemci araçlarını kullanarak veya sql Server 7.0 istemci araçları ile birlikte Osql.exe Query Analyzer'I kullanarak örneğine bağlanmak için sunucu diğer adını kullanın.

Özellikler

Makale numarası: 265808 - Last Review: 8 Ağustos 2012 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Developer Edition
 • Microsoft SQL 2005 Server Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2005 Express Edition
 • Microsoft SQL 2005 Server Workgroup
 • Microsoft SQL Server 2000 Personal Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Workgroup Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Developer Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Enterprise Edition
 • Microsoft SQL Server 7.0 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 6.5 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbsqlsetup kbinfo kbmt KB265808 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 265808

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com