Düzeltme: SqlConnection.GetSchema yöntemi, sql Server 2008'deki tablo şema bilgileri alırken yanlış sonuçlar

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2658474 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Microsoft, Microsoft sql Server 2008 Service Pack 3 (SP3) düzeltmeleri karşıdan yüklenebilen bir dosya dağıtır. Düzeltmeleri birikimli olduğu için her yeni sürüm düzeltmeleri içerir ve önceki sql Server 2008 Service Pack 3 ile (SP3) bulunan tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltmesi.

Belirtiler

Kullanan bir istemci uygulaması olduğunu varsayalım SqlConnection.GetSchema Tablo şema bilgileri almak için yöntem. Bu tablo, bir nokta (.) içeren bir sütun adını içerir. Örneğin, sütun adı "Column1.A" dir Bu durumda, bir dönemi içeren sütunun sonuçlarından eksik olan SqlConnection.GetSchema yöntem döndürür.

Not Kullandığınızda bu sorun oluşmaz OleDbConnection.GetSchema yöntem.

Neden

sql Server 2008 Service Pack 1 kullanan HAS_PERMS_BY_NAME yerine çalışması İZİNLER içinde işlev sys.spt_columns_view_managed sütunlar için izinleri değerlendirmek için sistem görünüm. Sütun adı nokta içeren ve değilse ancak dahil QUOTENAME işlevi HAS_PERMS_BY_NAME işlev kullanıcının o sütun için yeterli izinlere sahip düşünür. Bu nedenle, "Belirtiler" bölümünde açıklanan sorun oluşur.

Çözüm

Toplu güncelleştirme bilgileri

sql Server 2008 SP3 için toplu güncelleştirme paketi 4

Bu sorunla ilgili düzeltme, ilk toplu güncelleştirme 4'te yayımlanmıştır. sql Server 2008 Service Pack 4 için bu toplu güncelleştirme paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
2673383 sql Server 2008 Service Pack 3 için toplu güncelleştirme paketi 4
Not Yap?lar birikimli olduğu için her yeni düzeltme Sürüm düzeltmeleri içerir ve önceki sql Server 2008 Service Pack 4 ile birlikte tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltmesi. Biz, bu düzeltmeyi içeren en son düzeltme sürümü uygulaması önerilir. Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
2629969 sql Server 2008, sql Server 2008 Service Pack 3'den sonra yayımlanan oluşturur

Daha fazla bilgi

Daha fazla bilgi SqlConnection.GetSchema yöntem, aşağıdaki msdn Web sitesini ziyaret edin:
SqlConnection.GetSchema yöntemi hakkında genel bilgiler

Durum

Microsoft, "Aşağıdakilere Uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 2658474 - Last Review: 20 Mart 2012 Salı - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2008 Enterprise
  • Microsoft SQL Server 2008 Developer
  • Microsoft SQL Server 2008 R2 Analysis Services
Anahtar Kelimeler: 
kbqfe kbfix kbexpertiseadvanced kbsurveynew kbmt KB2658474 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:2658474

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com