Dinamik diskleri bilgisayarlar arasında taşıma, veri kaybı neden olabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 266177 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Sürücüleri, bilgisayarlar arasında taşımanız durumunda olan bir genel benzersiz tanımlayıcı (GUID) bölüm tablosu gibi dinamik disk, diğer kullanan birimleri içeriyorsa, diske (yayılmış, kırpılmış, yansıtılmış veya RAID-5 birimleri) (GUID bölümleme tablosu diskini birlikte duruma, olmayan GUID bölüm tablosu disklerini) grubundaki diğer diskleri yapılandırılması.

Neden

Mantıksal Disk Yöneticisi hizmeti, her bilgisayarda tek bir dinamik disk grubu KIMLIĞI desteklediği için bu davranış oluşabilir. Iki yeni dinamik diskler, özgün bilgisayara diskler geri taşındığında, bilgisayarda görünür. GUID bölüm tablosu dinamik diski bilgisayarda özgün olarak oluşturulduğu için diskin disk kümesi KIMLIĞI kayıt defterinde bu diskleri (GUID bölümleme tablosu diskini) eşleşmeler birinin KIMLIĞINI ayarlayın. Başka bir disk yapılandırmasını başka bir bilgisayar tarafından değiştirildiğinden KIMLIĞINI ayarlamak, farklı bir disk yok. Bilgisayar, GUID bölümleme tablosu diskini güvenler ve bu diskte saklandığı veritabanına göre ayarlanmış gelen bir diskin özelliklerini ayarlar. Bunun anlamı, özgün GUID bölüm tablosu yapılandırmasını geri ve ikinci disk (ve de veri) değiştirilmiş olan yapılandırma kaybolur.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows 2000 hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır.

Bu sorun ilk olarak Windows 2000 Service Pack 1'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Genişletilebilir Ürün Bilgisi Arabirimi (EFI) diskleri GUID bölüm tablosu, varsayılan olarak kullanır.

Özellikler

Makale numarası: 266177 - Last Review: 7 Şubat 2014 Cuma - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbbug kbenv kbfix kbhardware kbwin2000sp1fix KB266177 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:266177

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com