Konfigurácia pamäte a veľkosti úvahy SQL Server 2012

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 2663912 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Súhrn

Microsoft SQL Server vykonáva automatické a dynamická pamäť správa na základe aktuálnej požiadavky pamäte vnútorné súčasti SQL Server a zaťaženia v systéme. SQL Server ponúka možnosti konfigurácie pamäte na podporu jemné ladenie pre konkrétnu aplikáciu správanie a rozšírené požiadavkách. Rôzne nastavenia patria:
 • možnosti sp_configure (max servera pamäte (MB), pamäť min servera (MB)a awe zapnuté)
 • -g spúšťací parameter (memory_to_reserve)
 • zamknuté stránky

Microsoft SQL Server 2012 predstavuje zmeny v správcovi pamäte ako správcovia nastaviť nasledujúce možnosti pamäte. Skontrolujte zmeny, ktoré sa nachádzajú na lokalite pred inováciou na SQL Server 2012 alebo pred nakonfigurovaním novú inštaláciu balíka SQL Server 2012.

Poznámka: Tento článok sa vzťahuje aj na Microsoft SQL Server 2014.

Ďalšie informácie

SQL Server 2012 zavádza zmeny tak určité typy prostriedkov pamäte sa účtujú a konfigurácia možnosti pamäte maximálnu veľkosť pamäte, ktoré je možné použiť tieto typy prostriedkov. Zmeny v SQL Server 2012 sú konkrétne požiadavky na vyhradenie pamäte SQL CLR a viacstránkový pridelenie. SQL Server 2012 má nový stránka vyhradenia, ktoré riadi jednej strany aj viacstránkový pridelenie (menej ako 8 KB a väčšie požiadavky na vyhradenie 8 KB). Preto neexistuje žiadny samostatný kategorizácie, s názvom "Viacstránkový pridelenie" SQL Server 2012.

Zmeny "max servera pamäte (MB)" a "min servera pamäte (MB)"

V starších verziách servera SQL (SQL Server 2005, SQL Server 2008 a SQL Server 2008 R2), tieto nastavenia určiť obmedzenia fyzickej pamäte, ktoré zaberajú medzipamäte. Všimnite si, že sme hovorí o fyzickej pamäte v tomto prípade, pamäť, ktorá sa zaväzuje procesom mechanizmus databázy servera SQL Server:
 • Max servera pamäte (MB)
 • min server pamäte (MB)
Možnosť Thisconfiguration zvyčajne nachádza iba pamäť vyhradenia, ktoré boli menšia alebo rovná 8 KB procesu servera SQL Server. Tieto prostriedky werealso označuje ako "single_page_allocations" preto, lebo Správca pamäte SQL Server používa veľkosť strany 8 KB. Táto konfigurácia neobsahoval nasledujúce požiadavky na vyhradenie pamäte:
 • Pridelenie viacstránkový zo servera SQL Server: sú prostriedky, ktoré požiadať o viac než 8 KB.
 • Pridelenie CLR: balíkmi zahŕňajú SQL CLR zhromaždenia a jeho globálne aplikácie, ktoré sa vytvárajú počas inicializácie CLR.
 • Pamäť vyhradenia pre stacks vlákna procesu servera SQL Server.
 • Vyhradenie pamäte žiadosti priamo do systému Windows: patrí Windows haldy využitie a priame virtuálne prostriedky od modulov, ktoré sú zavedené procesu servera SQL Server. Tieto požiadavky na vyhradenie pamäte príklady prostriedky z rozšírenú uloženú procedúru knižnice DLL, objekty, ktoré sú vytvorené pomocou automatizácie postupy (sp_OA výzvy) a prostriedky z prepojený server poskytovateľa.

Počnúc SQL Server 2012, viacstránkový pridelenie a CLR prostriedky sú súčasťou pamäte obmedzenia, ktoré sú kontrolované max servera pamäte (MB) a min server pamäte (MB). Táto zmena poskytuje presnejšie veľkosti možnosť pre všetky požiadavky na pamäť, ktoré správca pamäte SQL Server. Pozorne skontrolujte aktuálne hodnoty max servera pamäte (MB) a min server pamäte (MB) , po inovácii na program SQL Server 2012. Tieto hodnoty by ste mali skontrolovať, pretože SQL Server 2012 vrátane a predstavuje ďalšie pridelenie pamäte v porovnaní s predchádzajúcimi verziami. Tieto zmeny sa vzťahujú na 32-bitové aj 64-bitovej verzie SQL Server 2012.

Nasledujúca tabuľka uvádza, či určitý typ vyhradenie pamäte je riadená nastavenia max servera pamäte (MB) a min server pamäte (MB).
Zbaliť túto tabuľkuRozbaliť túto tabuľku
Typ vyhradenie pamäteSQL Server 2005, SQL Server 2008, SQL Server 2008 R2SQL Server 2012
Pridelenie jednej stranyÁnoÁno, Spojené do "všetky veľkosti" stránky pridelenie
Pridelenie viacstránkovýNoÁno, Spojené do "všetky veľkosti" stránky pridelenie
Pridelenie CLRNoÁno
Postupnosť zásobníky pamäteNoNo
Priame pridelenie zo systému WindowsNoNo

Zmeny "memory_to_reserve"


V starších verziách 32-bitové SQL Server (SQL Server 2005, SQL Server 2008 a SQL Server 2008 R2) Správca pamäte SQL Server vyhradiť súčasťou procesu priestoru virtuálnych adries pre nasledujúce rozdelenie žiadosti:
 • Pridelenie viacstránkový zo servera SQL Server: sú prostriedky, ktoré požiadať o viac než 8 KB.
 • Pridelenie CLR: balíkmi zahŕňajú SQL CLR zhromaždenia a jeho globálne aplikácie, ktoré sa vytvárajú počas inicializácie CLR.
 • Pamäť vyhradenia pre stacks vlákna procesu servera SQL Server.
 • Vyhradenie pamäte žiadosti priamo do systému Windows: tieto požiadavky na vyhradenie zahŕňajú Windows haldy využitie a priame virtuálne prostriedky od modulov, ktoré sú zavedené procesu servera SQL Server. Tieto požiadavky na vyhradenie pamäte príklady prostriedky z rozšírenú uloženú procedúru knižnice DLL, objekty, ktoré sú vytvorené pomocou automatizácie postupy (sp_OA výzvy) a prostriedky z prepojený server poskytovateľa.

Priestor virtuálnych adries, ktorá je vyhradená pre tieto prostriedky určujú možnosti konfigurácie memory_to_reserve . Predvolenú hodnotu, ktorá používa server SQL Server je 256 MB. Prepísať predvolenú hodnotu, použite parameter pri spustení servera SQL Server -g . Táto časť priestoru virtuálnych adries sa označuje aj ako "Pamäť nechať" alebo "Fond medzipamäte regiónu."

Pretože SQL Server 2012 nové "všetky veľkosti" Stránka vyhradenia, potrebná pridelenie väčšie 8 KB, memory_to_reserve hodnota nezahŕňa viacstránkový prostriedkov. Okrem tejto zmeny všetko nemení s touto možnosťou konfigurácie.

Nasledujúca tabuľka uvádza, či určitý typ vyhradenie pamäte patrí do oblasti memory_to_reservepriestoru virtuálnych adries procesu servera SQL Server.
Zbaliť túto tabuľkuRozbaliť túto tabuľku
Typ vyhradenie pamäteSQL Server 2005, SQL Server 2008, SQL Server 2008 R2SQL Server 2012
Pridelenie jednej stranyNoNie, Spojené do "všetky veľkosti" stránky pridelenie
Pridelenie viacstránkovýÁnoNie, Spojené do "všetky veľkosti" stránky pridelenie
Pridelenie CLRÁnoÁno
Postupnosť zásobníky pamäteÁnoÁno
Priame pridelenie zo systému WindowsÁnoÁno

Zmeny ďalších možností konfigurácie pamäte

Ak ste nakonfigurovali program SQL Server 2005, SQL Server 2008 alebo SQL Server 2008 R2 použite možnosť "rozšírenie awe zapnuté", nájdete v nasledujúcom článku pochopiť zmeny tejto možnosti konfigurácie:
Funkcia "rozšírenie awe zapnuté" SQL Server je zastaraný.

Ak ste nakonfigurovali program SQL Server 2005, SQL Server 2008 alebo SQL Server 2008 R2 funkciu "zamknuté stránky", nájdete v nasledujúcom článku pochopiť zmeny tejto možnosti konfigurácie:
Ako zapnúť "zamknuté stránky" SQL Server 2012

Maximálna pamäť využitie rôznych vydaniach programu SQL Server

Iné vydania programu SQL Server majú maximálne limity pre rôzne resourcesthey môžete použiť. Existujú obmedzenia v maximálnej pamäte pre rôzne vydania programu SQL Server. Inštancia SQL Server 2008 R2 môžete použiť napríklad len maximummemory 64 GB. Úplné podrobnosti nájdete na nasledujúcej webovej stránke MSDN:
Funkcie podporované vydania programu SQL Server 2012
Počnúc SQL Server 2012, tieto pamäte sa uplatňujú len pre databázy vyrovnávacej pamäte (medzipamäte). Zvyšok vyrovnávacej pamäte v správcovi pamäte SQL Server, môžete použiť viac pamäte, než je tieto vydania. Napríklad SQL Server 2012 Express edition, môžete použiť len maximálnu veľkosť 1,4 GB pre databázy vyrovnávacej pamäti. Ostatné vyrovnávacej pamäte (napríklad vyrovnávaciu pamäť postupu do vyrovnávacej pamäte metaúdajov a podobne) môže spotrebovať pamäť na veľkosť definovaná "max servera pamäte" Konfigurácia.

Odkazy

SQL Server Správca pamäte zmeny Denali

SQLOS funkcie SQL Server 2012

Vlastnosti

ID článku: 2663912 - Posledná kontrola: 24. júla 2014 - Revízia: 3.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft SQL Server 2012 Enterprise
Kľúčové slová: 
kbtshoot kbmt KB2663912 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok je preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft a možno ho opraviť prostredníctvom technológie Community Translation Framework (CTF). Microsoft ponúka strojovo preložené články, články upravené komunitou aj články preložené prekladateľmi, aby zabezpečil prístup ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo viacerých jazykoch. Strojovo preložené články aj upravené články môžu obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky. Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené neprávnym prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany našich zákazníkov. Ďalšie informácie o technológii CTF nájdete na lokalite http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/sk.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 2663912

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com